• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Güzellik Sırları

Okunuyor :
Güzellik Sırları

sibel

Tecrübeli
Üye
Güzellik sırları

Daha önce hiç duymadığınız güzellik sırlarıyla teninize, saçınıza, makyajınıza yeni boyutlar kazandırmak ister misiniz? Bu sırlarla birlikte güzellik anlayışınız evrim geçirecek!

1. Parlak farlar gündüzleri de kullanılabilir!
Kadınların çoğunun kullandığı mat görünümlü kahve tonlarındaki göz farları, gözlerinizi sandığınız gibi doğal göstermez. Tam aksine gözünüzü iyice çember içine alıp daha ufak gözükmesine yol açar. Son günlerin trendi altın ve gümüş renklerini kullanmakta hala tereddüt mü ediyorsunuz? Onları gündüz kullanmanın abes olduğunu mu düşünüyorsunuz? Çok yanılıyorsunuz! Makyaj uzmanlarına göre; bu renkler gece kullanıldığı gibi gündüz de pekala kullanılabilir, üstelik yüzünüze ışıltı kazandırıp daha güzel görünmesini de sağlar.

2. Açık renkler dudaklarınızı daha güzel gösterir!
Tıpkı gözkapaklarında olduğu gibi dudaklar için de koyu ruj kullanmak, onları ince ve doğal olmayan bir görüntü içine sokar. Dudaklarınıza dolgun seksi bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, pembemsi, parlak rujlar kullanmanız gerekiyor. Dudaklarınıza en yakın pembe tonunu bulmak için, denediğiniz ruju elinizin üst kısmına sürün. Böylece teninize uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

3. Kaşlarınızı almadan önce onları kısaltın!
İşte size güzellik uzmanlarından göz kamaştırıcı kaşların sırrı: İlk aşama kaşlarınızı almanız gereken bölgeyi belirlemek. Dikkat etmeniz gereken, kaşlarınızın her ikisinin de eşit oranda incelmesini sağlamak. Bunun için bir çubuk yardımıyla kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktalarını işaretleyin. Elinize cımbızı almadan önce ufak bir makas kullanın.

İlk önce, bir fırça yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Burna yakın olan kılların daha uzun olduklarını göreceksiniz. Makasla bu uzun kılların uçlarından hafifçe alın. Kavisli bir kaş için burnunuza doğru bir eğim olacak şekilde kaşlarınızı alın. Daha sonra, kaşınızı tarayıp uzun olan kılları kısaltın. Son olarak da artık cımbızınızı alıp, fazlalıkları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

4. Yüzünüzü fazla yıkamayın!
New York Üniversitesi dermatologlarından Jeannette Graf’ın açıklamalarına göre; yüzü fazla yıkamakla tenin doğal lipitlerine(yağlara) zarar verip, cildimizin kurumasına neden oluyoruz. Eğer teniniz kuruysa fazla nem kaybetmek cildinizin tahriş olmasına sebep olacaktır. Eğer teniniz yağlıysa, yağ kaybına yağ bezeleri cevap verecek ve daha çok yağ üretecektir.

Cildinizin nem dengesini bozmak istemiyorsanız, fazla yüz yıkama huyunuzdan vazgeçin. Yüzünüzü yalnız akşamları sabunla yıkayın. Öğleden sonra yüzünüzü yıkama ihtiyacını duyarsanız, su serpiştirmekle yetinin. Her iki defasında da hafif bir nemlendirici kullanarak su kaybınızı önleyin.

5. Ph konusunda hassas davranın!
Ürünlerin etiketlerinde okuduğumuz Ph miktarları o ürünün ne kadar asit veya ne kadar alkalin içerdiğini gösterir. Bu rakamlar 1’le başlar (1=çok asit) ve 14’le biter (14=çok alkalin). Gündüz kullanımında düşük Ph’lı (3.5) alfahidroksit asit ve C vitamini içeren kremleri tercih ediyorsanız, cildinizin “kolajenaz” denilen bir madde salgılamasına sebep olursunuz.

“Kolajenaz” enzimi cildi sıkı tutan ve yaşlanmasını önleyen kolajen dokuya zarar veriyor. O
yüzden ürün seçiminizde Ph değerlerine dikkat edin
 

LeGeND_SmH

Acemi
Üye
Tepeden tırnağa güzel bir kadın olmak hiç de zor değil. Kendinize ayıracağınz birkaç extra dakika ve her kadının bilmesi gereken minik sırlar ile güzelliğinize güzellik katın...

