Hastane randevusu ücretli

Merhaba

Hastane randevusunda yeni dönem: Merkezi Hastane Randevu Sistemi.

Sağlık Bakanlığı, yeni yılla birlikte tüm yurtta Merkezi Hastane Randevu Sistemini (MHRS) hayata geçiriyor. Uygulamaya göre Sağlık Bakanlığına bağlı 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinden randevu almak isteyenler, artık hastanelerin Türk Telekom hattını değil, Alo 182 MHRS Çağrı Merkezini arayacak. Vatandaşın karşısına çıkacak olan operatörler, danışmanlık hizmeti de sunarak, istenilen hastane ve doktor için randevu verecek.

GÖRÜŞME BEDELİ 4 TL
Ancak Alo 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörle yapılan her görüşmenin bedeli, yaklaşık 4 lira olarak tespit edildi. Operatör ile görüşmenin ortalama süresi ise 7 dakika. Bakanlık verilerine göre kamuya ait 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerine günde 1 milyon 200 bin hasta başvuruyor.

Erzurum ve Kayseride pilot uygulamayla başlayıp 69 ilde hayata geçirilen uygulama sırasında yapılan çalıştaylar, özellikle büyük şehirlerde vatandaşın yaklaşık yüzde 70i internet üzerinden randevu aldığını gösterdi. Planlamaya göre en son 19 Aralık 2011de İstanbulda da MHRSye geçiş planlanıyor.

ekolay.net
 
Hükümetin belki de tek iyi icraatı olan sağlık hizmetleri konusunda iyileştirme de tekrar güme gidiyor...
 
Üst Alt