• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

hava saldırısı kimi hedef alıyor

Okunuyor :
hava saldırısı kimi hedef alıyor

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bu gün ayın 23 ü...Çekim 21 inde yapılmış...Ve spiker diyor ki " Buradaki araç 1 SAAT önce bombardımana maruz kaldı "....Biz de yedik...!!!

Spiker diye geçinen ile kameraman anlaşamıyor...Bu belli oluyor...

1- Uçakların kalkış görüntüsü , Jeep in arazideki gidişi ve Uçağın bombardıman esnasındaki çekiminde TARİH YOK...Ama her nedense DUMANSIZ ceset ortamındaki çekimlerde gözümüzün içerisine sokarcasına TARİH var...Video montajdan başka bir şey değil...Yahu biraz kaliteli yapsalardı bari....Bu kadar da bariz olmaz ki...!!!

2-Güya bomba atılan yerden dumanlar çıkıyor kamera görüntülerinde ki o da uçaktan atılan bomba mıdır belli değil....Parçalanmış insanların olduğu yer ise " Adli Morg " gibi soğuk...ne duman var ne bir şey...???

3-Cesetler ise olduğu yere bırakılmış ,yerdeki SÜRÜTÜNME veya SÜRÜNME izlerine bakınca belli oluyor ve kanı gün öncelerinden ÇEKİLMİŞ...Kan KURUMUŞ artık kan...!!!

Dandik kameraman ve dandik spikerin yapacağı haber de bu kadar dandik olur...Daha CİDDİ materyal ile gel...!!!

Bu arada iki tane aynı konu açmışsın...Görüntüler bile aynı...

Sağlıcakla kalınız...
 

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
iki defa açtığım için özür dilerin konuyu açamadım sandım

bana da inandırıcı gelmemişti bu kdr dikkatle izlemedim sadece cesetler biraz oyuncak gibi birde yakında bu kameramanların ne işi var ama daha önce ceylan önkol cinayeti de böyle gelmişti bana ama sonra gerçek olduğu ortaya çıktı
anladığım kadarıyla bu heronlar haraket eden herşeyi algılıyo ve ayırtedicek bi sistemi yok uçaklarda kontrol etmeden vuruyo yani böle bi olay olması uzak bi ihtimal değil bir vurduk dediği teröristlerin cok daha önce kaçmışlardır bu hava harekatı tamamen kamuoyu gazını alma oyunu
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.aslnyrkli , madem ki size de inandırıcı gelmedi bu video niçin bunu forumda açtınız ki...Tansiyon yoklaması mıdır...? Ayrıca o köprü üzerinde bir tane BOMBARDIMAN İZİ BİLE YOK...!!! Tamamen bir MİZANSEN...!!! Ve ayrıca kamuoyunun gazı " tarihi belli olmayan " uçuş görüntüleri ve atıştaki isabet görüntüleriyle olabilir mi sanıyorsunuz....Video görüntüsü daha ilk yorum mesajında DUVARA TOSLADI...Bu tür " asparagas-dandik-3.5. sınıf görüntüler " karşısında gaza gelecek kimse yok burada...Toplumu çok da hafife almamak gerek...

Ve bence , buraya , bu tarz " ne idüğü belirsiz - düşük sınıf - asparagas " görüntü ve haberleri taşımasanız çok daha yerinde olur kanaatindeyim...

Sağlıcakla kalınız...
 

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
tarihle ilgili bişi demedim ama kameramn dandikliği bunun yanlış olmasına yetmez pkk ya yakn anf de de var bide bir kaç sol sitede bi kaç cemaat gazetesinde pkk nın sivilleri kalkan yaptığı yazıyor yani sivil kaybı kabul edilmiş ama pkknn kalkan yaptığını yazmıs buna dayanarak yazdım tarihi hiç görmedimbu haberi duyar duymaz yazmadım 21 inde ortaya cıkmıstı ama video daki yanlıslık 9. ayın eylül ün 21 i olarak yazılmıs bu videoyu koyann acemiliği belki video tamamen uydurma
 

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
Katliama başladılar!

Uluslararası ve bölgesel güçlerin desteğiyle Güney Kürdistan’a hava saldırıları düzenleyen Türk ordusu dün 4’ü çocuk, 2’si kadın toplam 7 sivili katletti. Köylerin boşaltılması ise, kimyasal silah kullanılacağına dair olasılığı güçlendiriyor.

