Hayatları boyunca sadece bir kez seven insanlar gerizekalıdır

Oscar Wilde Hayatları boyunca sadece bir kez seven insanlar gerizekalıdır. Onlara sorarsanız bunu sadakatleri ve doğrulukları ile izah ederler. Bana kalırsa, tembellikleri ve hayalgücü yoksunluklarındandır der sözlerinden birinde.Doğrumu sizce..
 
oscar wilde nn sozlerini taşıyan da sn sin ama

SADAKATSİZ erkeklerin IQ seviyelerinin eşlerini aldatmayanlardan düşük olduğu ortaya çıktı. İngiliz Daily Telegraph Gazetesi’nde yer alan ve “London School of Economics and Political Science”in yaptığı araştırmaya göre, zeki erkeklerin “evrimden ötürü” eşlerini aldatma olasılıkları, zeki olmayanlardan daha az. Dr Satoşi Kanazawa, zekâ ve monogami (tek eşlilik) arasındaki ilintinin kökenlerinin evrimde yattığını, önüne gelenle cinsel ilişkide bulunmaya programlanmış ilk insanların tek eşlilikten çok az fayda sağlayacağını, ancak modern dünyanın, erkeklere böyle bir evrimsel fayda sağlamadığını kaydetti.

habertürk
 
Böyle insanları, sanki bedenleri delip geçen bakışları varmış, sadece bir davranışla hem de, toptan tahlil eden insanlar deli ediyor beni. Peşinden de yasavari bir cümle kurarlar değmeyin gitsin...
 
Merhaba!

Bu sozu soyliyen kisi
Yasadigi olaylarin sentezini ortaya koymustur.

Bu yuzden onu tanimaliyiz ki
Sozun kapattigini bulalim.

Once resmi:
120


Yasam kesiti
...evli ve 2 çocuk sahibidir.eşcinselliği açığa çıkınca eşi tarafından terkedilmiş ve cocuklarının velayeti kendisinden alınmıştır.homoseksüellik iddaları onu hapisaneye sürükledi. 2 yıl boyunca hapiste yatmış ve hapisten çıkıncada hapishane yaşamını anlatan uzun şiiri "the ballad of reading gaol" ile yazım kariyerine son vermiştir. zaten bundan sonrada çok uzun yaşamamış(3yıl) bir pariste bir otel odasında beş parasız bir şekilde yalnız başına ölmüştür. şiir, oyun ve romandan başka bir çok uzun öyküsü ve masalı vardır. the happy prince, lord arthur saville's crime gibi..
Biraz sis dagilir gibi oldu herhalde...
 
yaşam tarzına bakılırsa her türdeni sevmiş sözü söyleyen aslında doğruda söylemiş insan bir keremi sever hayatı boyunca
 
Böyle bir genelleme yapılamaz. Bence Oscar Wilde'ın düşük uçkuru için bulduğu bir savunma mekanizması içeren sözler bunlar...
 
Üst Alt