• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Hayal Kurun Beyniniz Hareketlensin

  • Konbuyu başlatan İnci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Hayal Kurun Beyniniz Hareketlensin

İnci

Kıdemli
Üye
Hayal Kurun Beyniniz Hareketlensin

Evet hayal kuranların beyninin bir çok bölümünde hareketlerin arttığı son yapılan araştırmalarla ortaya çıkıyor. Böylece sorunların çözülmesi kolaylaşıyor. İlginç bir sonuç. Sizlere Amerikan “Proceedings of the National Academy of Sciences” dergisinde yayınlanan bir araştırmadan bahsetmek istiyoruz.

İnsanlar hayal kurarak umutsuzluğa düşmeyi istemezdi, belki de hayallere dalarak vakitlerini boşa harcamayı düşünmüyorlardı. Bu araştırmalara bakılırsa bilim adamlarına kulak vermek gerekiyor.

Önceleri ise beynin aynı bölümleri karışık düşünceler sayesinde yavaşladığına inanılıyordu. Bu olumlu sonuçlar insanı hayal kurmaya teşvik ediyor. Sizde beyninizin bir çok bölümünün hareketlerini hızlandırmak için daha çok hayal kurmayı deneyebilirsiniz. Karışık duygu ve düşüncelerden uzaklaşarak sorunları daha kolay çözmek hayatı kolaylaştıracak gibi görünüyor..

Her insanın algılaması farklıdır. Gördüğünü, duyduğunu, okuduğunu doğru algılayabilenler için sorun yok, yalnız algıda sorun yaşayanlar özellikle bir kez düşünüp farklı algılamaya çalışabilirler. İnsanlar hayal kurarken belki fazlaca odaklanmayabilir yalnız bu sayede beyin de bir çok merkez harekete geçiyor.
genelsaglikbilgileri.com
 
Üst Alt