Hz Mehdi hakkında çarpıcı bir iddia.

Bilindiği gibi yaşadığımız çağ ışık çağı olarak geçiyor lugatımızda.Gerçektende öyle her taraf ışıl ışıl ışıktan.Ve bu ışık her geçen sene her yanı sarıyor,taki aydınlanmayan bir yer kalmayana kadar da süreceğe benziyor.Bu ışık çağının henüz daha başındayız,şu an maddi alemde ışıklanma var henüz ışık çağının başında olduğumuz için.Işık çağının ortalarında başlayacak kalp aydınlanması ile dünya barış ve huzura erecek.Öyleki her ferdin kalbinin nur içinde parlayacağı ve dünyada barış huzur ve mutluluğun gelceği günler yakındır.Önce ışık dünyayı aydınlatacak bununlada yetmez diyip kalplerimize inecek ve her yan ışın demetlerinde bir şule haline gelecek
Dedikya Işık Çağı diye birde Işık adam var.Işığı getiren ışıkla gelen bir adam.Bende dahil olmak üzere bir çoğumuz etrafımızda aydınlanmış sokakları caddeleri evleri arabaları görüyoruz ama Işık adamı görmüyoruz işte.Fakat bazı kalbi aydınlanmış kişiler onun Işık Adamı görmüşler bile.Kimdir nedir nerdedir bilemem ama alttaki şiirde Işık Adam tarif ediliyor sizlere.

IŞIK ADAM

Belirdi bir kır atlı;

Başı gözü polatlı;

Gözler buğulu, nemli,

Üveyk gibi kanatlı…

Geliyor dolu dizgin,

Yüreği dertle ezgin..

Izdırâb çekmiş belli,

Duyguları pek engîn.

Ululardan bir ulu,

Heyecanla dopdolu;

Dokunsan ağlayacak,

Allah’ın sâdık kulu.

Bir gariblik sesinde,

Yalan yok çehresinde..

Bakanlar anlayacak,

Işık var çevresinde.

Sür atını durmadan,

Kalmadı bende derman;

Ey metâı nûr adam!

Yok fevt edecek zaman.

Sakın geç kalma zinhâr!

İçim hasretle yanar;

Kalmadı başka sevdâm,

Ağar ufkumda ağar..!

Artık bende’nim bende’n,

Ayrılmam asla senden!

Al beni de yanına;

Vaz geçdim cân u tenden…

Sorma kim olduğumu!

Düşüp-doğrulduğumu;

Eriştim ummanına,

Unuttum boğulduğumu

Şiirde tarif edilen kişiyi ben hiç görmedim tanımıyorumda.

Yaşlı ninelerinize dedelerinize sorun bakalım şöle''Ded senin çocukluğunda böyle her yer aydınlıkmıydı bu kadar çok ışık varmıydı''diye cevabı şu olacaktır''nerede evladım bizim zamanımızda böle aydınlık''
Yaşadığınız çağın kıymetini bilin gençler önümüzdeki süprizlere hazırlıklı olun.
Şiirdende anlaşıldığı üzere Işık Adam yaşamaktadır.Işık Adamın dört devri vardır.

IşIK Bebek,Işık Çocuk,Işık genç,Işık Adam.Bu devlere paralel olarak dünya aydınlanacaktır.Işık Bebek büyüdükçe etrafınızdaki ışık büyüecektir taki vefat edene kadar.Düşünün gençler dedenizin zamanını düşünün ışık yok iz yok kapkaranlık her taraf diye düşünün ve şükredin iyiki Işık ADAM VAR DİYE.öYLE BİR ADAMKİ ıŞIĞI AN VE AN AÇIK KENDİSİ YOK ORTADA.
Işık ADAMI ileride görmek üzere hoşçakalın...

selam ederim;

sevgili @moss_ dileginize amin dedikden sonra merak ettigim bir soru sormak istiyorum yazilariniz ile ilgili, sizce bu kisinin isigi etrafini saran fotonlarmi olacak? yoksa getirecek oldugu aydinliga, fikir ve ideolojiyemi isik adini verecegiz? isik aydinlatir isik adamda manenmi yoksa madden mi aydinlatacak? simdiden tesekkurler.

selam ederim;

sevgili @moss_ dileginize amin dedikden sonra merak ettigim bir soru sormak istiyorum yazilariniz ile ilgili, sizce bu kisinin isigi etrafini saran fotonlarmi olacak? yoksa getirecek oldugu aydinliga, fikir ve ideolojiyemi isik adini verecegiz? isik aydinlatir isik adamda manenmi yoksa madden mi aydinlatacak? simdiden tesekkurler.

Zaten Dünyada Bir Işık ÇAğı yaşanmaktadır.Ve ışık(nur)her geçen gün etkisini artırarak dünyayı sarmaktadır.10 SENE öncesiyle 10 sene sonrasının aydınlığı arasında dağlar kadar fark vardır.Bu maddi AYDInlanma önce madden sonra manevi olarak aydınlanma olarak ikiye ayrılır.Ama Işık Adamın etrafında böyle ışık çemberi fotonlar falan yoktur onun dünyaya teşrif etmesiyle dünya ışığa kavuşmuştur ve o kişinin yaşı büyüdükçe ışık artarak devam etmektedir.

selam ederim;

sevgili @moss_ bir şeyi daha merak ediyorum kusura bakmayın sorgulayıcı değil meraktan soruyorum. ortalığın aydınlanması kendi kendine olacak bir işmidir? bu aydınlanmada insana düşen görev nedir? insanlar aydınlanmak için ne yapmalılar? bildiğimiz üzere mehdinin görevi islamı yeryüzüne hakim kılmaktır. fakat amaç islamın zaferi değil insanın zaferidir. peki biz ne yapmalıyız bu aydınlanmadan nasibimizi almak için? çok kuranmı okumalıyız örnegin? veya öksüz yetim bulup bir an önce doyurmayamı başlamalıyız? bu aydınlanmanın içersine ilk girebilenler kimler olacaktır? ışık adamın bir mucizesimi olacakta herkez aynı anda aydınlanacaktır veyahut aklını ve idrakını bu işe veren düşünebilen insanlarmı ilk önce bu ışık adama yani allahın kuluna katılacaklardır. ışığı saçan ışık adamın varlığımı yoksa getirecek oldugu yüksek anlayışmıdır?

bende dahil bir aydınlanma olacak ise bundan herkezin faydalanmasını doğrulmasını isterim. umarım yazdıgınız ışık adam gelir ve aydınlanırız. dileğiniz ve inancınız ne güzeldir selam olsun size. beni affedin konuya ilgimden sorular soruyorum. dilediginiz sorumu cevaplamayabilirsiniz.

[...Kardeş beni daraltma ya ne olur ben kendimi mehdi ilan etmiyorum senin gibi....

Son düzenleme:
selam ederim;

inandığınız bir şey varsa ortada elbette düşünerek akıl erdirerek inanmışsınızdır. en azından ben öyle olmasını ümid ederim. yoksa kulaga hoş geliyor diye bir takım düşüncelerin peşinden elbette koşulmaz. insan inandığı şeyi savunabilmeli. birde yanlışlık var ortada ben mehdiliğimi ilan etmedim daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim. yinede inancınız ve dileğiniz güzeldir. böyle bir ışığı beklemek de güzeldir. umarım dilekleriniz gerçek olur. baştan uyarmıştım rahatsız olursanız beni uyarın diye. elbette inanılan beklenilen birinin yandaşları ancak onun birer aynasıdır. belkide ışık adam aydınlık saçar ve gerçekten yandaşları gibi kaba birisidir. kim bilir.

Üst Alt