• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

'Güzel kadınların aldatma riski fazla'

Gül@y

Kıdemli
Üye
17 ile 30 yaşları arasındaki kadınlarla yapılan araştırmada tükürük örneği alındı.

ABD’li bilim adamları, güzel kadınların, eşlerini veya sevgilililerini aldatma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Teksas Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalara göre güzel kadınlarda kadınlık hormonu östrojenin bir türü olan ’östradiol’ isimli bir hormon buluyor. Bu hormon seviyesinin yüksek olduğu kadınların aldatma riski daha yüksek oluyor.

Ayrıca bu hormonun yüksek olduğu kadınlar, daha fazla partner değiştiriyor. Güzel kadınlar, çevresindeki erkeklerden daha çok ilgi görüyor ve kendilerine güvenleri daha yüksek. Bu yüzden de aldatmaya eğilimli oluyorlar.

Araştırmayı yapan Dr. Kristina Durante, bu hormon seviyesi yüksek olan kadınların sadece çocuklarına daha iyi bir baba ve iyi bir koca değil, daha fazla şey istediğini tespit etti. Bu kadınların standartları yüksek oluyor ve erkeklerden daha yüksek beklentileri bulunuyor.

Ayrıca tıpkı erkeklerdeki testesteron hormonu yüksekliği gibi, cinsel istekleri daha yüksek oluyor. Araştırma için yaşları 17-30 arasında değişen 58 kadınla yüzyüze görüşüldü ve tükürük örnekleri alındı.

kaynak

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Bu yazıyı daha önceden okumuştum...akla abes geldi,neden mi? güzel huy insanın mayasından gelir,edepsizliği de öyledir...güzellikle bağdaştırılamaz bence,güzel huy insanın kendindendir....Yazı için teşekkürler

Masterlord

Kıdemli
Üye
''ABD’li bilim adamları, güzel kadınların, eşlerini veya sevgilililerini aldatma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu''

demekki güzel kadınlar allaha yakın olmayı seviyo
herkesin kendi seçimi, ama sonuçlar daima aynıdır, ihanet affedilemez....

paylasım için tskler gülüm hanım...

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Bu araştırmayı Türkiye de yapsınlar...ABD araştırmaları yaparken gerek ahlak , gerek tolum tarzı bilinci olarak , gelenekler olarak bize yakın değil ki bu araştırmayı Her ülkeye özellikle Türkiye ye indirgiyelim:)
ABD de de bu tür olaylar farklı şekilde alınabilir aynı bir kocanın en ufak bişiyde eşine gayet sakin bir şekilde...'Onunla yattın mı? ' diye sorması gibi...
Türkiye de değil bunu sormak insanlar eşlerinin böyle bir şeyi yapabiliceğini aklına bile getirmez,düşünmek kondurmak istemez...

Kısacası bu araştırma ABD için geçerli olabilir....

~Mine~

Tecrübeli
Üye
Bu araştırmayı Türkiye de yapsınlar...ABD araştırmaları yaparken gerek ahlak , gerek tolum tarzı bilinci olarak , gelenekler olarak bize yakın değil ki bu araştırmayı Her ülkeye özellikle Türkiye ye indirgiyelim:)
ABD de de bu tür olaylar farklı şekilde alınabilir aynı bir kocanın en ufak bişiyde eşine gayet sakin bir şekilde...'Onunla yattın mı? ' diye sorması gibi...
Türkiye de değil bunu sormak insanlar eşlerinin böyle bir şeyi yapabiliceğini aklına bile getirmez,düşünmek kondurmak istemez...

Kısacası bu araştırma ABD için geçerli olabilir....
Katılıyorum sana denizcim :alkis:

K

Kadim

Ziyaretci
Güzel kadınlar hım......
Daha çok ilgi görüp daha çok şımarıyor yani !!!
Aldatma kaçınılmaz son o kadar çok erkekle muhatap olunca !!!!

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Güzel kadınlar hım......
Daha çok ilgi görüp daha çok şımarıyor yani !!!
Aldatma kaçınılmaz son o kadar çok erkekle muhatap olunca !!!!

