Hakan Şükür

VERGİSİNİ VERİYOR MU

TRT, Hakan Şükür ile 2008 yılında bir sözleşme imzaladı.
Bu sözleşmeye göre TRT Hakan Şükür e ister ekrana çıksın, ister çıkmasın ayda 80.000 (Seksen bin lira) para ödemeyi kabul etti. Bu ödeme yılın 365 gününü kapsıyordu.
Yani 12 ay boyunca her pazartesi günü Hakan Şükür ün -HSBC Bank Bomonti Şubesi 608-******* numaralı hesabına 14.000 (On dört bin lira para) yatıyordu.
Bu 2008 -2009 yılı için yıllık 728 bin (Dokuz yüz altmış bin lira) ve 2009-2010 yılı için 728 bin olmak üzere iki yıl için 1 milyon 456 bin TL. demekti. Hakan Şükür sadece Pazar günleri TRT nin İstanbul daki stüdyolarına gelip iki saatlik Stadyum programında konuşarak bu parayı alıyordu.
Sözleşmede dikkat çekici bir ayrıntı daha var. Sözleşmeye göre Hakan Şükür, TRT'nin daimi elemanı gibi görünüyor. Bir şirket aracılığıyla değil, doğrudan sözleşmeyi imzalıyor.
Peki pek çok şirketi denetleyen SGK yönetimine ve TRT'ye soralım. TRT Hakan Şükür'ün sigortasını yatırıyor mu?

Peki Hakan Şükür sözkonusu kazancının vergisini ödüyor mu?
Elbette referandum sürecinde mitinglerde "evet" şapkası ile gördüğümüz Hakan Şükür de, referandum da "evet" seçeneğini destekledikleri iddiasıyla yargılanan TRT yöneticileri de bu soruya "ödüyoruz", "yatırıyoruz" cevabını verecektir. Aksini düşünmek bile istemiyoruz.
Ancak biz görevimizi yapıp kamuoyunun merak ettiği soruyu hem Hakan Şükür'e hem TRT yönetimine hem de vergi-SGK denetçilerine soralım: "Hakan Şükür'ün bu kazancının vergisi ödeniyor mu? TRT, daimi elemanı Şükür'ün sigortasını yatırıyor mu?"
İşte Hakan Şükür'ün herkesi şaşırtan o sözleşmesi ve TRT yönetim Kurulu'nun aylık 80 bin TL ödemeyi kabul ettiği kararı:
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Vekil olmasına rağmen bir televizyon kanalında 200 bin liraya yorumculuk yapması eleştiri bombardımanına tutulmuş ama o tüm eleştirilere kulaklarını tıkayıp yorumculuk yapmaya hala devam ediyor.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek Hakan Şükür’ün yasal boşlukları lehine kullandığını, yaptığının ahlaki bir davranış olmadığını söylüyor Şükür’ün yanıtı şu oluyor: Beyefendiye (Erdoğan’ı kastediyor…) sorulmuş. Gerisi laf. yani biat ettiğinden başkasını takmıyor.

Kendisini eleştiren ve bir vekil olarak asli görevi olan Meclis çalışmalarına katılmamasını belgeleyen Muharrem İnce'yi de dava ediyor...

basın.
 
Türkiye'nin prenslerinden Hakan Şükür milletvekilliğini hobi olarak boş vakitlerinde icra ediyor. Ama hobi mobi demeyip milletvekili maaşını da cukkaya indiriyor. Gemisini yürüten kaptandır sözünü şiar edinip ben de zaten zamanında takım kaptanıydım o zaman ben de gemimi yürütürüm diyerek gemicikleri karadan bile yürüten zihniyetten aldığı güçle yoluna devam ediyor.
 
Üst Alt