Helal Makyaj

Guney

Kıdemli
Üye
Makyajın da helali çıktı !!!
İngiltere'de Müslüman bir işkadını, alkol ve hayvansal ürün içermeyen, ülkenin ilk "helal" makyaj ürünlerini piyasaya sürdü.


Samine Akter, Reuters ajansına yaptığı açıklamada, ünlü makyaj ürünlerinin içeriklerini araştırdıktan sonra yaşadığı Birmingham'da S***** Pure Make-up'ın üretimini başlattığını belirterek, "Bir Müslüman olarak, cildime ne sürdüğümü sorguladım. Bunların, İslam dininde helal olup olmadığını öğrenmek istedim" dedi.

Bazı ürünlerin, yağ asitleri ve domuzlardan elde edilen jelatin içerdiğini öğrendiğinde çok şaşırdığını ifade eden Akter, birçok Müslüman kadının, hem güzel görünmek hem de inançlarına uygun davranmak istediğini söyledi.

İnternet üzerinden satış yapan Akter'in makyaj ürünleri arasında bitki özleri, mineraller, yağlar ve vitaminlerle yapılan rujlar ve göz kalemleri bulunuyor.

500'den fazla müşterisi olan Akter'in, ürünleriyle Malezya, Endonezya ve Singapur gibi uzak ülkelerde bile ilgi gördüğü belirtildi.

kaynakGüzelleşin hanımlar güzelleşin hem helal hemde "helaliniz" için...:))
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
sevgili arkadaşım, ülkeyi yönetenlerimiz çağın buluşuna imza attılar! yakında "helal şarap" piyasaya çıkacak hemde KDV oranı ekmekten bile düşük olarak...Sn gordionum , hadi helal şarap çıktı diyelim
peki bunun size ve siizn gibi düşünenlere ne zararı var
bazı vitrinlerde alkolün her türlüsü satılırken bizler bişey diyormuyuz ki demeyede kimsenin hakkı yok madem ki kşi bunu tercih etmiş o kendi bilecegi şey diyor ve saygı gösteriyoruz ... gelelim helal şarap konusuna buda kişinin kendi tercihi olduğu için lütfen biraz ...... gösterelim.
 

gordionum

Tecrübeli
Üye
Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi? (Maide, 5/90,91)

El-Muğîre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissâlatu vesselâm) buyurdu ki: "Kim içki satarsa, hınzır kasaplığı da yapsın"

Ebu Dâvud, Büyû 66, (3489).

Ebu Mâlik veya Ebu Amir el-Eş'ari radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Ümmetimden bir kavim, ferci (zinayı), ipeği, içkiyi, çalgıyı helal addedecektir. Bir kısım kavimler de bir dağın eteğine inecekler. Onların sürüsünü, çoban sabahları yanlarına getirecek. (Fakir) bir adam da, bir ihtiyacı için yanlarına gelecek. Onlar adama:

"Bize yarın gel! derler. Bunun üzerine Allah onları geceleyin yakalayıverir ve dağı tepelerine koyarak bir kısmını helak eder. Geri kalanları da mesh ederek Kıyamete kadar maymun ve hınzırlara çevirir."

Buhari, Eşribe 6.

İslamiyette içki haramdır.

kıldan tüyden nem kapıp, başörtüsüne sayfalar dolusu ve özgür yaşam adına haklı ileti yazanların, dinen kesinlikle haram olan bir şeyi imal edip satmalarını kabul etmeleri, ................................................... ................................................................

(noktalı yerleri okuyucuların doldurması daha doğrudur)
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
kıldan tüyden nem kapıp, başörtüsüne sayfalar dolusu ve özgür yaşam adına haklı ileti yazanların, dinen kesinlikle haram olan bir şeyi imal edip satmalarını kabul etmeleri, .................................................. . .................................................. ..............

(noktalı yerleri okuyucuların doldurması daha doğrudur)


Sn gordionum, konuyu o kadar basite indirgediniz ki inanın cevap bile yazmak içimden gelmiyor...
sadece şunu söyleyecem yani nerden, nasıl, ne bulurumda inananları haksız konuma getiririmden başka bişey yaptığınız yok kolay gelsin devam edin lütfen ha gayret
 

alone

Tecrübeli
Üye
sevgili arkadaşım, ülkeyi yönetenlerimiz çağın buluşuna imza attılar! yakında "helal şarap" piyasaya çıkacak hemde KDV oranı ekmekten bile düşük olarak...

:))))


makyaj zaten haramdır alkollü,alkolsüz hiç farketmez.

ha ama tabi cilde faydası ve zararı bakımındanda günaha girmemekse tabi ben organik olanları tercih ederim:)
 

gordionum

Tecrübeli
Üye
Sn gordionum , hadi helal şarap çıktı diyelim
peki bunun size ve siizn gibi düşünenlere ne zararı var
bazı vitrinlerde alkolün her türlüsü satılırken bizler bişey diyormuyuz ki demeyede kimsenin hakkı yok madem ki kşi bunu tercih etmiş o kendi bilecegi şey diyor ve saygı gösteriyoruz ... gelelim helal şarap konusuna buda kişinin kendi tercihi olduğu için lütfen biraz ...... gösterelim.

sevgili arkadaşım buyur! sana naçizane tavsiyem ne olur kendini, şeytani amaçlarını söz öbecikleri ardına saklayanlarla ÖZDEŞLEŞTİRME...


Yaralıyı alkollü diye almadılar! İstanbul'da 112 Acil Servisi'ne bağlı iki sağlık ekibi, motor kazasında beyin kanaması geçiren yaralıyı 'Sarhoş bu. Bakmayız' diye bıraktı.Cep telefoncu İsmail Şahinoğlu, geçen çarşamba dükkanı kapatıp motosikletiyle yola çıktı.
Haliç'te kaza yapan genç adam kafasını yere vurup bayıldı. Polisin çağırdığı 112 ekipleri 'Sarhoş bu' diye yardım etmedi.

ALKOLSÜZ ÇIKTI
Polisler de alkolsüz çıkan yaralıyı evine bıraktı. Evinin girişinde baygın bulunan Şahinoğlu hastanede 5 saat süren bir ameliyata alındı. Beyin kanaması geçiren yaralı hala komada. 112 ekipleri için soruşturma başlatıldı.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SORUŞTURMA Habertürk gazetesinin gündeme getirdiği olayın ardından, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, kaza sonucu yaralanan sürücünün "alkollü olduğu" gerekçesiyle ambulansa alınmadığı iddiası üzerine, soruşturma başlattı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede, "Yaralıyı alkollü diye almadılar" başlığıyla yer alan haberin, yakından takip edildiği bildirildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın talimatıyla İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı belirtilerek, soruşturma sonucunda olayla ilgili ihmal ve kusuru tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlemin uygulanacağı kaydedildi.

gazeteler.

hani alkol satanlara ve içenlere bir şey denilmiyor, edilmiyordu. ama doğru söz edilmiyor; öldürmeye teşebbüs ediliyor.
 
Üst Alt