• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Harika Görünün!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Harika Görünün!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Yaz günlerinde güneşin enerjisi ruhumuzu canlandırırken, aşırı sıcak bedenimizi yorabilir. Günlük bakımlar gözümüzde büyür. Aynaya baktığımızda solgun bir yüzle karşılaşabiliriz.

Vücudunuza, dişlerinize, cildinize düzenli bakım uyguladığınızda her daim kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Pratik yöntemler ve size özel ayıracağınız dakikalarla güzel ve bakımlı olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Duş Alın!

Günde en az bir kez banyo yapın. Vücudunuzu güzel kokulu ve sevdiğiniz bir duş jeli ya da tercihen bir sabun ve sünger yardımı ile hafifçe bastırarak yıkayın. Banyodan sonra nemlendirici bir losyon ile vücudunuza masaj yapın. Masaj yaparken diz, dirsek ve ellerinize daha fazla zaman ayırın.

Duş sayesinde vücudunuzdaki kan dolaşımı hızlanacak ve kendinizi daha zinde hissedeceksiniz.

Banyo sonrası nemlendirici krem sürmek, cildinizin yenilenmesini ve pamuk gibi yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

Dişlerinizi Fırçalayın!

Bakımlı görünüşün en olmazsa olmazlarından biri temiz ve bakımlı dişlerdir. Yüzünüzde kusursuz bir makyaj olsa, saçlarınız kuaförden yeni çıkmış gibi şekillendirilmiş de olsa gülümsediğiniz anda görünen sarı ve lekeli dişler güzelliğinizi gölgeleyecektir.

Dişlerinizi sabah ve gece olmak üzere 2 defa fırçalayın. Diş aralarında kalan besin artıklarını temizlemek için diş ipi; nefesinizin güzel kokması için dil temizleyicisi kullanın. Dişlerinizi fırçalarken dilinizi fırçalamayı ihmal etmeyin.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı hafif dokunuşlarla fırçalamak hem daha canlı görünmesini hem de ölü derilerin giderilmesini sağlayacaktır

Dik Durun!

Bulunduğunuz ortamlarda duruşunu ve yürüyüşünüzün çok önemlidir. Dik oturun ve dik yürüyün. Omuzlar ve sırtın görünüşü imajınızı doğrudan etkiler. Yürürken karnınızı içeri çekin ve emin güvenli adımlar atarak yürümeye çalışın.

Parfüm ve Deodorant Kullanın!

Ter kokusunu önlemek için duş sonrası mutlaka deodorant kullanın. Seçtiğiniz deodorantın pudralı olmasına özen gösterin çünkü kötü ter kokusuna karşı daha dayanıklıdır.

Parfüm seçimlerinizi mevsime göre yapmalısınız. İlkbahar, yaz döneminde çiçekli kokular; sonbahar, kış döneminde baharatlı kokular tercih edebilirsiniz.

Parfümünüzün kalıcı olması için şakaklar, ense ve dirsek içlerine sıkabilirsiniz.

Tırnaklarınızı Renklendirin!

Beyaz, kırmızı, pembe ya da mavi! Renkli ojelerle tırnaklarınıza enerji takın. Ellerinizin güzelliğini artıran bakımlı tırnaklar için manikür ve pedikür yaptırmayı ihmal etmeyin.

Sadelikten hoşlanıyorsanız, beyaz tonlarının hâkim olduğu Fransız manikürünü tercih edebilirsiniz.

MSN Kadın - Güzellik
 
Üst Alt