• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Hz. Mehdi'nin Vücudunda Hayret Verici Detaylar

Okunuyor :
Hz. Mehdi'nin Vücudunda Hayret Verici Detaylar

ahmetsecer

Amatör
Üye
HZ. MEHDİ (A.S.)'IN VÜCUDUNDA, HER İKİSİ DE PEYGAMBERİMİZ (SAV)'İNKİLERLE AYNI RENKTE OLAN İKİ BEN BULUNACAKTIR

Peygamberimiz (sav)’in, Hz. Mehdi (a.s.) hakkında verdiği bir diğer bilgi de, Hz. Mehdi (a.s.)'ın vücudunda, her ikisi de Peygamberimiz (sav)’inkiler ile aynı renklerde olan iki ayrı ben olacağıdır:

Ebu Cafer, İmam Muhammed Bekir (as) Hazretleri cetleri yoluyla, Ehli Beytin lideri, Hazretleri, Müminlerin Emiri (as)’in minberden söylediklerini nakletmiştir, “AHİR ZAMANDA SOYUMDAN BİR KİŞİ (HZ. MEHDİ (A.S.)) ÇIKACAK,... PEYGAMBERİN RENGİNDE İKİ ET BENİ BULUNACAK. O (Hz. Mehdi (a.s.)) yükselecek.” (İmam Mehdi’nin Hayatı, Allame Bakır Şerif el- Kureyşi)

HZ. MEHDİ (AS)'IN OMUZUNDA “NÜBÜVVET MÜHRÜ” VARDIR

Peygamberimiz (sav)'in Şemail-i Şerifi’nin anlatıldığı rivayetlerde, Resulullah (sav)’ın sırtında, kürek kemikleri arasında bir işaret olduğu haber verilir. İslami kaynaklarda ve rivayetlerde Peygamber Efendimiz (sav)'in kürek kemikleri arasında bulunan bu işarete "NÜBÜVVET MÜHRÜ" ismi verilir.

Peygamberimiz (sav)'in mührüne benzer peygamberlik işaretlerinin diğer peygamberlerde de olduğu, ancak Peygamberimiz (sav)'inkinin daha farklı olduğu el-Müstedrek tarafından Vehb b. Münebbih (ra)'den şöyle nakledilmiştir:

"… Allah hiçbir peygamber göndermemiştir ki, onun sağ elinde Peygamberlik beni (şamet'ün-nübüvve) olmamış olsun. Ancak bizim Peygamberimiz Muhammed Aleyhisselam bunun istisnasını teşkil etmektedir. ZİRA ONUN PEYGAMBERLİK BENİ, (SAĞ ELİNDE DEĞİL) KÜREK KEMİKLERİ ARASINDADIR. Peygamberimiz bu durum sorulunca: "KÜREK KEMİKLERİM ARASINDA BULUNAN BU BEN, benden önceki Peygamberlerin beni gibidir…" demiştir." (Tirmizı'nin Şemail isimli kitabının tercümesinden, Prof. Dr. Ali Yardım, Peygamberimizin Şemaili, Damla Yayınevi, 3 Baskı, İstanbul, 1998, s. 73)

Peygamberimiz (sav)'in ‘nübüvvet mührü’nü anlatan rivayetlerden bazıları şöyledir:

Cabir b. Semüre (ra) anlatıyor: “BEN RESULULLAH EFENDİMİZ (SAV)'İN KÜREK KEMİKLERİ ARASINDA BULUNAN NÜBÜVVET MÜHRÜNÜ GÖRDÜM.” (Et-Tirmizi İmam Ebu İ'sa Muhammed, Şemail-i Şerife, c. 1, Hilal Yayınları, Ankara, 1976, s. 36)

Ebu Saib b. Yezid'den rivayet edilmiştir: “GÖZÜM PEYGAMBERİMİZ (SAV)'İN İKİ OMUZU ARASINDAKİ MÜHÜRE İLİŞTİ.” (Sünen-i Tirmizi, 6/126)

