• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Hiç düşündünüzmü, İnsan niçin düşünür?Düşünmekteki amaç nedir?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Hiç düşündünüzmü, İnsan niçin düşünür?Düşünmekteki amaç nedir?

Evet arkadaşlar herkes düşünür,sorgular,öğrenir,öğretir,eleştirir vs.peki neden? ...:freakedout:

Gül@y

Kıdemli
Üye
Düşünmek nekadar beyni yorsada bir okadar beyinde jimnastik görevi yapıyor.bi nevi spor diyelim buna.Düşünmeden olmuyor gerektiği için düşünür insan yoksa herşey boş diyebiliriz.

diojen

Tecrübeli
Üye
hayatı anlamlandırmak ister insan,
anlamlandırmak için düşünür,
tefekkür eder,
tefekkür tefekkürü doğurur,
önce genel bi haritasını çıkarırız hayatın ,
somut düşünürüz çünkü soyut işlemler dönemine kadr,
sonra soyut işlemler dönemi başaldı mı haritanın ayrıntılarını çizeriz düşünerek,

kaotik

Amatör
Üye
İnsan olduğu için... Düşünmek insan için bir ihtiyaçtır, insan merak eder, sorgular. Ancak bu şekilde farkındalığını yaratır.

Kendini tanımak için düşünür...

Yolunu bulmak için...

Yaşadığı evreni anlamak için...

Attığı her adım düşünce dünyasında devinim yaratır.

ayybben

Tecrübeli
Üye
Düşünüyoruz düşünmemek gibi bir lüksümüzde yok zaten
Her şeyi düşünüyoruz,düşünerek hareket ediyoruz,
Bizi diğer canlılardan ayıran bir özellik aklımız varki düşünüyoruz.

K

Kadim

Ziyaretci
Düşünüyorum...DÜŞLERİMDE,Düşünmenin bana verdiği o dayanılmaz haz....Ne zaman gözlerim bana oyun oynasa düşünüyorum....Sanki bir çerçeve bir fotoğraf karesi...Çok düşünceliyim..Nedeni yok...Maksadı yok...İzleri yok....Düşünmenin fevkalade müthişliğini saklamıyorum....

Ribat

Tecrübeli
Üye
Düşünce deyince aklıma bir şiir geldi

Yaşasan da hayalince,düş'ünce,
dipsiz kuyu,sonu gelmez düşünce,
takvimlerin yaprak yaprak düşünce,
giden gitti de,bir mendili kaldı...

Paralaks

Acemi
Üye
İnsan zihni bir boyuttur. Düşünmeye ayarlıdır. Evren üç boyutludur. Zaman kendi başına bir boyuttur. Bir diğer boyutta insan zihnidir. İnsan zihni olan bitenin fotoğrafını çekmekle yükümlüdür; bu yüzden o düşünür, araştırır, merak eder vs. Evren insan yaşayacağı bir hassas dengededir. Böyle olmasa insan olmazdı; buna antropik ilke deniyor. Evet sorunun cevabı ortada, insan farklı bir boyut olduğu için düşünüyor.

Üst Alt