Hangi Bacak Tipine Sahipsiniz?

Sıkı ve düzgün bacaklara doğuştan sahip olmayabilirsiniz ancak bu sonradan sahip olamayacağınız anl***** gelmiyor. Bacak tipinize göre uygulanan doğru yöntemlerle sütun bacaklara sahip olabilirsiniz.

Ters armut bacak

Üst bacakta yağlanma vardır ve görünüm aşağı doğru incelerek devam eder. Yaşla birlikte diz kapağına doğru sarkmalar oluşur. Bacak içinde gevşemeler söz konusudur. Nasıl düzeltilebilir? Bu tip bacaklarda mikroenjeksiyon tedavileri ile birlikte kaslarda oluşacak gevşemeleri toparlayacak çift yönlü işlemler uygulanmalıdır. Bipolar radyo frekans tedavisi, toparlama ve yağ eritme tedavisi uygundur.

Diz üstü bacak

Yağlanma bacağın diz kapağı çevresinde toplanır ve aşağı doğru devam eder. Diz üstü ve çevresinde biriken yağlar, küçük top görünümü oluşturur ve selülitler bu görünüme eşlik eder.

Nasıl düzeltilebilir?

Baş ve işaret parmaklarınızla diz çevresi ve içlerini çimdikleyin. Elinize 3 cm'den fazla yağ birikintisi gelirse diz üstü bacak tipisiniz ve bu bölgede oluşmuş yağ fazlalıklarıyla vedalaşma zamanınız gelmiş demektir. Diz içleri ve diz çevresi için neştersiz işlem lipotowave tedavisi ile 4 seansta çözüm alınabiliyor.

Gevşek bacak

Bacak üstlerinden diz kapağına doğru sarkan bacaklardır. Cilt dokusu gevşemiş ve kaslar elastikiyetini kaybetmiştir. Cilt dokusu üstünde çatlaklar ve dalgalar vardır.

Nasıl düzeltilebilir?

Cilt dokusu ve cilt altı kas dokusunun güçlendirildiği tedavileri tercih etmek gerekir. Jet lift tedavisi uygun bir çözümdür. Cilt gençleştirilerek diri ve canlı bir görünüme kavuşturulur.

Dalgalı bacak

Özellikle orta yaşın üzerinde ve menopoz öncesi görülür. Ciddi ölçüde selülitlenme ve beraberinde sarkmalar söz konusudur. Zaman zaman bacak çevresinde sarkma hissedilebilir.

Üst bacak ince ayak bileğine doğru kalınlaşır. Deforme olmuş tiplerinde baldırlarda gevşeme ve selülit vardır. Bu soruna sahip kadınların sorunu etek giyememektir. Baldırlardaki yumuşak selülitler sorunu tetikler. Çözüm baldırlarda oluşan yağları parçalayan lipotowave tedavisidir. Mezoterapi ya da akustik şok dalga tedavileri de bu sorunlara çözüm getirebilir.

Nasıl düzeltilebilir?

Bu tip bacakların tedavisi çok yönlüdür. Selülitlerin ortadan kaldırılırken cildin yenilenmesi ve sarkmaların toparlanması, gerginliğin de sağlanması gerekmektedir. Bacak gerginliğini sağlayacak jet lift uygulaması ve şok dalgalı selülit tedavisi etkili uygulamalardan ikisidir.
kadinca.net
 
Üst Alt