Medya Savunma Alanları’na yönelik hava harekatında 5. günü ardından bırakan Türk ordusu yine sivilleri hedef aldı. İki sivil araç vuruldu; 7 kişi öldürüldü. ‘Sri Lanka modeli’ne özenen Türk devletinin Saddam’ın kimyasal bombardıman yönteminden sakınmayacağı; bunun için de bölgeyi insansızlaştırmayı hedeflediği belirtiliyor. Türk ordusunun bu planını zımnen de olsa kabullenen Federe Kürt Hükümeti, sıradan tepki açıklamaları ile yetinirken; Irak’ın somut desteği de ortaya çıktı; Medya Savunma Alanları ve civar bölgelerden köyünü terkedecek her köylüye 20 bin Dinar teklif ediliyor.
Türk ordusunun Medya Savunma Alanları’na yönelik hava harekatı dün de devam etti. AKP Hükümeti’nin uzun zamandır planladığı yeni konsept kapsamında 17 Ağustos akşamı başlatılan saldırılar önceki gün ve dün de sürdü. Önceki gün, gün boyu aralıklarla Kandil, Zap, Haftanin, Metina, Xinerê ve Xakurkê’yi bombalanırken, sabah saatlerinde Diyarbakır 2. hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden kalkan savaş uçakları, saat 11.30’da Zap, Metina ve Gare Bölgelerini bombaladı. Kandil üzerinde ilk olarak keşif uçuşları yapan uçaklar saat 12.30’dan itibaren bölgeyi bombaladı. Kandil’e bağlı Kortek ve Surede bölgelerinin hedef alındığı bombardımana 10’un üzerine savaş uçağının katıldığı bildirildi. Xinerê ve Xakurkê’de de keşif uçuşlarının ardından bombardıman bütün şiddetiyle sürdü.

İki sivil araç vuruldu
Medya Savunma Alanları’na yönelik saldırısında sivil yerleşim alanlarını hedef alan Türk ordusu, dün 2 sivil aracı vurdu. Kandil’i bombalayan Türk uçakları, Kortek-Ranya yolu üzerinden geçen iki sivil aracı vurdu. Peşdar’ın Şengeser bölgesine bağlı Kortek alanında sivillerin bulunduğu hareket halindeki iki araç bombalandı. Araçların tamamen imha olduğu saldırıda, bir aile tamamen yok edildi. Baba Hasan Mustafa Hasan, Anne Mer Haci Mam ile en büyük kızları Rezan Hüseyin Mustafa, 11 yaşındaki Zana Hüseyin Mustafa, 10 yaşındaki Oskar Hüseyin Hasan, 4 yaşındaki Sonya Şemal Hasan ile henüz 6 aylık bir bebek olan Solin Şemal Hasan katledildi.

Türk ordusunun 3 gün bilançosu
Medya Savunma Alanları’na yönelik hava harekatı 6. gününe girerken, ilk iki günde savaş uçakları ve topçu atışlarıyla 352 noktanın vurulduğunu açıklayan Genelkurmay Başkanlığı 3. gün olan 19 Ağustos’taki bombardımana ilişkin yaptığı açıklamada ise Kandil, Haftanin, Xakurkê ve Gara bölgelerinde 20 hedefin hava harekatıyla vurulduğunu, Zap, Avaşin-Basyan ve Xakurkê bölgelerinde ise 85 hedefe topçu silahlar ile ateş edildiğini açıkladı.

HPG: 8 bölge bombalandı
HPG Basın ve İrtibat Merkezi tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada ise TSK’nin 18-20 Ağustos tarihleri arasında Medya Savunma Alanları’na yönelik bombardımana ilişkin bilgi verildi. Türk ordusunun „Xınerê, Xakurkê, Kandil, Zagros, Gare, Haftanin, Metina ve Zap“ olmak üzere 8 ayrı bölgeyi bombaladığı belirtilen açıklamada, sivil yerleşim yerlerinin zarar gördüğüne dikkat çekildi. Xakurkê’de Türkiye’ye ile eşzamanlı olarak İran’ın da bölgeye havan ve obüs saldırısı yaptığına dikkat çekildi. Daha önce de İran’ın hava sahasını açarak Türk ordusunun bombardımana desteği gündeme gelmişti.

Köyüne terkedene 20 bin Dinar
Günlerdir devam eden bombardımanda ise sivil yerleşim yerleri hedef alınıyor, birçok köyün alt yapısı tahrip edilirken, çok sayıda ev yıkıldı. Bu saldırılarla Medya Savunma Alanları’ndaki halk göçe zorlanırken Irak Parlamentosu’nun da Türkiye’nin imha harekatı için bölgeyi insansızlaştırma planına destek veren bir karar aldığı ortaya çıktı. Sri-Lanka benzeri bir katliam için ise bölge sivillerden arındırılmaya çalışılıyor. Kandil bölgesinde bulunan 170 köyün boşaltılacağı bildiriliyor. Irak Parlamentosu’nun da bu yönde bir karar aldığı, köyünü boşaltacak her aileye 20 bin Dinar verileceği öğrenildi. Bombardımanın da etkisiyle can kaybından endişe eden bazı köylülerin evlerini terkettiği belirtiliyor. Irak ve Türkiye’nin ortak faaliyeti, „insansızlaştırılacak bu bölgede kimyasal silah kullanılacak“ endişesini de arttırıyor.