Saçlarınızı düzenleyin
Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden biraz saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektiriklenen saçlarınızı yatıştırmış olursunuz. Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz saçlarınızı kuruladıktan sonra daha parlak ve canlı olduğunu görürsünüz.

Saçlarınızın kolay yağlanmasına izin vermeyin
Şampuanlama sırasında eğer saçınzı tarayacaksanız çok sert biçimde taramak yerine hafifçe tarayın. Ayrıca kullandığınız kremi saçınızın ortasundan başlayarak uçlarına doğru sürün.

Saçlarınızın daha hacimli olması için pudra kullanın
Cansız saçlarınızı canlandırmayı ve daha hacimli görünmesini istiyorsanız bebek pudrası kullanın. Kullandığınız bu pudra saçınızdaki fazla yağı alacak ve saç tellerinizi daha kalın gösterecektir.
Eğer saçınızın grileştiğini görürseniz kullandığınız pudranın birazını yıkayın. Çünkü çok kullandığınızda saçınıza zarar verebilir.

Saçlarınızı kurutmadan önce
Saçlarınızın dalgalarının kalıcı olmasını istiyorsanız kurutma makinasıyla kurutmadan önce bir müddet kendi kendine kurumasını bekleyin.

Bebeklik saçlarınıza çözüm bulun
Alnınızın üstünde bulunan tüy gibi ufak bebek saçlarınız için çok kolay bir önerimiz var. Diş fırçanızı ıslatın ve öndeki o ufak saçları arkaya doğru tarayın. Daha sonrada yerinde kalmaları için şekillendirici kullanarak kurutun.

Sabah yaptığınız saç modelinizi koruyun
Sabah evden çıkarken yaptığınız saç modelini günün ilerleyen saatlerinde de kullanmak istiyorsanız ufak tokalarla saçınıza destek yapabilirsiniz.

Kepek sorununa son
Şampuanlama sırasında saçınıza masaj yaptıktan sonra nemli bir havlu ile kurulayın ve
tarayarak kepekleri atın. Ayrıca banyo sırasında şampuanınıza elma suyu ekleyebilirsiniz. Fakat bu karışımı uyguladıktan sonra saçınızı kurutmayıp kendiliğinden kurumasını bekleyin. Artık sabah kalktığınız zaman saçınıza şekil verebilirsiniz.

Saçlarınızı kolay şekillendirin
Biryantin gibi saç şekillendiricilerini kullanmadan önce saçınızı kurutun. Ama yine de biraz nemli kalabilir. Böylelikle hem kullanılması daha rahat olur hemde saçınız daha kolay şekil alır.

Kendinizi iyi hissetmek için banyo yapmayı düşünüyorsanız...
Duş aldıktan sonra 38 derecelik banyo suyuna 1.8 litre saki (bir çeşit Japon içkisi) ve bir avuç deniz suyu atarsanız tüm ölü hücreleriniz temizlenmiş olur.

Yüzmeden önce saç bakımı
Denize ya da havuza girmeden önce saçlarınızı soğuk su ile ıslatın. Böylece saçlarınız tuzlu ve klorlu suya girmeden önce kendini yeniler ve korur.

Saçlarınızın parlaklığını korumak için
Özellikle açık renkli saçlı kadınların yapması gereken tek şey, saçlarının parlaklığını korumaktır. Işıl ışıl saçlara kavuşmak için banoydan sonra durulama sırasında bir iki damla limonu su ile karıştırarak saçınıza sürmelisiniz.

Gergin göğüslerin ameliyatsız hali
Hormonal açıdan tedavi görüyorsanız (doğum kontrol hapları ya da menopoz tedavisi) göğüslerinizin gerilimini ayarlayabilirsiniz. Kullanacağınız ürünlerin içinde sıkıştırıcı ruscus, güçlendirici gingseng ve ada çayı olmasına özen gösterin. Bu maddelerin bulunduğu losyonlar, göğüsleri kaplayan deri dokusunu güçlendirir ve ferahlık verir.

Rejim yaparken göğüsleriniz sarkarsa
Kadınların sıkı bir rejime girdiklerinde kilo vermekten göğüslerinin sarktığı görülür. Bu durumda proteini zengin rejimler yapmalısınız. Böylece elastin ve kolajen lifleri esnekliğini kaybetmemiş olur.

