haftada 277 dizi

Herhalde, dizilerin tekrarlarını yayınlama konusunda kimse elimize su dökemez.

Aslında bazı diziler “Aman, kaçırmayın!” babında “Tekrarı yok” uyarısıyla yayınlanıyor. Ama siz ona da kanmayın, her yeni bölüm öncesinde bir önceki bölümün özeti veriliyor. Özet deyip geçmeyin, tam 1 saat sürüyor, yani neredeyse tamamı.

Bu işin bir tarafı.

Öteki tarafta ise Interpress’in yaptığı bir ararştırma var.

Ekranda bir haftada toplam 84 farklı yerli dizi yayınlanırken, bu dizilerin hafta boyunca tekrar sayısının ise 193 olduğu ortaya çıkıyor, bu araştırma sonunda.

Yani bir haftada tekrarlarıyla birlikte toplam 277 kez yerli dizi yayınlanıyor ki olayın bu tarafı da başka bir yazı konusu.

Interpress’in araştırması, 16 - 23 Mart haftasını ele alıyor.

Söz konusu hafta içinde, ekranda 15 tekrarla en çok “Canım Benim” (Fox) dizisinin yayınlandığı görülüyor. 11 tekrarla “Beni Affet” (Star), “Emret Komutanım” (Kanaltürk) ve “İki Aile” (Star) dizileri ekrana gelirken, “Sen Harikasın” (Kanaltürk) ve “Unutma Beni” (Fox) 10 kez tekrarlanıyorlar.

Televizyonda yayınlanan yerli dizilerin dağılımı 12 ulusal kanalda toplanırken, geçtiğimiz hafta en çok yerli dizi yayınlayan kanalların başında 15 dizi ile TRT 1 yer alıyor. Onu 14 diziyle atv takip ederken, Star TV de 12 diziyle üçüncü sıraya yerleşiyor. Kanal D yayınladığı 10 yerli dizi ile izleyicileri ekran başına toplarken, Fox TV 9 dizi ile listenin ilk beş sırası içinde yer buluyor.

Üst Alt