Hasdal tutsağı fatih musa çınardan mektup var

TEŞEKKÜR, ÖZÜR VE SİTEM

Teşekkür ediyorum;

- Avukatlarımıza ve cesur hukukçulara, gerçekleri ve hukukun üstünlüğünü her ortamda savunmaktan korkmadıkları için,

- Yurt içindeki ve yurt dışındaki vatanseverlere ve gönül dostlarına, gerçekleri görüp mektupları ile verdikleri destek için,

- Vefakar muvazzaf/emekli devre arkadaşlarıma, dostlarıma, komutanlarım ile silah arkadaşlarıma ve ailelerine, Asrın İftirası, Balyoz Davasında haksız yere tutsak edildiğimiz 11 Şubat 2011 gününden beri bana, çocuklarıma ve anneme desteğini esirgemeyip her daim yanımızda oldukları için,

- Beni 9 ay karnında taşıyan cefakar anneme, şimdi de çocuklarımın yükünü taşıdığı için,

- Sevgili kız kardeşime, ağabeyime ve eşlerine, can dostlarım Ayla-Orhan ile Melek-Ömüre, benim ve çocuklarımın bu sıkıntılarla dolu süreci en iyi şekilde atlatmamıza yardımcı olan özverili çabaları için,

- Sevgili oğullarım Zeki ve Zafere, tutsak alındığım günden 4 ay önce annelerini kaybetmelerine rağmen, içinde bulundukları olumsuzluklara karşı gösterdikleri metanetleri ve sergiledikleri olgun davranışlarıyla benim acılarımı azaltmaya çalıştıkları için,

- Bizleri gökyüzünden seyreden sevgili eşime, bana böylesine evlatlar verdiği için.

Özür diliyorum;

- Annemden, asker olup bu üzüntüleri yaşattığım için,

- Babamdan, gözlerini dünyaya kapattığında, küçük bebekler anasız-babasız kalmasın diye dağlarda kan dökenlerle mücadele ederken yanında olamadığım için,

- Bizleri gökyüzünden seyreden sevgili eşimden, mesleğimi her şeyin önüne koyup önemli günlerimiz de bile yanında olamadığım için,

- Büyük oğlum Zekiden, görevimin evimden 1600 km. uzakta olması nedeniyle doğumunda onun ve annesinin yanında olamadığım için,

- Küçük oğlum Zaferden, 3 yaşında hastanede yatarken dağlarda terörist peşinde dolaşmam nedeniyle yanında olamadığım için,

- Kendimden, iftiralara karşı bizleri korumayan komutanım dediğim kişileri gözümde büyütüp değer verdiğim için.

Sitem Ediyorum;

- Suçsuz olduğumuzu bilmelerine rağmen bizleri savunmayan/savunma cesaretini gösteremeyen, apoletleri galaksi gibi olan komutanlarımıza,

- İftiraya uğradığımızı bildikleri halde korkularına esir olan devre arkadaşlarıma, komutanlarıma ve silah arkadaşlarıma,

- Kendisini mütedeyyin ve vicdan sahibi olarak tanımlayan, ancak bunca yalanın ve sahteciliğin ortaya çıkmasına rağmen suçsuz olduğumuzu söylemekten ve yazmaktan korkan gazetecilere,

- Gerçekleri ve hukuksuzlukları söylemek yerine davanın daha bitmediğini her fırsatta söyleyerek takiyye yapan hukukçulara ve siyasetçilere,

- Sanıkların yüzde 95nin doğmadığı ve beş yaşının altında olduğu bir dönemin hesabının bizlerden sorulmasına ses çıkarmayan kendini aydın zannedenler ile yetmez ama evet çilere,

- İftiralar sonucu, bizlerle birlikte acı çeken annelerimizi, babalarımızı, eş ve çocuklarımızı görmezden gelen halkımıza,

- Bizlere iftira atıp ailelerimize ve sevdiklerimize acı çektirenlere,

- Allah korkusuna sahip olduğunu söyleyip iftiracılarla birlikte olan vicdansızlara,

- TSKya duydukları kin ve öfkeyi bizlerden çıkarmak için bizleri hukuk dışı bir şekilde yargılatanlara,

- Öksüz çocuklarımı, iftiraları ve gerçekleri görmelerine rağmen, verdikleri kararlarla iki yıldır yetim bırakanlara.

Fatih Musa ÇINAR
balyozgunlugu.com
www.facebook.com/balyoz.gunlugu

Üst Alt