• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Hangi Gömlek için Hangi Kravat?

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Hangi Gömlek için Hangi Kravat?

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

İşe giden erkeğin en büyük problemi gömleğine uygun kravat seçmektir.
Sizin için bu problemi ortadan kaldırıyoruz.

1- Düz gömlek için
Düz renkli gömlek için kravat seçimi işin en kolay tarafı gibi görünse de renk uyumunu doğru yapmak zorundasınız. En popüler gömlek renkleri olan açık mavi, açık gri ve beyaz gibi açık tonlardaki gömlekleri, desenli kravatlarla kolayca kombinleyebilirsiniz.

2-Desenli gömlekler için
Gömleğiniz desenli ise kravat seçiminiz biraz daha zor olacak. Ancak panik yok. Önce gömleğe uzaktan bakarak hâkim rengin hangisi olduğuna karar verin. Ardından ona uygun renkte bir kravat seçmeye özen gösterin.

3-Desenleri eşleştirin
Kravatın desenine gelince... Düz renkli gömleklerle çizgili, geniş çizgili ya da puantiyeli kravatları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer gömleğiniz desenli ise o zaman bir sonraki maddeye şiddetle göz atmanızı öneriyoruz.

4-Etkiyi güçlendirin
Gömlek ve kravattaki desenler tıpatıp aynı olmamalı. Eğer gömlek ve kravatınızdaki çizgiler ya da kareler aynı büyüklükteyse, hata yaptınız demektir. Ayrıca çizgili bir takımla, çizgili gömlek ve yine çizgili bir kravat takmayın!

5-Yönlere dikkat
Gömleğiniz ve kravatınızdaki çizgilerin aynı boyutta ve yönde olmamasına dikkat edin. Örneğin, gömleğiniz ince dik çizgilerden oluşuyorsa, kravatınızın diagonal büyük çizgili olması uyumlu olacaktır.

Hangi Gömlek için Hangi Kravat? - *MSN Erkek - Stil
 
Üst Alt