Hz. Ali'nin torunlarından İbrahim b. Muhammed (ra) naklediyor:

“Dedem Hz. Ali, Peygamber Efendimiz (sav)'in vasıflarını anlatırken, Resulullah'ın Hilyesi (güzel sıfatlar, süs, zinet, cevher, güzel yüz, suret, görünüş) hakkındaki hadisi bütün uzunluğu ile zikreder ve:

"KÜREK KEMİKLERİ ARASINDA NÜBÜVVET MÜHRÜ VARDI. Ve O, peygamberlerin sonuncusudur" derdi.” (Et-Tirmizi İmam Ebu İ'sa Muhammed, Şemail-i Şerife, 1. cilt, Hilal Yayınları, Ankara,1976, s. 38)

Hadis-i şeriflerde, Hz. Mehdi (as)'ın iki omuzu arasında da, Hz. Muhammed (sav)'de olduğu gibi, açık bir alamet olan bu "nübüvvet mührü"nün bulunacağı haber verilmiştir:

“HZ. MEHDİ (AS)'IN OMUZUNDA PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV)'DEKİ NÜBÜVVET MÜHRÜ BULUNACAKTIR.” (Ahmet İbn-i Hacer-i Mekki (Heytemi), Beklenen Mehdi’nin Alametleri, El-Kavlu'l Muhtasarr Fi Alamatil Mehdiyy- il Muntazar, s. 41)

“(MEHDİ (A.S.)’IN) OMUZUNDA PEYGAMBER (SAV)'İN ALAMETİ VARDIR.” (Muhammed B. Resul Al-Hüseyni El Berzenci, "Kıyamet Alametleri" Pamuk Yayınları, Trc: Naim Erdoğan, s. 165) (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 23)

“(HZ. MEHDİ (A.S.)'IN) OMUZUNDA PEYGAMBER (SAV)'İN NİŞANI VARDIR.” (Muhammed B. Resul Al-Hüseyni El Berzenci, "Kıyamet Alametleri" Pamuk Yayınları, Trc: Naim Erdoğan, s. 163)

Bilindiği gibi MÜHRÜN ÖZELLİĞİ KOYU RENK OLMASIDIR ve YÜZEYİ KAPLAYAN BİR YAPIDADIR. Ayrıca Hz. Mehdi (a.s.)'ın sırtındaki bu ben için, kesin ölçü verilerek yeri tam olarak belirtilmiştir.

Rivayetlerde, her peygamberin sağ eli üzerinde nübüvvet mührü olduğu bildirilmiştir. Ancak Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in nübüvvet mührünün, “sol kürekteki deri üzerinde, kalbi hizasında” olduğu belirtilmiştir.

Dolayısıyla hadislerde, ‘Hz. Mehdi (a.s.)'ın omzunda Peygamber Efendimiz (sav)’deki nübüvvet mührünün bulunacağının bildirilmesi’, Hz. Mehdi (a.s.)'ın da “SIRTINDA; SOL KÜREK KEMİĞİ ÜZERİNDE, KALBİ HİZASINDA KOYU RENKTE GENİŞÇE BİR BEN OLACAĞINI” göstermektedir.

HZ. MEHDİ (AS)'IN SIRTINDA YAPRAK ŞEKLİNDE BİR BEN DAHA VARDIR

Başka bir hadiste de, Hz. Mehdi (a.s.)'ın sırtında bulunan ikinci bir benden daha bahsedilmiştir:

Ebu Basir der ki: İmam Muhammed Bakır veya Cafer-i Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: "... (HZ. MEHDİ (AS)'IN) İKİ KÜREK KEMİĞİNİN ARASINDA BİR BEN VARDIR. SOL KÜREK KEMİĞİNİN SOL ALT TARAFINDAN BİR YAPRAK VARDIR, TIPKI MERSİN YAPRAĞI GİBİ." (Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s. 253)

Hadiste Hz. Mehdi (a.s.)'ın sırtındaki bu benin yeri de çok detaylı olarak açıklanmış, İKİ KÜREK KEMİĞİNİN ARASINDA; SOL KÜREK KEMİĞİNİN SOL ALT TARAFINDA olduğu belirtilmiştir.

