Herkesin din dersi 5 bunca hırsız nereden çıkıyor

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği nin 14.üncüsünü Geleceğin Öğretmeni teması ile Antalya da gerçekleştirdiği, 3 gün süren Geleneksel Eğitim Sempozyumu'nun hem açılışında hem de kapanışında protestolar oldu.

AÇILIŞINI Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yaptığı sempozyumda ilk gün Bakan Avcı'nın ardından konuşan Prof. Dr. Üstün Dökmen'in, Ülkemde ya bilgide ya da ölçme değerlendirmede hata var. Herkesin din dersi 5'tir. Ama bunca hırsız uğursuz nereden çıkıyor? Örneğin Van depreminde din ve ahlak dersinden herkes 5 aldı. Ama kolonları kesen hırsızlar da 5 aldı sözleri dinleyiciler tarafından alkışlarla desteklenmişti. Bakan Avcı'nın rahatsız olduğunu gören Türkiye Özel Okullar Birliği Başkan Yardımcısı Nurullah Dal da, Bakan Avcı'ya adına 100 ağaç dikili sertifika verirken Demek ki bu kadar din dersi yeterli değilmiş. Daha da arttırılmalı diyerek ortamı yumuşatmaya çalışmıştı.
 
Bilmekle öğrenmek , öğrenmekle taklit etmek , taklit etmekle de uygulamak arasında baya bi fark var . Bilmekle 5 alırsınız ama uygulamadan ne aldığımız ortada .
 
Üst Alt