• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Host Değiştirme Yardım (Backup-Restore)

Okunuyor :
Host Değiştirme Yardım (Backup-Restore)

okulyolu

Amatör
Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle bu topiği açmamın nedeni belki benden başka aynı sorunu yaşayan yada ileride potansiyel yaşayacaklara bir yol gösterme ve öncelikle benim sorunuma bir çözüm bulmadır..
Tamamen forumlardan okuduklarımla hobi olarak yola çıkarak kendime bir portal kurmaya çalıştım. Yaklaşık 3 ay gece-gündüz sil-değiştir-ekle deneme yanılma yoluyla birşeyler öğrenmeye çalıştım ve oldukçada yol aldığımı düşünüyorum.. Fakat başıma şöyle bir olay geldi..
Hostumla geçen yıl temmuz ayında bir hesap açmıştık ve bu hesabımı yılbaşına kadar kullanmadım.. Sonra forum kurarak birşeyler öğrenmeye karar verdim ve okuduklarımla kurarak yola çıktım.
Geçen hafta içerisinde ftp hesabıma giriş yapamamaya başladım ve ilgili firmaya bunun sebeplerini sordum.. Onlardan gelen cevap hayli ilginçti.. "Trafik Limitini aştığınız için hesabınız kapatılmıştır.." Yani temmuz 2010 da süresi dolması gereken hesabım bu sebeple kapandı ve bendu bunu gurur meselesi yaparak hesabımı yedek alma amaçlı açtırdım ve kullandığım plesk panelden yedek aldım..
Şimdi birkaç firmadan hesap açtırmama rağmen bu yedeğimi bir türlü açamıyoruz..
Teknik terimleri tam olarak bilemediğim için derdimide tam anlatamıyorum..
Kullandığım panelin girişi bu şekildeydi
https://78.40.231.134:8443/login.php3?previous_page=index
Buradan hesabıma giriyor ve oradaki yedekleme seçeneği kullanarak yedek alıyordum.. Daha önce çok aldım ve restore ettim.. Deneme yanılma birşeyler yaparken ordan yedek alırdım ve istediğim gibi olmazsa restore ederdim sorun çıkmıyordu..
Hesabımın kapandığı günde yine oradan yedek aldım ve kendi pc me indirdim. FTP üzerinde de dosyalarım httpdocs klasörü altındaydı.. Daha önceleri FTP yedeklemenin faydası olmaz çünkü asıl bilgiler plesktedir diye bir bilgi aklımda kaldığı içinde FTP deki dosyalarımı çekmedim..
Şimdi açtırdığım paketler httpdocs klasörü yok.. Adamlara diyorum benim eski paket lünuxtü onlar diyor bunu açalım yedeği hallederiz.. Ama nedense bir türlü halledemediler.. Aldığım yedeğin bir tipi de yok.. Yani zip yada rar uzantılı değil. Sanırım pleskin kendine özgü bir yedekleme şekli..
Şimdi sorum şu..
Yukarıdaki linkten belki anlayanlar olur benim eski sistemim nasıl birşeymiş ki ben o türde bir hesap bulamıyorum ?? Kimisi windows diyor kimisi linux kafam karıştı.. Oysa ben açılırken linux almasını özellikle istediğim için linux diye biliyorum..
Ben nasıl bir hosting bulmalıyım ki yine httpdocs altında çalışabilirim ?
Elimdeki yedeği ne şekilde açabilirim ve açtığımda ne kadar işime yarar ? Sanırım doğru bir yedekleme değil :(
Doğru bir yedek nasıl ve nerelerden alınmalıdır ki host değişimlerinde sorun yaşanmasın ?
Eski host firmamın yasal zorunlulukları nelerdir ve benim durumumda o firmadan ne gibi taleplerde bulunulabilir ?
(En son mail attım ve yedeklerimi verin dedim onlardan gelen cevapta ise şu ??? siteye yaptığınız yorumu silin diyorlar.. Bende hesabımı aktif edin sileyim dedim henuz bir cevap gelmedi.)
Trafik aşımı bu kadar önemli midir ?? Yani site kapattıracak kadar önemli midir ?
 

okulyolu

Amatör
Üye
hostum son anda imana geldide hesabımı yeniden aktif hale getirdi.. ancak konu halen günceldir..
host değişimlerinde en güzel yedek nerden ve nasıl alınmalıdır ki aynı özellikleri taşımayan yere gittiğimizde sorun çıkmasın... temmuzda sürem doluyor artık isteselerde durmam orda :)
 
Üst Alt