Benin yapısı hakkında da çok detaylı tarif yapılmış ve ‘MERSİN AĞACININ YAPRAĞINA’ benzetilmiştir.

Buradaki ‘YAPRAK’ benzetmesinden benin ‘ağaç yaprağını andırır tarzda kenarları olan zeminden daha yüksekte kenarlıklı yapıda bir ben olduğu’, aynı zamanda da ‘solmuş yaprak renginde; yani sarı ya da cilt renginde bir ben olduğu’ anlaşılmaktadır.

HZ. MEHDİ (AS)'IN SAĞ BACAĞINDA SİYAH BİR İZ VARDIR

Bir hadiste ise Peygamberimiz (sav), “Hz. Mehdi (a.s.)'ın SAĞ bacağında SİYAH bir İZ olacağını” bildirmiştir. Hadiste Hz. Mehdi (a.s.)'ı insanlaar tanıtan bu alamet hakkında da yine çok fazla detay verilmiştir. Peygamberimiz (sav), sadece bir izden bahsetmemiş, bu izin SİYAH olduğunu ve SAĞ BACAĞINDA olduğunu çok belirleyici detaylarla açıklamıştır:

“(HZ. MEHDİ (AS)'IN) SAĞ BACAĞINDA SİYAH BİR İZ VARDIR.” (Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s. 251)

HZ. MEHDİ (AS)'IN SAĞ UYLUĞUNDA BİR BEN VARDIR

Bir başka hadiste Hazreti Ali (as) İmam Mehdi (as)’dan şu sözlerle bahseder: “... SAĞ UYLUĞUNDA BİR BEN VARDIR.” [Yenabi-ül Mevedde, s. 423)
 

kutsal el

Acemi
Üye
dünya

bu imkansiz görünen suanki dünyayi kurtarana mehdi yani güc akil ve gercekleri bilene denilir.. bak gercek dünyali ol.olmasanda olacaksin.cünkü oraya aitsin.el sallar:)
 
