• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Honda CR-Z Mugen RR

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba Honda CR-Z Mugen RR Concept Türkiyede

Mugen Performans Paketli Dünyanın ilk 6 vitesli manuel hibrit otomobili
Honda CR-Z RR Concept Honda Mutluhan Bayiinde tanıtıldı.

Dünyanın ilk 6 vitesli manüel hibrit otomobili Honda CR-Z, Türkiye yollarındaki yerini aldıktan sonra aracın farklı bir versiyonu daha Türkiyeye geldi. CR-Znin şimdi de Mugen performans tarafından geliştirilmiş CR-Z Mugen RR Concept modeli, Honda Mutluhan Bayiinde meraklılarının karşısına çıktı.

CR-Z Mugen RR Conceptin tanıtımı, 7 Ekim 2011 günü Honda Mutluhan Plazada yapıldı. Honda ve Mugen işbirliğiyle ortaya çıkan otomobil, gelecek tasarımların yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Üstün IMA sistemi, Mugenin performans modifikasyonu ve yakıt tüketimiyle performansı dengeliyor ve sunduğu geniş devir bandı ile her türlü sürüş şartında kolay kullanım sağlıyor.

CR-Z Mugen RR Concept, Mugen tarafından geliştirilen karbon Fiber kaput, ön çamurluk ve kapı panelleri sayesinde 50 kg hafifletilmiş. Mugen performans süspansiyonları ile aracın süspansiyon ayarları güç-ağırlık dengesi ve fren performansı göz önünde bulundurularak ayarlanmış.

Dış görünümdeki spor karakteristiği dengelemek için ortadan çift egzoz çıkışı tercih edilmiş ve hem bu agresif görüntüyü desteklemek hem de aracın yol tutuş dinamiklerini arttırmak için 18 inçlik Mugen jantlar kullanılmış. Aracın kaputunun altındaki 1.5 lt.lik Mugen Supercharger ile donatılan benzinli motor, elektrik motorunun da devreye girmesiyle 197 HP güç ve 245 Nm. tork değerlerine ulaşabiliyor. CR-Z Mugen RR Concept, 0dan 100e ise 6.6 saniyede ulaşabiliyor.

Honda CR-Z Mugen RR Concept Türkiye
 
Üst Alt