• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Harita Tapu Kadastro Alanı Sınavsız Geçiş Bölümleri

dogangunes

Profesyonel
Üye
Harita Tapu Kadastro Alanı Sınavsız Geçiş Bölümleri,Harita Kadastro Teknikeri ,harita tapu kadastro bölümü olan üniversiteler

Harita-Tapu-Kadastro Alanı altında yer alan dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

DAL PROGRAMLARI, TANIMLARI VE AMAÇLARI
1. HARİTACILIK

Tanımı: Haritacının sahip olması gereken arazi ölçümü, harita çizimi ve hesaplamaları yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır. Amacı: Harita-Tapu-Kadastro Alanında haritacılık mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanlarını yetiştirmektir.

2. TAPUCULUK
Tanımı: Tapucunun sahip olması gereken, tapu siciline konu olan her türlü işlemi yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Amacı: Harita-Tapu-Kadastro Alanında tapuculuk mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmektir.

3. KADASTROCULUK
Tanımı: Kadastrocunun sahip olması gereken, taşınmaz malların sınırlarını arazi ve harita üzerinde belirleme, hukuki durumlarını tespit etme ve yapılan kadastroyu yenileme yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
Amacı: Harita-Tapu-Kadastro Alanında kadastroculuk mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmektir.

Harita Tapu Kadastro Alanı mezunu adayların sınavsız geçişte seçebilecekleri bölümler
Harita ve Kadastro
Tapu ve Kadastro