• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

hangi adsl tarifesine geçsem?

hakan_k

Amatör
Üye
Selam arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var ben 5 mart 2010 da net limitsiz tarifeyle ttnetten internet bağlattım 4 gb kotalı (29tl'lik) tarifeye geçmek istiyorum acaba hangi tarihte geçsem ekstra ücret ödemem şu an kota kullanım bilgilerim mart ayı : 11,227 GB. teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Selam arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var ben 5 mart 2010 da net limitsiz tarifeyle ttnetten internet bağlattım 4 gb kotalı (29tl'lik) tarifeye geçmek istiyorum acaba hangi tarihte geçsem ekstra ücret ödemem şu an kota kullanım bilgilerim mart ayı : 11,227 GB. teşekkürler
Arkadaşım harcadığın kota buysa mart ayı : 11,227 GB. hiç geçme derim sana ...
Daha fazla fatura ödemek zorunda kalırsın..
Hemde sen net limitsiz paketine geçerken sözleşme yapmadınmı TTNET ile ..?

hakan_k

Amatör
Üye
Hayır ben net limitsize geçmedim öyle açtırdım zaten bugün fatura kesilmiştir acaba ne zaman geçsem diye düşünüyorum

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Hayır ben net limitsize geçmedim öyle açtırdım zaten bugün fatura kesilmiştir acaba ne zaman geçsem diye düşünüyorum
Bildiğim kadarıyla geçiş yapmak için ayrıca ekstra bir ücret ödemiyorsun ama o zaman kotayı az kullanmaya bakıcaksın..Yoksa şuan ödediğin net limitsiz paketinden daha fazla yüksek fatura gelir kota aşımı yüzünden biliyorsun değilmi...

hakan_k

Amatör
Üye
ttneti aradım daha önce ay sonu geçin ekstra ücret ödemezsiniz dediler bugün aradaım 3 kere ayrı ayrı konuştum ilki nisan ayı faturasıyla beraber 49 + geçtiğin tarife ücreti gelir diyor ikincisi yarın geç 29 luktan ödersin diyor üçüncüsü 1 ay içinde geçemezsin yasak diyor :D kendileri bilmiyorlar toprpil bulan girmiş oraya

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ttneti aradım daha önce ay sonu geçin ekstra ücret ödemezsiniz dediler bugün aradaım 3 kere ayrı ayrı konuştum ilki nisan ayı faturasıyla beraber 49 + geçtiğin tarife ücreti gelir diyor ikincisi yarın geç 29 luktan ödersin diyor üçüncüsü 1 ay içinde geçemezsin yasak diyor :D kendileri bilmiyorlar toprpil bulan girmiş oraya
İyide onlarla konuşmaların kayıt altında tutuluyor ara bir daha ilk konuşmanı hatırlat,bugünkü 3 ayrı görevlisinin sana dediklerinide söyle hangisi doğru bunların diye sor..

hakan_k

Amatör
Üye
bir de şimdi ttnetten bi arkadaşıma sordum gerçi teknik eleman ama olsun dedki ki şimdi ara yarın geçmesi için talimat var bu ay netlimitsizden gelir fatura öbür ay 29 lira kafayı yedim 4 ayrı ses !!! :d

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
bir de şimdi ttnetten bi arkadaşıma sordum gerçi teknik eleman ama olsun dedki ki şimdi ara yarın geçmesi için talimat var bu ay netlimitsizden gelir fatura öbür ay 29 lira kafayı yedim 4 ayrı ses !!! :d
Arkadaşım o zaman sende şöyle yap Ttnetin kampanyası varya 6 ay boyunca 9,99 TL tl. 6 aydan sonra 29 TL bunu yap tabi benimki bir fikir sen geçiş yaparken zarara uğrama diye.Ama o zaman sözleşme imzalamak zorunda kalıcaksın 2 senelik..

hakan_k

Amatör
Üye
evet o yüzden kampanya istemedim ne olur ne olmaz diye şimdi tekrar aradım ttneti bayan müşteri temsilcisine söyledim 3 kere aradım ama içime sinmedi kesin bi sonuç istiyorum diye 5 martta açtırdığım için faturam nisan ayında gelecekmiş bu ay 49 + bağlantı ücreti 2 lira = 51 geçerseniz önümüzdeki ay da 29 tl + bağlantı ücreti 2 lira gelir dedi ikisi beraber tek fatura 82 tl dedi bu daha mantıklı bi cevap gibi geldi öyle değil mi

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
evet o yüzden kampanya istemedim ne olur ne olmaz diye şimdi tekrar aradım ttneti bayan müşteri temsilcisine söyledim 3 kere aradım ama içime sinmedi kesin bi sonuç istiyorum diye 5 martta açtırdığım için faturam nisan ayında gelecekmiş bu ay 49 + bağlantı ücreti 2 lira = 51 geçerseniz önümüzdeki ay da 29 tl + bağlantı ücreti 2 lira gelir dedi ikisi beraber tek fatura 82 tl dedi bu daha mantıklı bi cevap gibi geldi öyle değil mi
Arkadaşım şimdi arayıp sordum TTneti sana 5 marttan itibaren kullandığın limitsiz paketin faturası gelicek sadece.4 GB.lık pakete geçerkende 29 tl'lik fatura gelicek kullandığın 4 gblik paket için bana da böyle dediler.Yani ekstra bir ücret gözükmüyor.Geçiş yapıcaksanda 5 Nisana kadar yap bence çünkü 1 ayı doluyor ve limitsiz paketin 2. ayına geçiş yapmış oluyorsun.Sen aklında şüphe kalmasın istiyorsan en garanti Türk telekoma git bence arkadaşım yüz yüze hallet geciktirmeden..

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
tek faturada mı gelecek iki ayınki
Arkadaşım sen tarife değişikliğini bugün yapmazsan bu geceden itibaren 1 nisana girdiğimiz için nisan ayı sonunda limitsiz paketinden faturalandırılıcakmışın.Ve 1 nisandan sonra ayın ortasında 4 gb'lik kotaya geçiş yaptığın zaman her iki tarifenin faturasıda faturana yansıcakmış haberin olsun.Ya bugün hemen geçiş yapıcaksın 4 gblik tarifeye yada nisan ayının sonuna kadar tekrar bekliceksin..

Geçiş yaparsan sadece bu ayın faturası yani limitsiz kullandığın paketin parası fauralandırılıcak.Kotalıya geçtiğin paketin faturası mayısın 1 inde faturalandırılıcakmış..Ttnette her ayın birinde yapılıyor fatura kesilme işlemi..

hakan_k

Amatör
Üye
6. cevap oldu :D ben de dedim kadına birinde faturalandırılmıyor mu diye o da dedi ki sen 5 artta açtırmışsın o yüzden birinde olmaz senin dedi öbür aya iki ayınki gelir dedi

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
6. cevap oldu :D ben de dedim kadına birinde faturalandırılmıyor mu diye o da dedi ki sen 5 artta açtırmışsın o yüzden birinde olmaz senin dedi öbür aya iki ayınki gelir dedi
Bana 2 aramamdada ayın 1'inde kesilir dediler hakan.

Asıl soruna gelelim

Ekstra bir ücret ödemiyorsun tabi ayın ortasında tarife değişikliğini değiştirmezsen..
Bugün geçmen gerekiyor yoksa Mayıs ayının bu zamanlarını bekliceksin..

hakan_k

Amatör
Üye
evet son durumu yazayım :D aradım ve 31 martta geçirdim 4 gb kotalıya adam mart ayınınki 49 nisan ayınınki 2 gelecek dedi inşallah öyle olur

Üst Alt