Kirpiklerin görünüşü
Eğer sürdüğünüz rimel, kirpiklerinizi istediğiniz gibi göstermiyor ve çipil çipil bir görünüm veriyorsa rimeli kesinlikle kirpik uçlarına sürmeyin. Bunun yerine kirpik diplerine derinlemesine sürmeyi deneyin.

Cildiniz parlıyorsa
Cildinizi kurutmadan matlaştırmanız gerekir. Fondöteninizi sürmeden önce matlaştırıcı kremler kullanmalısınız. Ve günlük kremler kullanırken bunların jel olmalarına özen gösterin.

Gözlerdeki şişlik
Sabahları uyandığınızda gözleriniz kızarmış ve şişmişse uyudunuz odayı havalandırmalısınız. Daha sonra ise rahatlatıcı losyona batırdığınız pamuğu gözlerinizin üzerinde en az 10 dakika bekletin.

Aseton kullanımı
Asetonlu pamuğu tırnağınız üzerine sürtmek tırnaklar için çok sakıncalıdır. Bunun için pamuğu bir kaç saniye tırnağın üzerinde beklettikten sonra tek hareketle ojeyi çıkarabilirsiniz.

Manikür sırları
Tırnağın kenarındaki ince deri parçalarını kesmek hiç de sağlıklı değil. Bu nedenle fazla deri parçaları ucu pamukla sarılmış küçük bir çubuk yardımı ile arkaya doğru itilebilir.

Güne zinde başlamak
Sabahları yorgun kalıyorsanız vücudunuzu toksinlerden arındırmak için bir bardak limonlu ılık su içebilir, cildinize de maden suyu ile masaj yaparsanız canlandırmış olursunuz.

İyi bir manikür
Tırnaklarınız zarar göreceğinden asla metal törpü kullanmayın. Karton, tahta veya plastik törpüyü tercih edin. Özellikle aynı yöne doğru törpülediğiniz tırnaklarınız yanlara doğru törpülediğiniz tırnaklara göre daha sağlıklıdır.

Yumuşak eller
El kreminin cildinize daha iyi nüfus etmesini istiyorsanız; ellerinizi içi sıcak su dolu bir tencerenin üzerinde tutun. Böylece cilt üzerindeki gözenekler açılacak ve krem cilde kolay nüfuz edebilir.

Göz makyajı temizliği
Göz makyajınızı temizlerken göz kapağı ve çeversini ovuşturmamalısınız. Bunun için kullandığınız ürünü göz kapağınıza sürdükten sonra bir parça pamukla göz pınarından dışarıya doğru hafif dairesel hareketlerle silin.

Kırılmayan tırnaklar
Tırnaklarınızın daha sert olmasını istiyorsanız ılık suyun içine zeytin yağı ve limon suyu ekleyerek ellerinizi bir süre içinde bekletin. Tırnaklarınız olduğundan daha sert olur.

Mat dudaklar için
Mat rujları seviyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Böylece dudaklarınız parlamayacak ve çerçeveyi çok fazla taşırmadığınız sürece dudaklarınıza ayrı bir dolgunluk kazandıracaktır. Sadece dudak kalemi ile de dudaklarınıza renk verebilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var; kalemi dudağınıza dik hareketlerle sürdükten sonra parmağınızla iyice dağıtmalısınız.

Farların kullanımı
Eğer farlarınız göz kapaklarınızın üzerinde birikiyorsa kesinlikle yağ bazlı farlar kullanmayın. Yoğun renk pigmentleri içeren pudra farlardan kullanmalısınız. Hafif sedefli farlarda bu konuda çok kullanışlı. Çünkü içeriğindeki sedefli maddeler göz kapağının üzerine yapıştığı için birikme yapmaz.

Ellere süt banyosu
Manikür yapılırken su yerine artık süt kullanılıyor. Ellerinizi en az beş dakika ılık sütün içinde dinlendiriseniz elleriniz ve özellikle tırnaklarınızın güçleneceklerini göreceksiniz.

Buzlu dudak kremi
Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız size önemli bir tavsiye. Kalemi kullanmadan önce buzlu bir kabın içinde bekletirseniz daha iyi sonuç alırsınız.

Susuz ciltler için
Vücudunuzda su eksikliği varsa badem özlü bakım kremleri kullanmalı ve yeşil çay içmelisiniz.

Diş sağlığı
Diş etlerinizi kuvvetlendirmeniz için küçük taneli tuzları diş fırçanızın üzerine koyun. Daha sonra da diş etlerinize kadar dişlerinizi fırçalayın.
Alıntı Repleri Esirgemeyin
 

simqe

Kıdemli
Üye
Sivilceleri Saklama
Gözdeki kirmiziligi alan herhangi bir markayi alin ve bir parça pamuga azicik döküp, pamugu bir dakika kadar sivilcenin üzerinde tutun. Bu ürünler renksiz ve görünmez yaparak sivilcedeki kirmiziligi alirlar. Sivilceli bölgeye biraz fazla kapatici uygulanabilir.

Dis macununuzdan (jel olmasin) bir parça alip, hafifçe dagitarak sivilceye sürünüz.Buzu direk sivilceye birkaç saniye uygulayin.

Hidrokortizonlu bir kremle devam edinYüz, boyun, gögüs ve sirttaki kusurlarin kurdesen benzeri görünümünü yok etmek için, kalamin losyonunu (çinko oksidi) geceleyin kullanin.

Uçuğu Kapama
Agiz ya da dudak uçugu için ilaçlar vardir.
Elinizde bir sey yoksa bir aspirin alin ve nemlendirerek uçugun üzerine uygulayin.

En az üç dakika uçugun üzerinde bekletin.

Uçugu ve çevresini bakteri ile savasmak için temiz ve kuru tutun.

Çikolatadan, çerezden ve jelatin içerikli ürünlerden sakinarak hafif bir diyet yapin. Bu tür yiyecekler uçugu azdirabilir ve ileri derecede bir iltihap olusabilir.

Nefes Kokusu
Bir yemek masasinda nefes için nane sekeri ya da sakiziniz yoksa paniklemeyin! Tabaginizda maydanoz varsa hemen onu alip çigneyin. Maydanozda nane sekerindeki klorofil vardir.
Su içiyorsaniz garsondan limon isteyin. Limonu suya sikarak için, nefesiniz tazelenir.
Biraz feslegen, zencefil ya da nane yapragi çigneyin. Zencefilli kurabiye yiyin. Bir elma yerseniz disleriniz arasinda kalan yiyecek kirintilarini temizleyecektir.

Garsondan karbonat isteyin. Lavaboda disinizi ve dilinizi karbonatla ovalayin.
Sis Gözler
Kasigi soguk bir suyun altinda tutun, sonra kasigi gözünüze yerlestirin. Yüzünüz sismisse, buzdolabinin kapagini açin ve yüzünüzü içeriye sokun, yüze kadar sayin.

Uzanin ve plastik buz kaplarini gözlerinizin üzerine yaklasik iki dakika için yerlestirin.
Göz çevresine parmak uçlarinizla hafif ve kisa vuruslarla dokunun.

Bir çift çay posetini önce sicak sonra soguk suda beklettikten sonra en az bes dakika gözlerinizin üzerinde tutun.

Saçinizin Dip Boyasi Çikmis
Bir kutu tebesir alin. Bu tebesir saçinizin rengine en uyacak renkte tebesir olsun.
Evinizde bulunsun ve istediginizde boyasi çikmis saç dipleriniz için kullanin. Saçiniza pastel boya kullanmayi düsünmeyin çünkü asla çikaramazsiniz.

Koyu renk saçiniz varsa saç diplerine uyan renkte bir maskara kullanin.

Güzellik malzemeleri satan bir dükkanda bunu yapmak için çubuk bulabilirsiniz.

Yorgun Gözler
Siyah ya da kahverengi maskara yerine mavi renklisini tercih edin. Çogumuz el altinda mavi maskara bulundurmaz, o zaman pratik bir çözüm; herhangi bir maskarayi mavi fariniza sürerek uygulayabilirsiniz. Sonra fari atabilir ya da çekmecenin arkalarinda tutabilirsiniz.
Gözler için kahverengimsi gri ve pembe gibi yumusak renkler koyu tonlardan daha iyidir.

Mavi aylayniri göz kapaginin dibinden çerçevelemek için uygularsaniz, gözlerin beyaz kismini daha parlak gösterir.

Göz Alti Halkalari
Cildinizin renk tonundan yari ton daha açik bir renkte kapatici edinin. Makyaj ürünleri satan bir yerden, ürün saticisindan da yardim alarak, deneyerek alin ve cildinizden yari ton açik olsun. Gözaltindaki büyük halkalara bu renk tonunuzdan yari ton daha açik kapaticiyi uygulayin.

Bir baska önerimiz de; Önce fondöteninizi uygulayin. Üzerine biraz nemlendirici ile bir parça mavi fari karistirarak sürün ve son olarak tekrar üzerine fondöten sürün.