Şımarıklıkla falan alakası yokmuş bu durumun,güzel kadınlar daha fazla östrojen hormonu salgılıyorlarmış,bu durumda yaşlı,genç, evli, bekar ayrımı yapmadan aldatıyorlar....mış...mış..mış....:prv:

Son düzenleme:

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Şımarıklıkla falan alakası yokmuş, bu durumun,güzel kadınlar daha fazla östojen hormonu salgılıyorlarmış,bu durumda yaşlı,genç evli bekar ayrımı yapmadan aldatıyorlar....mış...mış..mış....:prv:
mış mış mış ....işte :prv: dedim ya Türkiyede yapsınlar bu araştırmayı...

Her güzel kadına indirgemek olmaz bu araştırmaları....:prv:

B

blueice

Ziyaretci
mış mış mış ....işte :prv: dedim ya Türkiyede yapsınlar bu araştırmayı...

Her güzel kadına indirgemek olmaz bu araştırmaları....:prv:
Evet haklısın Deniz'cim.Sanki çirkin olanlar aldatmıyor, hem Türkiye için bunu genelleyemeyiz. Yetiştiriliş olarak amerikadan daha farklıyız.Müslüman toplumlar da zaten aldatma çok hoş karşılanmıyor.Kadın için aile birliği ya da ilişkilere bakış daha farklı toplumumuzda, kutsaldır. Güzel çirkin diye sınıflandırmak yanlış olur.Östrojenin bu tür marifetleri olduğunu ilk defa duydum:))

Teşekkürler Gülüm bu ilginç paylaşım için.

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Östrojenin bu tür marifetleri olduğunu ilk defa duydum:))
.
Evet haklısın,ben de ilk duyduğumda şaşırmıştım ve konuyu paylaşan kişiye halt etmiş onu diyen demiştim...:Winlk_Tongue:
Amerika da bir bayan, koca bulmak için kendisine web sitesi açmış,güya bir sene boyunca aday olan erkekleri değerlendirmeye alıp,bir gece (!) geçirip,tabiri yerinde ise işine geleni kendine koca seçecekmiş,işe bak....=) ve kadının resmi de vardı sitede Allah var gerçekten çok çirkin bir kadındı bu durumda kadının istediği belli,ben susuyorum burada.....

€lif

Amatör
Üye
Güzel kadınlar, çevresindeki erkeklerden daha çok ilgi görüyor ve kendilerine güvenleri daha yüksek. Bu yüzden de aldatmaya eğilimli oluyorlar.
Mantıklı... Kendilerinede Güvendikleri İçin En fazla kaç Kişi Beni İster, Kaç kişiyle birlikte olabilirim Düşüncesi Olabilir... Ama bu Araştırma kesinlikle bütün Güzel kadınlar İçin Geçerli olamaz.. Helede Müslüman olan kadınlarda... İster Güzel olsun İster Çirkin, Kadın kendini Bilirse Aldatmanın ne kadar Küçük düşürücü bir durum olduğunu Bilir ve aklından bile Geçirmez ...

yalniz_rihtim

Acemi
Üye
bence ister cirkin ister güzel . eğer bir kadın beklediği değeri ilgiyi ve saygıyı göremiyorsa mutluluğu ve o bizim veremediğimiz değerleri başkalarında arar. erkek için de bu böledir.

eмiLy

Kıdemli
Üye
Eee tabi, arz talep meselesi.... :p

Ama yinede aldatmak kişilikle ilgilidir..
Ve kimin kişiliğinin sağlam olduğu güzellik ya da çirkinlik ile orantılı tespit edilemez.

onairci

Sözlük Yazarı
Üye
Çirkin olupta sevgilisi olan bir kadın, aldatmak yerine onu elinde tutmaya çalışır:)

[BALON]Ne yapsam şimdi bende aldatsam mı sevgilimi?:)[/BALON]

simqe

Kıdemli
Üye
Kesinlikle güzellikle çirkinlikle alakalı bir durum olamaz..

ben aldatmadığıma göre,tez çürümüştür :freakedout:

Son düzenleme:

lordhan

Tecrübeli
Üye
dinen guzel bayana uc kez bakmak sevapmis.

1.goz hakki.

2. gonul hakki.

3. ??

ucuncu hakki ne olabilir?

lordhan

Tecrübeli
Üye
simge hanim konuyu ozunde desistirmek degil.

guzel bayana olan ilgi den dolayi tabiki guzel bayan aldatama frekansina girer.

vurgulamak istedigim her erkek guzel bayana bakmak ister.

bunun kadar dogal ne olabilirki.

Üst Alt