Sınıra sevkiyat yapılıyor

Türk ordusu hava harekatına paralel olarak sınıra askeri sevkiyata devam ediyor. Günlerdir karadan askeri konvoyların gittiği sınır birliklerine hafta sonu da helikopterle asker ve mühimmat taşındı. Çukurca 21’inci Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı’dan kalkan Skorsky helikopterlerle sürekli sınırın sıfır noktasında bulunan Işıklı, Çayırlı ve Hakantepe askeri üs bölgelerine sevkiyat yapılıyor.

KANDİL

7 köy göç etti

Bombardımandan zarar gören sivil yerleşim yerlerine ilişkin de yeni bilgiler geliyor. Bombaların hedefi olan Amediya’ya bağlı Sidekan ilçesi’nde 7 köyün boşaltıldığı öğrenildi. İlçe yöneticilerinden Ehmed Qadir, Rudaw gazetesine yaptığı açıklamada, „Türk ordusu top ve uçaklarla sınırlarımızı bombaladı. Bombardıman yapılan yer Sidekan merkezinde 5 kilometre uzaktaydı. İlçedeki 7 köyde yaşayanlar göç etmek zorunda kaldı“ dedi.
Kandil’de bölgesinde bulunan Pişder İlçesi Kaymakamı Hesen Ebdullah ise, „Türkiye savaş uçaklarının bombardımanında Sengeser nahiyesi sınırları içerisindeki köyler maddi zarar gördüler, bağ ve bahçeleri yandı. Bu sınır içerisindeki Kurtek ve Enzê köyleri ile Kandil eteklerindeki bölgeler bombalandı. Wertê de bombalandı“ bilgisini verdi. İran ordusunun da TSK’nin hava saldırılarıyla paralel olarak Sidekan ve Wertê bölgelerini top atışına tuttuğu bildirildi. Xakurkê’ye yönelik 19 Ağustos tarihindeki havan ve obüs saldırısında bombaların hedefi olan Misoleka Köyü’nde de bağ ve bahçeler yandı. Garê’ye yönelik saldırıda da köylülere ait araziler zarar gördü.

Katliama başladılar! Uluslararası ve bölgesel güçlerin desteğiyle Güney Kürdistan tabi bu da pkk yakın bi site
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.aslnyrkli , konuyu başlatırken kullandığınız VİDEO tamamen DÜZMECE...

Amaç nedir,TSK nin " sivilleri hedef aldığı " mı...??? İyi de düzmece videolar ve kaynağı meçhul yazılarla tamamen İFTİRA dan öte geçmeyecek bir durum oluşturuyorsunuz diye düşünüyorum...

Sivili kalkan olarak kullanıyor ise PKK bu o teröristlerin KALLEŞLİĞİ ve İNSANA SAYGI duymadığının açık kanıtıdır...Yukarıdan geçen uçak oradaki insanları ya görmez,yada atış sahasında belirlenmiş hedeflerde kalkan olarak kullanılan var mı yok mu ona bakmaz...Bu bir zaafiyet değil TERÖR örgütlerinin AŞAĞILIK ve KALLEŞÇE insan hayatına acımamasının bir delilidir...Aynen videoda olduğu gibi , aynen kaynağı güvenilir olmayan yazılarda olduğu gibi...

Düzmece VİDEO ve düzmece kaynaklardan gelen haberlere itibar etmiyoruz....

Lütfen doğru kaynaklara itibar ediniz...!

Sağlıcakla kalınız...
 

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
bdp vekillerin ve barzanin acıklamaları var şimdilik bide mehmet yılmaz n video daki hatalar üzerine yazısı

Film başlarken (sn. 00:00) askeri bir hava alanından kalkan bir F16 Falcon görüyoruz. Kalkış pisti ve beyaz balizler aşikar. Tek bir ağaç, ot, dağ, tepe yok. Dümdüz, ova gibi bir yer. F-16 diyorum çünkü bu uçağın silüetinin tipik imzası, kokpiti ana kanatlara birleştiren kanatçıklar ve geniş kuyruk daha sonra netleşiyor (sn. 08:00) Fakat o da ne? Uçak 15ci saniyede bir F4 Phantom haline geliyor. Daha eski model bir savaş uçağı. Birden kavak ağaçları fışkırıyor yerden ve 8ci saniyede sabahın körü iken 15ci saniyede güneş tam tepede!