Bu her zaman ara zamanlarinizda isinize yarayacak bir uygulamadir.

Cildiniz Kirmizi
Eger sadece burnunuz kirmizi ise, daha koyu tondaki bir parça ilave kapatici rengi hafifletir.
Kirmiziligi almak için iki yanina daha koyu renkte bir fondöten ile gölgeleme yapin.

Tüm yüzünüz kirmizi ise, yüzde 70'i aloe vera içeren bir losyon sürün.
Kirmiziligi daha çok etkisiz kilmak için sari tonda bir fondötenin ardindan kirmiziligin oldugu yere bronzlastirici pudra ve yari saydam pudra kullanin.
Kirmizilik olan yeri çileklere ovabilirsiniz. Yüzünüze soguk buz torbasi uygulayabilirsiniz.
 

simqe

Kıdemli
Üye
Çok Fazla Parfüm Sıktınız
Elinizin ayari kaçti ve çok fazla parfüm sıktınız. Hemen ilik sabunlu bir bez hazirlayin.

Hazirladiginiz ilik sabunlu bezi nabzin attigi noktalara koyarak olusan agir parfüm kokusunu hafifletip, seyreltebilirsiniz.
Not: Parfümü her zaman teninize sıkın, giysiye sıkmayin.

Ojeniz tirnak renginizi sari yapti
Eger kullandiginiz oje tirnaginizin rengini sariya döndürdüyse yapmaniz gereken; sararan tirnaklariniza beyaz sirke sürmektir.
Bu problemin yeniden olusmasini önlemek için UV emicileri içeren (sisenin üstünde bu yaziyor olmali) bir astar kat cila kullanin. Gerekirse ojeyi bunun üzerine uygulayin.

Aski Izini Yok Etme

Eger straples (askisiz) elbise giyiyorsaniz ve aski izleriniz varsa hos bir görüntü olusturmaz, Daha güzel bir görüntü için aski izini yok etmeniz gerekir.

Aski izini renkli bir nemlendirici ya da teninizden bir ton daha koyu bir fondötenle kapatabilirsiniz.

Bu uygulama sirasinda sünger kullanin ve renk tonunu yavas yavas olusturun.

Eteginiz Sürekli Toplaniyor

Giydiginiz etek sürekli toplaniyor ve sizi rahatsiz ediyorsa iste size pratik bir çözüm:

Eteginizin dikisinin hemen altindan küçük bir kesik açin.

Agirlik olusturmasi için bu kesikten içeriye (madeni para) birkaç tane kurus atin. Bu olusturdugunuz agirlik eteginizin asagida kalmasini ve düz durmasini saglayacaktir.

Ayakkabilar Çok Büyük
Ayakkabilariniz büyük ve kayiyor, size çok rahatsizlik veriyor. Yaninizda kagit havlu veya kagit mendil varsa, iste size uygulayabileceginiz çok basit bir öneri:
Kagit havluyu ya da üçe katlanmis kagit mendilleri ayakkabinizin tabanina yerlestirin.

Etek Asiri Uzun
Eteginiz asiri uzun kaldiysa ve kisaltmaniz gerekiyorsa:
Eteginizin bel kemeri kismindan istediginiz uzunluga gelinceye kadar düzenli ve orantili bir sekilde kivirin. Daha sonra kivrilan kismin açilmasina engel olmak amaciyla üzerine bir kemer takarak kullanabilirsiniz.

Kanli Gözler

Eger gözleriniz kanlandiysa veya sik sik kanlaniyorsa öncelikli olarak bilmeniz gereken sey,

Her zaman için kahverengi tonlarindan uzak kalmanizdir. Bunun sebebi kahverengi güçlü bir kirmizi pigmenti tasir.
Gözlerimizdeki kirmiziligi almak için mavi rengi kullanmaliyiz.

Küpeniz Çok Agir
Bir kursun kalemin silgisini çikararak dahi elde edebileceginiz bir parça silgiyi alin ve bunu küpenin sapindan geçirin. Bu küpenizin düzgün ve kulakta dikey durmasini saglayacaktir.
Kulak delikleri yeterince yüksekte olmalidir. Eger çok agir küpeler kullaniyorsaniz ve kulak delikleriniz yeterince yüksekte degilse bu kulak memesinin yirtilmasina sebebiyet verebilir.

güzelliksırrı
 
Üst Alt