• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Her burcun makamı var

  • Konbuyu başlatan Nil@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Her burcun makamı var

Nil@y

Eski Üye
Üye
İnsanların burçlarına uygun makamdaki şarkı dinlemeleri halinde ruhsal açıdan rahatladığı, hastaların iyileşmesine katkı sağladığı iddia edildi..HER burcun bir müzik makamının olduğu, insanların burçlarına uygun makamı dinlemesi durumunda ruhsal açıdan rahatlayacağı, hasta ise iyileşmeye önemli katkı sağlayacağı öne sürüldü. Konya'da düzenlenen 1. Uluslararası Tıp Tarihi Kongresi'ne katılan Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi Nizami Ebediyat Enstitüsünden Dr. Firudin Gurbansoy, insanların yaradılışlarına göre teni ile yere, ruhu ile evrene bağlı olduğunu söyledi.

7 GEZEGEN, 12 BURÇ

Evrende insana yakın olan 7 gezegen ve 12 burcun ruhu doğrudan etkilediğini ileri süren Gurbansoy, ruhta olan değişimlerin vücutta da fiziki anlamda kendini göstereceğini, bu yüzden uzun yıllardır genellikle ten tedavisinin bitkilerle, ruh tedavisinin ise müzikle yapıldığını bildirdi.

TEDAVİ ARACI

MÜZİĞİN insanın ruhunu etkileyen, onu çeşitli hallere sokan iyi bir tedavi aracı olduğunu vurgulayan Gurbansoy, fiziki tedavilerde de iyi sonuç alınması için zaman zaman müzikli tedaviye ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Yapılan araştırmalarda her burcun bir makamının olduğunun belirlendiğini dile getiren Gurbansoy, burçlara göre makamları şöyle sıraladı: 'Koç: Rast, Boğa: Irak, İkizler ve Yengeç: İsfahan, Yengeç: Zirefkend, Aslan: Büzürk, Başak ve Terazi: Zengule ve Rehavi, Akrep ve Kova: Hüseyni, Yay: Hicaz, Oğlak: Nihavend, Kova ve Oğlak: Neva, Balık: Uşşak...''

Gunes
 
Üst Alt