Ama PKK’nın mucizeleri burada bitmiyor. Sadece iki saniye sonra tepeler fışkırıyor yerden! Tepelerin üzerinde ise kavak ağaçları yok, yerine küçük, zeytine benzer tek tük ağaççıklar var. Sol üst köşeden gökyüzü görünüyor. Akşam üzerini andıran sarımtırak bir ışık, uzakta yüksek dağlar, hava kararmak üzere ve hızla hareket eden bir jip, ne marka? Nissan? “Türk bombalarından kaçan zengin bir Kürt ailesi” olabilir mi? Jip kaçıyor ama ortada ne bomba var ne de tonluk patlamaların açtığı kraterler. Duman yok. Alev yok. Başka kaçan insan da yok.

Birden bir uçak görünüyor yeniden. Kanatların ön ve arkasından taşan yakıt tankları ve kuyruk profilinden bir F4 Phantom olduğu anlaşılıyor. 25ci saniyede yine öğlen ışığı. Güneş belki de batmaktan vaz geçti, geri döndü? Apo’nun bir mucizesi?

Bombaların patlaması olmadığı için TSK tarafîndan dağıtılmış videodan bir montaj var. Patlayan, vurulan bir araba yok. Ardından ceset fotoğrafları geliyor. Cesetler en aşşağı bir günlük. Bakterilerin faaliyetiyle çıkan gaz onları çoktan şişirmeye başlamış. Kimbilir kimin mezarını açtılar diye düşünüyor insan. Cesetler “eski” ve yanık ama yerlerde yanık izi veya bombanın açtığı krater yok. 37ci saniyede görülen cesetler bir yerde yakılmış, sonra sürüklenerek başka bir yere çekilmiş. Yerde siyah sürükleme izleri var. Fotoğrafın üzerinde garip bir tarih: 21 Eylül 2011. Acaba ileri bir tarihte kullanmak için hazırlanmış bir mizansen midir? Yoksa PKK fotoğrafçısı tarihi değiştirmeyi mi unuttu? Ama öyle olsa 01/01/1980 gibi bir şey olması gerekmez mi?

Şişmiş ceset parçaları birbiri ardına geliyor. Onlar da yanık. Cesetler yanmış ama yeşil ve beyaz renkli naylon torbalar yanMAmış.

Saniyeler 1:30′u gösteriyor, hava günlük güneşlik. İlk saniyelerdeki düz ovada değiliz, sonraki zeytinlik de yok. Acayip dağlık bir yer. Belki 2000 metre belki daha yüksek. Sunucu bir günlük cesetlerin bir saat önce öldüğünü söylüyor. Beyaz jipten artakalan hurda tek parça. Bir roketatar ya da tank mayinı ile vurulmuşa benziyor. Bir kaç tonluk bomba ile unufak olmuş değil. Zaten ortada bir krater olmalıydı. O da yok. İçindeki insanların yandığı bir otomobil enkazı da yanmaz mıydı? Ama ortada bir duman yok. Araba enkazı da oldukça eskiden kalma. Cesetlerden ve araba enkazından çok uzak bir yerde otlar yanıyor. Napalm gibi kimyasal bir silah mı kullanıldı da otlara sıçradı? Ama o halde araba neden yanmadı? Ve alevler insanlara nasıl ulaştı?

Gariplikler bunlarla da bitmiyor:

Normalde MACH 2.5 yani sesin 2.5 katı hız yapabilen bu uçak neden böyle yavaş yavaş, göstere göstere uçuyor?
Neden 1970′lerin savaş uçakları gibi dalış yapıyor? Isı ve radar güdümlü bombaları atarken dalış yapmasına gerek var mı?
Neden PKK ekibi elindeki STINGER roketleriyle bu uçağı vurmak yerine uzun uzun film çekiyor?
Öteki uçaklar nerede? Saldırı sırasında grubunu bırakıp kafasına göre uçabilir mi bir pilot?
Belki de bütün bunların basit bir açıklaması var: Düz ovanın, ağaçların kaybolup görünmesi, güneşin batıp çıkması hiç olmadı. Film 3 veya 4 ayrı yerde çekildi. Bir gün önce gömülmüş bir kaç garibanın mezarı açıldı, eski bir otomobil enkazının etrafına koyup yaktılar bu ceset parçalarını.


MAZLUM-DER, Taraf Gazetesi ve binlerce aktivist salak yerine konabilir mi? : Derin Düşünce
 
R

redyellow

Ziyaretci
pkk ağzıyla açılmış bir başlık, yalanla dolanla bir yere varılmaz. bırakın böyle saçma sapan şeyleri. video bir kurmaca. türkiyeyi karalamak için hazırlanmış.
 

Bay X

Kıdemli
Üye
Kuzey Irak yönetiminin en yetkili ağzından açıklama gece yarısı geldi sivil kaybı söz konusu değildir diye tabi neticesinde notayı çakınca yalan haberlerin arkası kesildi ama şu aktivist geçinen pkk sempatizanlarının kaynaklarına riayet eden şahıs olup bitenlerden bi haber..
 
Üst Alt