Hamile Kadın Sokakta Gezmesin

TRT 1'de iftar sohbeti: Hamile kadın sokakta gezmesin...

TRT 1'de yayınlanan iftar programına hamilelikle ilgili kullanılan skandal ifadeler damga vurdu.

'Ramazan Sevinci' adlı programa konuk olarak katılan Ömer Tuğrul İnançer, "Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar... Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir" diye konuştu.
 
"Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. ...maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı terbiyesizliktir" diye konuştu.

Duruma bu anlayışla bakıldığında, ''kadını hamile bırakmak, cinsel birleşmede bulunmak ve üstelik üstüne böyle bir değerlendirme yapmak daha da bir terbiyesizliktir, cahilliktir...'' demesi geliyor insanın.
 
Twitterda konu ile ilgili olarak ünlülerin yaptığı açıklamalardan bazıları şunlar:

Özge Uzun:
Ömer Tuğrul İnançer'in sözlerini duyunca inanamadım, çok alındım, çok üzüldüm. Artık söyleyecek bir söz bulamıyorum. Hem din alimi hem de avukat birinin böyle düşünmesi çok üzücü... Ben doğuma kadar hep hayatın içindeydim, ekranda ve sokaktaydım. Doğuma neredeyse araba ile gidecektim.

Berna Laçin: Ben Ömer Tuğrul İnançer'ı Şeb-i Arus törenleri dolayısıyla yakından tanıyorum. Tasavvuf düşünürü olarak umarım canlı yayın kazası yapmıştır, başka bir şey demek istemiştir. Benim bu sözlere kalbim kırıldı. Kendimi en güzel bulduğum zamanlar hamilelik dönemiydi. Hiç saklanmayı düşünmedim. Ben karnımı gere gere gösterdim...

Seren Fosforoğlu: @aylin_kotil Aylin hanım karnınıza koyacağınız bir yastıkla hamile kadınlar için yürümeniz bugün çok anlamlı olacaktır.Sevgiler

Ahmet Ümit :‏ Nefsin özü kibirdir. Kibrine yenilen çirkinlikten kurtulamaz. Bir de kendi çirkinliğine bakmadan, hamile kadınları çirkin görür üstelik.

Ece Erken: Hamileler dışarı çıkmasın mı?e bazı beyinlerinde insan içine çıkılması yasaklansın #direnhamile

Anjelika Akbar: Kadının hamilelik hali Dünya'nın en çok gurur duyması gereken bir hal ve görüntüdür.Hamile kadın karnında insanlığın devamını taşıyor.

Serdar Akinan: "Hamile kadın sokağa çıkmasın" diyen Tuğrul İnançer Cerrahi tarikatının postnişinidir. Deruni ve celallidir bence söz maksadını aştı.

Nilgün Belgün: Mümkünse hamile olup dolaşasım var...

Sanem Altan: Üç çocuk işi nufus için değil kadını eve kapamak içinmiş demeeeeekkkkk... etkileyici plan :))

Ozge Ozpirincci: Anneniz size hamileyken cikip sokakta biraz dolassa temiz hava alsa belki boyle olmayacakti ama napalim olan olmus...

Engin Alkan: Biri en az 3 çocuk diyor,diğeri hamileler sokakta gezmesin.Çocukluktan-gençliğe ev hapsi de var;İyisi mi siz kadınları tecrit edin,temiz iş.

Yeliz Aras Çelikel: Hem hamile kadından utanacağımıza, çocuk gelinlerden, tecavüze, tacize uğrayan kız çocuklarından utansak!

odatv.com
 
Konuya ilişkin bazı yorumlar

bu deliler öylesine çoğaldılar ki kapatmaya kalksan tımarhaneler yetersiz kalır, meclistekileri de unutmayalım...

Turk kadini bu yobazlara kaldimi butun haklarimizi elimizden alip Afganistan ve Suudi Arap kadinlari gibi surundurecekler. EYY Turk kadini- hicbir hakki olmiyan zavalli Afgan kadini gibi kendinizi ezdirmeyin!

Ne gelirse dincilerden hacı hocalardan gelecek ya işte bunun en açık örneği. Allah'tan dini sizin gibi haddini bilmezlerden öğrenmiyoruz. Açıp okuyoruz... Bela bunlar belaa...

Dünyanın en güzel duygusu olan anne olma durumunu bir insan ancak böyle çirkin bir biçimde ifade edebilir. Bu aralar Afganistan'da mollalar, Ramazanda kadınların yanında erkek olmadan sokağa çıkmalarının erkeklerin orucunu bozuyor diye fetva verdiler. Allah'ım bunların aklı ve zihni nasıl çalışıyor? Nasıl insanlarsınız siz? Nerelerde yetiştiniz?

sokakta adam öldür,ciğer ye kalp ye;ama hamile dolaşma...

hayırdır şaşırdınızmı kadına evcil hayvan gözüyle bakanlardan ne bekliyordunuz
 
bukadarda fazla artık ne konustuklarını bılmıyorlar
bunların agzını kapayacak kımse yokmu baskalarının hürıyetıne
saldırıyorlar.
 
KIRMIZIGÜL ,Capulcular vardi onlarda yolsuz kaldi... para babalari yövmiye 200 lira ve icki verme isini kesince onlarda Addaaaaa satiliklarin satilmisligi ellerine verilen para kadardir...

Sosyalist Yine malum medya gurubunun reklamini ozuda bahane ediyor .... uda bahane ediyor sürekli yapiyorsun...

Dangalagin biri cikmis Hamile Kadinlar icin manyakca birsey demis.. ertesi gün ve daha sonraki günlerde tv ler halk icinde röportajlar yapti... Kimse bilhassa sakalli erkeklere , kapali kadinlara sordular....ama iste hele bir tv kanalininn kapali bayanlardan ,dindar erkeklerden Ramazan sevincinde söylenenler dogrudur diyecek birini arama gayretlerini bir görecektiniz... ha ya sosyalist simdi hatirladim senin tayfaydi fitneci tayfa.. Bunu kimse ama kimse umursamadi dikkate almadi gülüp gecti... az daha zorlasan Tayyip Erdogana kadar geleceksin
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt