• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Güzellik gerçekte nedir

Okunuyor :
Güzellik gerçekte nedir

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kusursuz güzellik; zayıf olmak mı, mükemmel saçlar mı, uzun bacaklar mı yoksa hokka gibi bir burun mu?

Kimin umurunda! Gerçek güzelliğin detaylarını aşağıdaki yazıda bulacaksınız.

* Kurallar yıkılmak içindir... Arada bir sizin de canınız çikolata çekmiyor mu? ıdeal vücut ölçülerine göre 3-5 kilo fazlanız olsa da ne gam! Özellikle 45 yaş öncesinde çikolatanın cilt altı yastıkçıklarının etkisiyle östrojen üretimini artırdığı, o hormonun da gergin bir cilt ve dolgun dudaklar yarattığı artık bilinen bir gerçek...
* Maskaram olmadan asla! Yapılan kozmetik araştırmalar kadınların özellikle maskara sürmeden dışarı çıkmak istemediklerini gösteriyor. Onu pudra izliyor. Üçüncü sırada ise ruj geliyor.
* Her üç kadından biri istiyor... ıstediğiniz kadar vücudunuzun her kıvrımından memnun olduğunuzu söyleyin yapılan klinik araştırmalar her 3 kadından birinin estetik operasyon yaptırmak isteyeceğini ortaya koyuyor. Hangileri mi? Yüz gerdirme, yağları aldırma, kırışıklıklardan kurtulma ve göğüs dikleştirme, günümüzde kadınların en rağbet ettikleri uygulamalar.

* Anasına bak kızını al! Kadınlar sahip oldukları güzelliği kızlarına genleri aracılığıyla iletiyor. Bu yüzden güzel kadınların kızları da en az onlar kadar güzel yüz hatlarına sahip oluyor. Yakışıklı babalar üzülmeyin. Sizin de güçlü genleriniz yoğun bir şekilde yakışıklı oğullarınıza geçiyor.

* Doğallık kazanıyor... Yanlarındaki kadınların güzel olması erkekler için büyük önem arzediyor. Ama doğallık şimdilerde güzelliğin bir adım önünde.

* Annem, en güzeli! Erkeklerin, özellikle çene ve ağız bölgesi annesine benzeyen kadınları daha çok beğendiğini biliyor muydunuz? Buna karşın kadınlar burun ve göz yapısı babasına bezeyen erkekleri çekici buluyormuş. Buna göre her insanın ideal güzellik anlayışı birbirinden son derece farklı.

* Güzellik matematiği... Biz kadınlar neden George Clooney ve Brad Pitt'i bu kadar çekici buluyoruz dersiniz? Bilim adamlarına göre bunun cevabı tamamen matematikte gizli. Çünkü her ikisinin de yüz simetrisi neredeyse kusursuz. Bu uyum aynı zamanda mükemmel bir bağışıklık sistemi ve kusursuz genlerle ilintili.

* Benim adım kırmızı... Gardırobun başındasınız ve ne giyeceğinize karar vermek üzeresiniz. Arkalara sıkışmış kırmızı elbiseniz gözünüze çarpıyor. Bu dikkat çekici renk bilim adamlarına göre çekici bir etkiye sahip. Adeta bir afrodizyak etkisi yaratan kırmızı, dudaklarda da erkeklerin beğenisini kazanıyor.

kadinca.net
Nilüfer PAZVANTOĞLU
 
Üst Alt