Hawking Bir Öyle Bir Böyle

Ünlü fizikçi Isaac Newton ”Yerçekimi gezegenlerin nasıl hareket ettiklerini açıklar,gezegenleri neyin yörüngeye soktuğunu değil. Onları yörüngeye sokan güç yaratıcıdır ” demişti.

Günümüz fizikçisi Stephen Hawking ise son kitabı “Büyük Tasarım“ ile yerçekimi yasası sayesinde evrenin kendisini baştan yaratabileceğini,bunun için bir yaratıcıya gerek olmadığı iddiasını ortaya attı.

Hawking bilimin henüz ölçemediği, gözlemleyemediği ama oluşturduğu etkiler sayesinde varlığını kabul etmek zorunda kaldığı Graviton denilen ve çekim gücünü ilettiği tahmin edilen sanal parçacıklara bir açıklama getiremiyor. Bu acizliğini kabul edeceği yerde “yaratıcı yok” diyerek güya yeni bir teori ortaya atıyor ve insanlığın buna inanacağını zannediyor!

Akıllı bilim adamları aklın bir sınırı olduğunu bilir ve o sınıra geldiğinde imanı devreye sokarak ısbatı mümkün olmayan konuları yaratıcıya havale ederek acziyetini dile getirir. Bunu yapmak büyüklüktür aslında. Darvinist zihniyete göre ise bu gericiliktir, bilim dışıdır ; ama bu zihniyet Graviton karşısında hep aciz kalmaya mahkumdur!

Son yıllarda bilim dünyasında oluşan yaratıcı inancından rahatsızlık duyan Darvinistler , iyice itibar kaybeden “ yaratıcı yok ” görüşlerini yeniden gündeme getirip, yaratıcıyı tartışma konusu yapmak adına, kendi derdine düşmüş bir insanı istismar ederek; yangından mal kaçırır gibi bazı belgeler almak için Hawking’i kullanıyor olabilirler!

Hawking’e yaratıcı inancını sorgulatmak ve yokluğuna dair bilimsel açıklamalar yaptırmak, 21.yy bilimiyle çelişiyor.Kaldı ki ellerinde somut veriler olmayınca bir şeye iman etmeyen bilim adamlarına sundukları bir delil de yok ortada!

Hawking eliyle bilim Darvinistlere yılardır bekledikleri “Allah yok belgesi” vermiş olabilir, ama insanlar Hawking’in “Zamanın Kısa Tarihi” isimli kitabında “bir yaratıcıya inanmak bilimle çelişmez” sözünü unutmadıkları için, ister istemez kafalarında yaşlı ve bedensel özürlü bu bilim adamının beyinsel işlevleri hakkında soru işaretleri belirdi ve ortaya attığı iddialar sorgulanır hale geldi.

Yaratıcının varlığını 21.yy bilimi kabul etmişken, Darvinist baskıyla yapıldığı tahmin edilen Hawking’in son çıkışları ciddiye alınarak okullarda inanan insanların çocuklarına bilim adı altında dinsizlik aşılanmasın. Belki böylece insanlığın gerçekten ihtiyaç duyduğu yeni bilim adamları ortaya çıkar. Zira Darvinist zihniyetin yetiştirdiği tek tip insan modelinden şimdiye kadar insanlık bir hayır görmedi!


-www.egitimgundemi.com/haber/3037-
 
Son düzenleme:
Zaten kesin bir ispat yapamadıkları için dediğiniz gibi bir öyle bir böyle yapıyor, hakeza büyük patlama teorisinde de maddeler mutlat bir sıfırdan (ybilinmezlikten) ortaya çıkmıştır diyorlar. Benceolayın belirli bir fizik kısmını halledip açıklayabiliyorlar ama iş dönyo dolayışıyor bunu oluşran güç nedir deiklerinde de ona yeni kavramlar yeni yeni tanımlamalar getirerek insanların kafalarını bulandırmaya çalışıyorlar.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba


1-bir yaratıcıya inanmak bilimle çelişmez


Hawking'in en son açıklaması yani 2 ile gösterdiğim " başlangıcın gerçekleşmesi için bir yaratıcıya ihtiyaç yoktur " şeklinde...Aslına bakılırsa ilk açıklaması ile çelişiyor da gözükse " ESNEK BİR AÇIKLAMA "...Yani açıklamanın şekli kendi kişisel görüşü veya etki altında kaldığını göstermektedir...Yani sistem kendiliğinden,kendi etkisi ile oluşabilecek şekilde tasarımlandığını da gösterebilir...Bu cümle bir YARATICININ olmadığının İSPATI DEĞİLDİR...Ve ayrıca sonucu da değitirmez BİG-BANG hala daha en kuvvetli ve popüler bir teoridir...

Sağlıcakla kalınız...
 
hawking değil feriştahı gelse big-beng öncesini açıklayamaz. çünkü yokluktur zamanın ve mekanın olmadığı lazaman ve lamekandır
ancak şu keşfedilebilir "antimaddenin de bir madde olduğu" madde ve antimadde karşılaşınca madde kendisini yok eder.
bilim adamları cern de x maddeyi arıyorlar yani antimaddeyi, bulunabilir mi bilemiyorum ama en azından bilinebilir.fizik metafizikle yüzleşiyor.
mekansızlık ve zamansızlık keşfedildiğinde varlığın hareketli yokluğun durağan olduğu anlaşılacak.durağan olan bir şeyde ise zamanın olmadığı anlaşılacak. Ancak yokluğunda bir mahluk olduğu anlaşıldığında yani bir tür maddeyi yutan ve var eden varlık olduğu anlaşıldığında insanlık sonsuzluğa ulaşacaktır. Kısacası hawking ve diğer fizikçiler x maddeyi bulunca kafaları karıştı kimi bu durumda Tanrı yok diyecektir ama düzenliliği ve tasarımı açıklayamayacaklardır kimileride uzayın x maddenin görünürlük kazanmış sonsuzluk olduğunu söyleyip Allah a ulaşacaklardır.
 
Üst Alt