Hangi kutsalınız adına sindiniz?

Olay, 31 Aralık 2012 tarihinde bizim ülkemizde meydana geldi.

Bize ait bir cami Amerikan askerleri tarafından tahrip edildi, minber devrildi, daha da vahimi kutsal kitabımız Kur’an hakarete uğradı.

Yırtıldı ve çiğnendi!

İncirlik bizim toprağımız. Cami, İncirlik’te, İncirlik, ABD askerlerinin kontrolünde.

Burası özgür ve bağımsız bir ülke, ABD müttefikimiz.

Camimizi onun askerleri tahrip ediyor, kutsal kitabımızı onlar yırtıyor, minberimizi onlar deviriyor!

Düşman askerinin eli mahremine değdi diye bir halk ayaklandı. Böylece Maraş düşman işgalinden kurtuldu.

Daha sonra bizim Meclisimiz, halkı gerçekten kahraman olan bu şehri Kahramanlık sıfatıyla taçlandırdı. Maraş, Kahramanmaraş oldu.

Halkı ayaklandıran imamın adına da Üniversite kuruldu: “Sütçü İmam Üniversitesi”

Tarihte başka örnekler de var.

Demek ki bu asil millet, kutsalına dokunanı yakmış!

Gelelim konumuza:

Bu gün 13 Ocak 2013 olduğuna göre, demek ki bu meş’um olayın üzerinden 13 gün geçmiş. Bu 13 gün içinde de iki Cuma namazı.

Cuma, Müslümanların kutsal günü.

İslam adına bütün gösteriler, bütün protestolar Cuma çıkışlarında yapıldı.

Hatırlayalım: başörtüsü yasağına duyulan tepkiler, bundan önceki iktidar dönemlerinde istisnasız her Cuma tekrarlandı. “Başörtüsüne özgürlük” çığlıkları adına Hükümetler, rektörler protesto edildi.

İki cumadır, çıt yok!

Hz. Peygamberin karikatürlerini yayımlayan ülkenin Başbakanına kafa tutan Başbakandan da çıt yok, imamların başı olan Diyanet İşleri Başkanı’ndan da.

Cuma cemaati deseniz, hiçbir şey olmamış gibi dağılıp gitmiş.

Ama, kutsalımıza yapılan hakaret ortada. Ne bir protesto, ne bir nota, ne bir özür!

Soralım şimdi: Kur’anın yakılması, minberin devrilmesi, caminin tahrip edilmesi sizi ilgilendirmemişse, susup kalmışsanız, pısıp bir kenara ilişmişseniz sizin Müslümanlığınız nerede?

Emperyal güçten korkup da pıstıysanız, Allah korkunuz nerede?

Peygamberimizin karikatürünü çizenin ülkenin Başbakanını emperyal gücün emrine uyarak NATO’ya genel sekreter yaptınız, kimsenin sesi çıkmadı.

Emperyal gücün askerleri Kur’anımızı yırttı, sesiniz çıkmıyor.

Siz nesiniz ve ne adına oturduğunuz bu koltuklarda oturuyorsunuz?

Her konuya ahkam kesen Pensilvanya’dan da ses yok!

O ses, Irak’ta milyonlarca Müslüman katledilirken, on binlerce Müslüman kadınının ırzına geçilirken de çıkmadı.

Bu olayda da malum suskunluğuna bürünüyor, Apo’nun ayağına gidilmesini ise “Gerekirse el etek öpülür” diyerek kutsuyor.

Kur’an yırtıldı beyler Kur’an!

Mehmet Akif bu mısraı boşuna mı İstiklal marşımıza koydu:

“Değmesin mabedime namahrem eli!”

Değdi işte!

Hangi kutsalınız adına sindiniz?

Mehmet Necati GÜNGÖR
 
Çukuroava Merhaba Gazetesi’nden çarpıcı iddia:

‘ABD’li askerler İncirlik’te cami bastı’
Adana’da yayımlanan Çukurova Merhaba Gazetesi ABD’li askerlerin yılbaşı gecesi İncirlik Üssü’ndeki camiyi tahrip ettiğini yazdı. Haberde, Amerikan askerlerinin Kuranı Kerim’leri de parçaladıkları vurgulandı

İddialar dillendirildikten ve medyanın bir kısımında yer bulduktan sonra ve tam 10 gün geçince TSK de bir açıklama yaparak olayı doğruladı.

TSK'dan cami saldırısı açıklaması!
10.01.2013 18:11
ABD'li askerlerin İncirlik'teki askeri üste bulunan bir camiye saldırdığı iddialarına TSK'dan açıklama geldi
Genelkurmay Başkanlığı bazı ABD'li askerlerin İncirlik'teki askeri üste bulunan bir camiye saldırarak zarar verdiği ve Kuran-ı Kerim'i yırttığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.TSK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
Bazı basın ve yayın organlarında, Adana'daki bir yerel gazeteye atfen, 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı (İncirlik)'ndaki birlik mescidine zarar verildiği, Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı ve verilen zarar nedeniyle caminin tadilat adı altında ibadete kapatıldığı iddia edilmiştir.
MESCİDE SALDIRMIŞLAR
Kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından birlik mescidinin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiği ilgili Birlik Komutanlığınca tespit edilmiş; aksaklıklar aynı gün giderilerek mescit ibadete açılmıştır.
İncirlik Kışlasındaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddiaları asılsızdır.
Mescitteki hasara kimlerin neden olduğu bilinmemekte olup, olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından açılan idari tahkikat devam etmektedir
 
incirlik üssüne Kuran'lı protesto
İncirlik'teki ABD üssünde Kuran-ı Kerim'e zarar verildiği iddiasına tepki gösterildi.
Mehmet KAYMAK / ADANA, (DHA) - ADANA'da yaklaşık 100 kişilik grup, yılbaşı gecesi İncirlik Hava Üssü'ndeki camiye zarar verildiği iddiasıyla ABD Konsolosluğu önünde ellerindeki Kuran-ı Kerim'lerle protesto eylemi yaptı.

Kendilerini Adana Ümmet ve Kardeşlik Platformu üyesi olarak tanıtan, aralarında kadınların da bulunduğu grup, ellerine Kuran-ı Kerim alarak D-400 yolu kenarındaki ABD Konsolosluğu önüne geldi. 'Topraklarımızda Ameri'kan' üssü istemiyoruz' yazılı pankartı taşıyan grup ABD aleyhine sloganlar atarken polis geniş güvenlik önlemi aldı. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından, grup adına ilahiyatçı yazar Musa Kazım Yılmaz, "Kur'an-ı Kerim bizim kalbimiz, nefesimiz. O bizim her şeyimiz. Daha önce de kutsal kitabımıza saldırı oldu. Sarhoş ABD'liler yine kutsal kitabımıza saldırdı. Ancak biz bunlara sessiz kalmayacağız" dedi.

Grupta bulunanlar daha sonra dağıldı.
kaynak: İncirlik üssüne Kuran'lı protesto - Gerçek Gündem
 
Üst Alt