Hamile giyim nasıl olmalıdır

Hamile giyim nasıl olmalıdır

Kadınlar hamilelik dönemlerinde vücut ölçülerinin hızlı bir şekilde değiştiği için giyimlerinde de bu sürece uygun hamile giyim kıyafetler giymesi gerekmektedir. Hamile bayanlar günün büyük kısmını evde geçtiği için hamile-lohusa pijamalar kadınların imdadına yetişiyor, tabi anne adaylarının rahat bir gece geçirebilmeleri için iç giyim firmaları birbirinden güzel renk ve desenleriyle hamile-lohusa gecelik modelleri tasarlamışlar.

Gebelik süresince dış giyim ve görünüş kadar bebeğin ve annenin sağlığı ve rahatlığı için giyilen iç çamaşırıda büyük bir önem taşımaktadır. Uzmanlar tarafından hamilelik boyunca pamuklu ve rahat hamile külot ve hamile-lohusa atlet kullanımı önelirilmektedir, özellikle naylon ve sentetik kumaşlardan kaçılması uzmanların tavsiyesidir.

Gebeliğin ilk ayından itibaren en çok değişime uğrayan bölge göğüslerdir. Hamilelik boyunca 2 bedene kadar büyüyebilen memelerde kalın askılı, esnek kumaşlı pamuk sütyen kullanımı önerilmekle beraber doğum sonrası süreçte emzirme süresince rahat kullanımı bakımından ön tarafından çıtçıtl kapak bulunan lohusa sütyeni önerilmektedir.
 
Üst Alt