S

suphe

Ziyaretci
arkadaslar fazla dindar biri degilim ama bunu okuyunca kendimden supelendim anlatilan tarife cok net uyuyorum sadece muhure benzer biseyi cozemedim 1.80 boyum var kaslarim kavisli yuzumde ben var kolum ve popomda ayni benden var sag bacagimda iz var cok sık sakalliyim ve sacimin siyahligi hatta genis alnim var bu zamana kadar cevremdeki herkesin dikkatini cekmisdir vucuduma gore gogus ve omuzum genis ve babamin kokenine bakdigim zaman orta dogu tarafindan geldi bukadar benzerlik normal mi ablam acip okumus okuduktan sonra ailemdeki diger kisilere okutmus bana tuhaf davranmaya basladilar ablam okuttu ailemin haberi yok diger sayfalarida okudum bukadar uyusmasi normal mi neredeyse 2 gundur uyuyamiyorum ve bunu okudukdan sonra garip fisiltilar duyuyorum paronoya mi yapiyorum yoksa bilgili biri okursa cevap yazsin lutfen
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Kardeslerim H.Z MEHDI 30 yaşında BIR MUHARREM GECESİ DÜNYADAN ALINIP H.Z ALLAH A GÖTURECEK DIR KEVSER DEN ICIRIR ÇEK VE GÜNEŞ I GÖRECEK SONRA RAB ONU KENDİ NURU ILE TERBİYE EDIP S.A.V E GOSTERECEK VE ONUN YOLUNDA GITMESINI ICIN KILAVUZLANACAK SONRA 40 YASINA KADAR FARK EDILMEZ TABIKI BAZI SAHISLAR onu TANIRLAR VELASIL KIRDA HERKEZ onu tanıyacak yazan isa
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Selamün aleyküm r.b eyyyy canım kardeşim mehdi hz.hasan in soyundan her kelimesi allahın verdiği hikmet ve izninden olan orta boylu sırtında ten renginden açık çınar yaprağına benzeyen dikkat edilince melek şeklindeki bir işarettir duyduğun fısıltılar şeytanın fısıltılarıdır o allah'tan bir söz işittiğinde kendinden geçer ne eksik vardır ne fazla ne de anlamsızdır her bir söz açık ve nettir sen onun yaşadıklarını yaşasaydın tevazu dan başını kaldiramazdin onu herkes belli olarak kötüler sürekli nasihat verir halbuki kendi nefisleri o nasihatler ihtiyaç duymaktadır kimse o nun mehdi olacağını tahmin etmez edemez çünkü allah onu korumaktadır ta ki onlar farketsin (annesi, babası )olsun onu mekke de ilahi eğitimini allah'in kapattığı hücresinde alacak ve kur'an-ı kerim'den her okuduğu ayette açık ve net olarak tefsirini anlayacak onun alnı zaman zaman açık ,esmer,altın sarısına yakın,kaşları kavisli ,sakalları yandan ve gür olacak o zaman ki sen onu bekle "senin kalbine isteyeceği dua nüzul etmeden biz biliriz ve kabul ederiz" "nefislerin arzuları tükendiği vakit o gün herkes anlar" bak kardeşim sana Ķur'an'in 3 yeminiyle yemin ederek söylüyorum vallahi!!! Tallahi!!! Bill ahi!!! Bu ettiğim sözler hiç bir hazırlık yapılmadan yazılmıştır ve her bir harfi benden telaffuz edilmiştir ben 19 yaşında ismim yiğithan face book ta resimsiz bir sayfa ,hasbihaller (nasihat verici söz ve paylaşımlar)bulunmaktadır bunu gösteriş için söylemedim kalbinden öyle bir vesvese geçmesini! !!
 
N

nübüvvet mührü

Ziyaretci
Nübüvvet mührü

Nübüvvet mührü bende ve ben bir bayanım. Hiçkimsenin şekli cinsiyeti tarif edilmez.peygamberimizin sırtında taşıdığı iki kürek kemiği arasında ve sağ kürek kemiğine yakın kalp hizasında mührü olması gerekiyor. Ben doğarken doktorlar tarafından söylendi.şu an 25 yaşındayım. Gördüğüm rüyalar ve ölümler hep gerçek çıkıyor. Genelde geleceği görürüm . Ya da çözülemeyenleri gösterirler bana. Fakat ne zaman ölecek kişiyi söylesem yakınlarının psikolojsi bozulur.artık gördüğüm hiçbirseyi anlatmıyorum kimseye ve onların ruhlarını da görüyorum bazen. Bu bana verilmiş bir mükafat mı bilemiyorum.bir gece rüyamda hz. Muhammet'in bebekliğini gördüm elimde tasıyorum fakat yüzünde yeşil bir örtü örtülü görmüyorum .herkes peşime düşüyor ben onu herkesten kaçırıyorum...ve daha birçok rüya...
 
G

gerçek 2019

Ziyaretci
gerçek mehdi 2019 da geliyor !

gerçek mehdi 2019 da geliyor !

kendini o sananlar iddiaları bıraksınlar !

kimsenin bilemeyeceği şeyleri yazsınlar !
yoksa şu oldu bu oldu ! geç bunları !
olmadan önce yaza biliyor musun sen onu söyle !

hz mehdi ne zaman gelecek ; hz mehdi 2019 Ramazan ayında Kabe ye gelecek !

mehdi 2015 değil, mehdi 2016 değil, mehdi 2017 değil, mehdi 2018 değil, mehdi 2019 da geliyor !
 
Üst Alt