Hollywood Atatürk'e kafayı taktı.

Hollywood Atatürk Belgeseli: THE IMMORTAL LEGEND ATATURK
ABD’ de yaşayan sanatçımız Yalçın Mıhçı bir Hollywood belgeselinde Atatürk'ü canlandırıyor. Çekimler Martta başlıyor. Sponsorluğunu Kültür Bakanlığı üstleniyor.
Blue Sky Studios, Inc. /Chris Jenkins and Bruce Anderson
One of the world’s largest producers and distributors of motion pictures, Blue Sky Entertainment produces, The Immortal Legend Ataturk motion pictures throughout the world in 2010.

YALÇIN MIHÇI
Ankara, Turkey

28 Şubat Merzifon doğumlu olan sanatçımız, biri konservatuar olmak üzere 2 üniversite mezunudur. Söz ve müziklerinin tamamı kendisine ait olan 500' ün üzerinde bestesi mevcuttur. Bu ülkede gerçek sanatçılara değil, magazin dünyasının azsolistlerine değer verilmesine ve müzik piyasasındaki yozlaşmalara kızarak Amerika'ya yerleşmiştir. Amerika'daki kültür elçimiz olan sanatçımız, son 20 yılda Amerika'ya gelen en güzel ses seçilmiş ve Amerikalılara, yarısı Türkçe yarısı İngilizce olarak Türk sanat müziği konserleri vermiş, özellikle caz ve hicaz birleşimi olan eserleriyle Amerikan müzik endüstrisinde haklı bir yer edinmiştir.
WHY adlı şiiri Amerika'da yılın şiiri seçilmiş ve yine Yalçın MIHÇI tarafından bestelenen bu eser Beyazsaray arşivlerine girmiştir.
Yalçın Mıhçı'nın ülkemizde ise piyasaya henüz yeni çıkarttığı "KUMLARA ŞİİRLER YAZDIM" adlı bir albümü mevcuttur... Sanatçımızın kitapevlerinde halen satılmakta olan " Şarkı Böyle Söylenir-kötü ses yoktur, kötü söylemek vardır " isimli bir de kitabı bulunmaktadır.Türk kültürüne verilecek en büyük hizmetin, eşsiz müziğimizi evrenselleştirerek dünyaya tanıtmak olduğuna inanan Yalçın MIHÇI, herkesi Türk kültürüne sahip çıkmaya ve bu büyük mücadelede elinden geleni ortaya koymaya davet ediyor.
Yalçın MIHÇI, yakında sinemalarda gösterime girecek olan Kubilay Filminde ise Atatürk'ü canlandırmaktadır.
Yalçın Mıhçı

yalçın mıhçı, atatürk, atatürk filmi, atatürk hollywood, atatürk filmi fragman, yalçın mıhçı, atatürk, atatürk filmi, atatürk hollywood, atatürk filmi fragman,veda fragman,livaneli fragman,tsm,türk sanat müziği, yalçın mıhçı,atatürk hollywood fragman, fragman izle,izle seyret indir
Kaynak: Milliyet
 
Bakanlık sponsor olunca sanırım Hollywood'un ağzının suyu akmıştır. Parasız bişey yapmaz Amerikalılar. Ama iyi iş çıkacağından eminim, adamlar bu konuda süper.
 
  • Etiketler
    ataturk filmi ataturk hollywood yalcin mihci
  • Üst Alt