• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Hassas Ciltlerin Bakımı!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Hassas Ciltlerin Bakımı!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Hassas cilt, tüm cilt tiplerinde ortaya çıkabilen, aşırı reaksiyon gösteren, problemli cildin tanımıdır. Genellikle pullanma ve çabuk oluşan kızarıklıklarla kendini gösterir.

Dış etkilere karşı gösterilen hassas reaksiyonlar, çoğunlukla kişinin alık cilt durumunun göstergesidir. Günümüzün zor koşulları altında yıpranan insanların ciltlerini gözlemlediğimizde, karşımıza hassas cilt çıkar.

Sinir sistemi aşırı gerildiğinde, cildin sinirlerini de zorlar. Bunun sonucunda dağınık cilt kızarıklıkları ortaya çıkar. Bu ciltlerde kılcal damarlar genişler. İnce kan damarları elastikiyetini kaybeder. Kan, ince uzun ve bol sayıda damarda kalarak, bunların genişlenmesine sebep olur. Bu durum kılcal damarlarda hassasiyet olduğunu gösterir.

Hassas ciltler, genellikle ince bir keratin tabakasına sahiptirler. Bu durum çatısı çürük bir ev gibidir. Sağlıklı koruma yapamaz. Bozuk keratin tabakası, cildin yağ ve nem dengesini düşürdüğü için, tahriş edici maddeler hassas ciltleri yıpratır. Cilt de yaşadığı sorunu kızararak belli der.

Hassasiyeti ortaya çıkaran başlıca nedenler arasında sigara, alkol, az uyku, iklim, güneş ışınları, cildin en üst tabakasının zayıflığı, bağışıklık sisteminde bozukluklar, kalıtımsal hastalıklar, stres sayılabilir.

Hassas cilde sahip kişilere öneriler:

Cildin yapısını ve ürünlerin etkisini çok iyi bilen bir uzmanın devamlı kontrolünde olun.

Hassas ciltler için üretilen özel ürünlerle cilt bakım programı başlatarak, koruyucu önlem alın.

Cildinizi çok nazik hareketlerle temizleyin ve peeling uygulamayın. Haftada 1 defa iyi temizlenmiş cildinize, nem maskesi yapın.

Aşırı sıcak ortamlardan kaçının. Kışın kaloriferin üzerine ıslak bez koymak da havadaki nem oranına yardımcı olur.

Beslenmenize dikkat edin. İçten gelen bakım cilt üzerinde çok etkilidir. Özellikle papatya, ebegümeci ve anason çaylarını tercih edin.

MSN Kadın - Güzellik
 

ruya85

Acemi
Üye
hassas ciltlerin bakiminda seftali yagi idealmis. hipoalerjik yapisi ve hemen emilme ozelliginin yani sira kirisiklari da azaltiyormus. ne surse yuzu kabaran bir arkadasim var ona almayi dusunuyorum :)
 

avşarım

Acemi
Üye
ciltleriniz cokmu hassas yada kendinize zaman ayıramıyomusunuz ??? pembe maske sizin için geliştirilmiş ve size eşsiz bi güzellik katacaktır !!! pembe maskeyi denemek için tıklayın
 
Üst Alt