• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Havaalanına yakın oturanlar kalpten ölüyor

Okunuyor :
Havaalanına yakın oturanlar kalpten ölüyor

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Almanya'da yapılan bir araştırma, havaalanı yakınında oturan insanların kalp krizi geçirme ya da kan dolaşımı rahatsızlığına yakalanma riskinin çok daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Almanya'nın önde gelen siyasi dergilerinden "Der Spiegel"in haberine göre, Bremen'li doktor ve epidemiyolog Eberhard Greiser, Köln/Bonn havaalanı çevresinde yaşayan bir milyondan fazla kişinin sağlıkla ilgili verilerini inceledi.

Söz konusu insanların gürültüden uzak yaşayan insanlara göre çok daha büyük risk altında olduğunu ortaya koyan bu araştırmanın sonuçlarına göre, her gün en az 60 desibellik gürültüye maruz kalan 40 yaş üstü kadınların kalp rahatsızlığı geçirme riski yüzde 50, erkeklerin ise yüzde 69 oranında artıyor.

Gürültüden kadınların göğüs ve kan kanseri olma riskinin de daha fazla olduğunu belirleyen Greiser, Berlin-Schönefeld havaalanını genişletme çalışmalarından sonra da çevredeki hastanelerin fazladan yaklaşık 5 bin kalp hastasını tedavi etmek zorunda kalacağını savunuyor. AA
haber7.com
 
B

beklenen

Ziyaretci
...

İstanbul Atatürk Havalimanında çalışırken mecburen yakınında oturuyordum;o kadar trafikde bir de servis bekleyip,yorucu iş temposunun ardından 1 saat veya fazlası zamanınızı yolda harcamak çok zor oluyor... şimdi ise Ankara Esenboğa Havalimanındayım ama burda trafik sıkıntım olmadığından çok rahatlıkla limanın uzağında kalabiliyorum...
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
E... tabii ki olur , mesela böyle bir çiftin Gece hayatını hayal edin şimdi
Adam karısıyla haşır neşir olurken Aniden gürültüyle havalanan yada yakın geçen bir uçağın gürültüsü duyduğu an Topladığı bütün kuvveti kaybedebilir. Yada en hassas zamanda uçak geçerse yatağı batırabilir. Uçakla yatak arasında bir bağlantı mutlaka vardır. :Winlk_Tongue:
iyi tarafı ise gürültü yapıldıgında alt kattaki komşu ucak sesi sanmasıdır. ama böyle çiftlerin çocuk yapma işini uçak geçmesine ayarlaması gerekir.

Havaalanında oturan ve yaşayanların şöyle deyimlerle gizli mesajlaştığının farkına varırız.
Uçak kalktı hanım ? duydum , duydum
 
B

beklenen

Ziyaretci
...

Uçak kalktı hanım ? duydum , duydum...:freakedout: dikkat çekici bir diyalog...
 
Üst Alt