• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Hikmetli Sözler

• Konbuyu başlatan bziya
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 506
  • Görüntüleme 37K

Okunuyor :
Hikmetli Sözler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bziya

Kıdemli
Üye
hikmetli sözler resimli , alimlerden hikmetli sözler , hikmetli sözler instagram , hikmetli sözler mevlana , allah dostlarından hikmetli sözler , hikmetli sözler facebook , hikmetli sözler kitabı , en güzel hikmetli sözler resimli

( İslamın gözbebekleri ve bekçileri olan Ehli Sünnet alimlerinden her biri inci mercan olan kıymetli sözlerini burada paylaşacağız , inşallah hayırlara vesile olur istifade etmek nasip olur. )

* İbni Münkedir hazretleri ölüm döşeğinde ağlıyordu. Sebebini sordular. “Kasten büyük bir günah işlemedim. Önem vermediğim küçük bir günah, Allah’ın gazabına sebep olduysa diye korktuğum için ağlıyorum” dedi.

bziya

Kıdemli
Üye
* Ebu Süleyman Darani, ölürken “Ne mutlu sana ki, affı ve rahmeti bol Allah’a gidiyorsun” dediler. O da, “Evet iğneden ipliğe her şeyin hesabını vermek üzere gidiyorum” dedi.

nefisetülilm

2.imza yarışma birincisi
Üye
Zehir ölümün habercisi olduğu gibi, günahlar da küfrün habercisidir. Ebû Hafs-ı Haddâd "Rahmetullahi Aleyh"

nefisetülilm

2.imza yarışma birincisi
Üye
Hasislik, cimrilik, herkes için iğrenç bir sıfattır. Bilhassa Hak yolunda ilerlemek isteyen kimsenin hasislik yapması çok kötü bir iştir. Behâeddîn Buhârî "Rahmetullahi Aleyh"

nefisetülilm

2.imza yarışma birincisi
Üye
Annenin yavrusundan kaçacağı kıyâmet günü için, hazırlık yapmayana yazıklar olsun. İmâm-ı Rabbânî "Rahmetullahi Aleyh"

nefisetülilm

2.imza yarışma birincisi
Üye
Hata ve kusuru başkalarında arayanlar, sevimsizleşir. Etraflarında insan kalmaz, dost edinemezler. Hüseyn Hilmi bin Sâid ( Rahmetullahialeyh )

bziya

Kıdemli
Üye
Mal, mülk, çoluk-çocuk; Allahü teâlânın emanetleridir. Emanetlerini istediği zaman alır. Mevlâna Hâlid-i Bağdâdî "Rahmetullahi Aleyh"

bziya

Kıdemli
Üye
Sabır; yüzü ekşitmeden acıyı yudum yudum içine sindirmektir. Cüneyd-i Bağdâdî "Rahmetullahi Aleyh"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt