Huzur Kaynağı Namaz, Namazın Bazı Sırları

Şaka bi yana efenim namaz kötülüklerden alıkoymuyorsa o zahiren namazdadır ama gönlünün kıblesi başka şeydir.Namazı biz kullar değil,Allah bilir kalitesini.Kiminin namazı bir paçavra gibi yüzüne çarpılacağını ve beni zayi ettiğin gibi Allahta seni zayi etsin diyeceğini söyler Peygamber.
Bize namaz kılıyorsa onu mahkeme etme diye birşey söylemez ki kuran.o Allahla arasında.yada biz namaz kılıyor haaa bu kesinlikle şunu yapmaz diyemeyiz.Namazının Kalitesini ne bilelim.Ama hüsnü zan besleriz.Namaz kılıyor kötülükte yapıyorsa,Namazdan yanıldığını gösterir.
Maun suresinde öyle demiyor mu;Veyl o namaz kılanlara.Onlar namazlarından yanılıyorlar,onlar müraidir.peki nasıl kişiler bunlar ;yetimi itip kakan,yoksulu doyurmaya teşfik etmeyen,en ufak yardımı bile esirgeyen kişilerin namazı namaz olmuyor demekki.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.ümmi biz bu başlık altında ne anlatmaya çalışıyoruz...Baştan beri söylediğimiz yere yeni mi geldiniz...Hoşgeldiniz...! İbadetler " disiplin " yöntemidir...İyilik ve kötülük zaten insanın fıtratında var...

Sağlıcakla kalınız...
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Yani sabaha kadar ıkındınız sıkındınız çıka çıka bunlar mı çıkıyor dilinizden...Gidip geriye doğru şöyle bir okuyun , yenin şu okumama huyunuzu bir göz gezdirin bakalım neler denmiş...
 
  • Etiketler
    bazı sırları kaynağı namaz
  • Üst Alt