• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Hakkimda/BUKOWSKI

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Hakkimda/BUKOWSKI

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

... Hakkımda yazılanlara gelince; bazı tanıtma yazıları, makaleler,bir kitap ve bibliyografi sayılabilir;ancak onlar bu duvarın arkasındaki dolapta birlerdeler ve şimdi gidip ararsam terler ve sıkılırım.siz de bunu istemezsiniz biliyorum.sağ olun. Ayrıca daktilo ve imla yanlışları için özür dilerim. İkisine de hiçbir zaman ilgi duyamadım...

Yazar olmak, enfes güzellikte bir kadınla sevişip üstüne para almak gibi bir şey.

İlgi duymuyordum.hiçbir şeye ilgi duymuyordum.nasıl kaçabileceğime dair fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de..mümkündü..sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım. Onlardan uzak olmak istiyordum.gidecek yerim yoktu ama..intihar?.. Tanrım,çaba gerektiriyordu.. Beş yıl uyumak isterdim ama izin vermezlerdi.

İki haftada 60 kadar şiir yazmıştım ama onları ne yapmam gerektiği konusunda hiçbir fikrim yoktu. Elime şiir dergilerinin bir listesi geçti. İçlerinden biri wheeler, texas bölgesindeydi. Tamam, asmalar içinde bir villada yaşayan, kanarya yetiştiren yaşlı bir kadının çıkardığı o tür dergilerden biri olsa gerek, bu şiirler onun panikmetre ibresini zıplatır diye düşündüm. Şiirleri postalayıp aklımdan sildim. Dahi olduğumu ilan eden övgü dolu şişkin bir mektup aldım. İşler iyi gidiyordu. Yanıtladım. Harlequin dergisi bir sayısını tümüyle benim şiirlerime ayırdı. Yazışmaya deVam ettik. Beni ziyarete geldi. Oldukça çekici, sarışın bir kızdı. Evlendik ve texas'a gittik. Milyoner bir ailenin kızı olduğunu orda öğrendim. Evliliğimiz iki buçuk yıl sürdü.

CHARLES BUKOWSKI
 
Üst Alt