• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Hastalıklardan çiçekle korunun

  • Konbuyu başlatan Nil@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Hastalıklardan çiçekle korunun

Nil@y

Eski Üye
Üye
Yeşil bitkiler sadece havayı temizlemekle kalmıyor...

Dr. Mehmet Yavuz, çiçek yetiştirilerek birçok hastalıktan korunulabileceğini söyledi.Sürekli beton duvarlar arasında yaşamak, ev ortamında halılar üzerinde yürümek, yünlü elbise giymenin vücudumuzda elektrik birikmesine neden olduğunu belirten Dr. Mehmet Yavuz, "Bu bir nevi mikro moleküler elektrikle işleyen ve haberleşen beyin sinir hücrelerinin fonksiyonlarını bozmaktadır. Depresyon, anksiyete, panik atak, fobik bozukluklar gibi çeşitli sinir hastalıklarından korunmak için çiçek ekin ya da toprakla uğraşınız" dedi.

ELEKTRİK BİRİKİYOR

Dr. Mehmet Yavuz, sürekli kentlerde ve beton yığınlarında yaşayan insanların vücutlarının biriktirdiği elektriği dışarı veremediğini, bunun ise tabiri caizse vücudun elektrik sistemlerini bozarak birçok ruhsal ve bedensel hastalığa neden olduğunu söyledi. Sürekli ev ortamında halılar üzerinde yürümek ve yünlü elbiseler giymenin vücudumuzda elektrik birikmesine neden olduğunu anlatan Dr. Mehmet Yavuz, şöyle konuştu:

"Bu ise bir nevi mikro moleküler elektrikle işleyen beyin sinir hücrelerinin fonksiyonlarını bozmakta ve muhtemeldir ki; depresyon, duygu durum bozuklukları, epilepsi, migren, multipl skleroz, alzheimer, parkinson, konsantrasyon ve odaklanma bozuklukları, aritmiler ve hipertansiyon gibi birçok hastalığın gelişmesine neden olmaktadı.

ÇIPLAK AYAKLA YÜRÜYÜN

Vücutta meydana gelen fazla elektrik depolanmasının oluşturduğu bu hastalıkların tedavisi için çıplak ayakla toprakta yürümek eğer bu mümkün olmuyorsa saksılardaki toprakla uğraşarak çiçek yetiştirmek gerekmektedir. Kırsal kesimlerde yukarıda bahsettiğimiz hastalıklar az görülmektedir. Hatta insanlarımızın hafta sonları tatil günleri kırsal bölgelere, piknik alanlarına koşması, iç güdüsel olarak vücudumuzun toprağa duyduğu ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden vücudunuzu zaman zaman topraklayarak kendinizi hastalıklardan koruyunuz."
.bugun.com.tr
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
insan vücudunun kitlesi çok ta ufacık sayılmaz güncel yaşantımızda hiç hesaba katmadığımız. sürtünme den oluşan elektriklenme vardır. bazen arabalarda da olur lastik üstünde kaldıklarından enerjiyi toprağa veremezler. arabaya dokunan biri çıt diye elektrik çarptıgını duyar.

deşarj olmanın en faydalı özelliği banyo yapmaktır. banyoyu baştan aşağı döktüğünüz su ayaklarınızın yere temas etmesi ile elektriği atar. ,

aslında bunun daha güzeli beton yığınlarında değil hakiki toprağa bastığınız yerlerde çimlerde banyo yapmak denize girmektir.
bunlar vücuttaki statik elektriği alır.
çoğu kişi pisliklerden temizlendiği için banyodan sonra rahatladığını sanır.
%50 pisliklerden temizlemeyse. gözeneklerin açılıp rahatlaması ise. %50 de vücuttaki sürtünmenin toprga verilmesidir. hiçkimse bunu hesaba katmaz.

biz denizciler . bunu biliriz Gemide kedi köpek yaşamaz ölür. boynuna bir bakır halka koymanız gerekir yoksa hepsi ölür. hayvanın postu sürtünmeyi atamaz. o koyacagınız bakır halka kedi veya köpeğin enerjisini açıga verir buna anod denir.

gittiğimiz limanlarda çıplak ayakla otlara basmasını çok iyi biliriz. 60-80 gün hiç karaya basmamak çok zordur bazen
 
Üst Alt