Hocaların Evrim Kararsızlığı

Hocaların Evrim Kararsızlığı
Yrd. Doç. Dr. Oğuz Özdemir’in geçtiğimiz ay yayımlanan araştırması, biyoloji öğretmen adaylarının
‘Evrim Teorisi’ni benimsemede ve anlamada güçlük çektiklerini ortaya koydu.

Hacettepe Üniversitesi’nden 98 öğrenci üzerinde yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 43’ünün Evrim Teorisi’ni benimsediği,
yüzde 30’unun kararsız olduğu, yüzde 16’sının ise teoriyi benimsemediği ortaya çıktı.

Özdemir, öğrencilere yapılan en büyük kötülüğün, fen bilgisi derslerinde Evrim Kuramı’nın, Yaratılış’la birlikte işlenerek ikilik yaratılması olduğunu söyledi.
Üniversite öğrencilerine evrim dersi veren Erktin ise “Türkiye’de evrimin nasıl öğretileceği kritik bir konu” diye konuştu.
agnostik.org

SOSYALİST;293464Özdemir' Alıntı:
öğrencilere yapılan en büyük kötülüğün, fen bilgisi derslerinde Evrim Kuramı’nın, Yaratılış’la birlikte işlenerek ikilik yaratılması olduğunu söyledi.

heheh bu agnostik org da sıktı artık.kötülüğe bak çay demle:Winlk_Tongue:

ARIZA

Uzaklaştırıldı
Merak ediyorum o sitede, sadece bu Darwinizm icin , Evrim icin sadece rusyada bazi kaynaklara göre 100 milyonu bulan (gecen ) katliamdan söz ediliyormu..?

mesela 1900 lü yillarin ilk ceyreginde, kasten olusturulan (gasp yöntemi ile halki ac birakmak ) KITLIK tan hatta kazakistan da yasayan halkin bu yüzden % 20 sine yakininin öldügünden, sadece bu evrim teorisinin ispati icin binlerce insani kobay gibi kullanarak her seyi yapmayi reva gördüklerinden bahsediyormu..?

Ben bu siteye hic bakmadimda siz bakmissiniz acaba bunlardan bahsediyormu...?

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

" Üniversite öğrencilerine evrim dersi veren Erktin ise “Türkiye’de evrimin nasıl öğretileceği kritik bir konu” diye konuştu."

Bence öncelikle İNANÇ sistemimiz A sından Z sine gözden geçirilmeli...Bu yapılmadıkça kritik olmaya devam edecektir...

Sağlıcakla kalınız...

heheh bu agnostik org da sıktı artık.
Hikaye anlatmadığı için mi sayın ümmi?
Bir ara incelemiştim agnostik sitesini neye ve kimlere hizmet ettiği gün gibi aşikar zaten.
Buna inceleme değil de yüzeysel olarak şöyle bir göz atmışsınız desek daha doğru olur bence.
Çünkü biraz incelemiş olsaydınız, hemen hemen tüm konuların haber, bilimsel gelişmeler içerdiğini ve bilimsel verilerin sonucu olduğunu görürüdünüz sayın EFLAMOR.
Merak ediyorum o sitede, sadece bu Darwinizm icin , Evrim icin sadece rusyada bazi kaynaklara göre 100 milyonu bulan (gecen ) katliamdan söz ediliyormu..?

mesela 1900 lü yillarin ilk ceyreginde, kasten olusturulan (gasp yöntemi ile halki ac birakmak ) KITLIK tan hatta kazakistan da yasayan halkin bu yüzden % 20 sine yakininin öldügünden, sadece bu evrim teorisinin ispati icin binlerce insani kobay gibi kullanarak her seyi yapmayi reva gördüklerinden bahsediyormu..?

Ben bu siteye hic bakmadimda siz bakmissiniz acaba bunlardan bahsediyormu...?
İfde ettikleriniz iftira ve yalandan öteye gitmediği için o sitede yer almaz.

Kusura bakmayın ama emek sömürüldüğü sürece işçi - patron çekişmesi yaşanacaktır.
Bu da, sosyalizm ve komünizmi her daim gündemde tutacaktır.

Buna inceleme değil de yüzeysel olarak şöyle bir göz atmışsınız desek daha doğru olur bence.
Çünkü biraz incelemiş olsaydınız, hemen hemen tüm konuların haber, bilimsel gelişmeler içerdiğini ve bilimsel verilerin sonucu olduğunu görürüdünüz sayın EFLAMOR.

Size göre islam dinini karalayan, islam dinine ters düşen herşey bilimsel zaten.:)
Konuların içeriklerine baktım merak etmeyin.Tam size göre o forum bence burda zaman kaybetmeyin.:)

Size göre islam dinini karalayan, islam dinine ters düşen herşey bilimsel zaten.:)
Yine yanlış bir ifade, karalama demek yerine eleştiri ve bilimsel bakış demek cuk otururdu:)
Konuların içeriklerine baktım merak etmeyin.Tam size göre o forum bence burda zaman kaybetmeyin.:)
Burda da yanılş bir ifade görüyorum:)
Ne bu forumda ne de başka bir forumda zaman kaybına uğramıyorum.
Aksine her ikisinden de yararlanıyorum..:prv:

Malesef islam dinine mensup olanlar bu yolu seçtikleri için sonuçta böyle oluyor. Halbuki Kutsal Kitabımızı okusak böyle olmadıgını görürdük.

Üst Alt