Hakkari Çukurca'da 24 askerin şehit olduğu haberinin ardından

Bitlis'in Güroymal İlçesi'nde dün 5 polisin, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde 24 askerin şehit edilmesinin ardından sınırda uçak hareketliliği arttı.

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları bölgeye gitti. Sınır ötesi operasyonunun başladığı bilgisi geldi.

pkk ya bomba yağdığı bildirerek, operasyonun devam edeceği bildiriliyor. sondakika...
 

bursali68

Ziyaretci
Çukurca'da hain saldırı: 26 şehit, 22 yaralı

Çukurca'da hain saldırı: 26 şehit, 22 yaralı

Hakkari'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı teröristler ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi. Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.

PKK'lı kalabalık terörist grupları saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

Kekliktepe'deki askeri birliğe yönelik PKK saldırısında ilk bilgilere göre 26 askerin şehit düştüğü ve 22 askerin yaralandığı bilgisi geldi.

ÇUKURCA'DA ÇATIŞMA SÜRÜYOR

Çukurca'da ilçe merkezinde PKK lı teröristlerin askeri birliklerle emniyet müdürlüğüne düzenlediği eş zamanlı saldırının ardından çıkan çatışma Kazanvadisi Haskel Dağı bölgesinde sürüyor. Heronların tespit ettiği PKK'lı teröristlerin geçiş güzergahlarına kobralar bomba yağdırıyor.

33 ER SONRASI EN ÇOK ŞEHİT VERDİĞİMİZ SALDIRI
PKK yakın zamandaki en yürek yakan baskınını 15 Temmuz'da Silvan saldırısında gerçekleştirmişti. Bu saldırıda 13 asker şehit olurken 7 asker de yaralanmıştı.

PKK'nın 1993 yılında gerçekleştirdiği 33 erin şehit düştüğü Bingöl saldırısı ise en çok şehit verdiğimiz saldırıydı.

Kaynak : ukurca'da hain saldr: 26 ehit, 22 yaral - Hrriyet Gndem
 
Eeee hadi hala alkışla davulla zurnayla karşılansın bu teroristler haydi davullar çalsın bakalım. bunlara destek veren partilileri meclise alın hadi. hadi ne duruyorsunuz hadi....
 
Tam 2 sene önceydi
hatırlar mısınız ?

Kim hatırlamaz ki!!!
Allah rahmet eylesin, Mekanları cennet olsun!!!! bu kadar mı? bu iki üç kelime mi???

Vah yurdum vah...

Bu ülke herşeyi gördü her acıyı yaşadı.... Hala da yaşıyor. Ama herşeye rağmen bu ülke birtek vatanını sevmekten vazgeçmeyen insanlarla dolu. 1 ölür 1000 doğar misali....
 
Yüzü kızarmayanlar tarafından tepkisiz toplum olmaya alıştırıldığımız için hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam ediyoruz. Klasik açıklamalar, klasik sloganlar...

Sahipsiz kalmış ülkem, sahipsiz kalmış ordum. Yeni Atatürk'ün gelmesi için dua etmeye başlıyalım...
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt