Güven Bana yarışmasında ilginç olay

ATV'de yayınlanan "Güven Bana" yarışması ilginç anlara sahne oldu.

Yarışmacılardan birisi defalarca yemin etmesine rağmen sözünde durmadı ve parayı tek başına kazandı.

Aydeniz ile Cihan isimli iki yarışmacı, "Güven Bana "yarışmasının tarihinde bir ilke imza atarak finale kadar sorunsuz bir şekilde ilerledi. 15 sorunun sonunda ise 72 bin TL'ye ulaştılar. Daha sonra ise birbirlerini yarı yolda bırakmayacaklarına dair yeminler ederek ailelerine danışmak üzere ayrıldılar.

Özellikle Cihan adlı erkek yarışmacı Aydeniz'e dönerek "Yemin ediyorum bak, Kur'an çarpsın ki sözümden dönmeyeceğim, düğmeye basmayacağım" diyerek ailesinin yanına gitti.

Dönüşte ise iki taraf da büyük bir kararlılıkla yarışma alanına doğru ilerlemeye başladı. Ancak teklif 72 bin TL'ye ulaştığında Cihan dayanamadı ve butona bastı. Bu şekilde Cihan, ikiye bölünmesi planlanan 72 bin TL'ye tek başına sahip olmuş oldu. Aydeniz "İnançlı bir insan olduğum için Kur'an üzerine yemin edilince dayanamadım, inandım" dedi.

NOT: Yarışmacının annesi ise Akıllı benim oğlum diye oğluna destek çıkması daha da ilginç .. Benim annem olsa oğlum yanlış yaptı diye o paranın yarısını kıza verirdi..
 
selam ederim;

inanmayan için KUR'AN birşeyi ifade edermi? KUR'AN insanı çarpmaz hesabında böyle birşey yoktur onun. fakat içeriğine uyulmadığında olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. biz bu olumsuz sonuçlara çarpılmak diyoruz. şimdi inananlar çarpılmasını beklerler, inanmayanlarsa iyi bir kanıt oldu diyebilirler KUR'AN'ın çarpmayacağına. fakat ulu Allah çarpar yalan ve dolan sarfedeni. nasılmı elbette toplum ruhu ile. ilerleyen zamanlarda nasıl çarpıldığını görenler diyeceklerdirki şanssız çocukmuş. insanlar ve melekler ondan yüz çevirdiler. bunuda gazetelerde okuyacağız. yada özür dileyip doğru olanı icra ederek toplumdan özür dileyecektir bu ikisi dısında seçenek yoktur. düğmeye bastıran YANLIŞ'ın ona fısıldadığı fitnesidir. biz ona ŞEYTAN diyoruz. işte o insanın itibarını kişiliğini bir anda yerlere serer, insanı insanlıkdan çıkarırda ne olduğunu anlayamaz kişi. umarım bu yanlışdan dönerde o YANLIŞ ı alt eder arkadaş. burada yanlışa alet olan kaybeden arkadaşında hatası vardır. KUR'AN veya ulu Allah'ın isimlerini sarfeden kimseye güven duymamız doğru değildir. bu iş ancak kul ve yaradan arasındadır. insanlığa büyük dersdir. kişinin namazı inancı değil duruşu ve davranışları bize güven vermeli.

bugün sevgili muhammedimiz bu yarışmayı izleyenler arasında olsaydı bana inanın oturup ağlardı arkadaşlar. yalan dolan birbirini aldatmayı yasaklayan anlayış kandırmaya alet olmuştur. çok üzücü.

SUR'dan alıntıdır;

biz SUR'u ve ardından gelen felaketleri öyle bir anda indireceğizki, insanların bir kısmı neler oluyor bizi şimdi bu durumdan kim kurtaracak derken, diğer bir kısmıda çok şükür diyeceklerdir.
 
Son düzenleme:
O programı bende izledimO kadar yeminden sonra nasıl düğmeye bastı,çevresindeki insanlar ona güvenecekmi merak ediyorum doğrusu...
Annesinin de destek çıkması?Öyle çoçuğa öyle anne...
 
selam ederim;
Yarışmadan sonra aldığı büyük tepki üzerine atv Haber'e konuşan yarışmacı Cihan Gümüş geri adım attı ve parayı Aydeniz Aydoğmuş'la paylaşacağını söyledi. Gümüş şöyle konuştu: "Kur'an çarpsın gibi bir yemin ettim, bu benim ağız jargonumda olan bir şey ve Allah'a olan inancımdan, vicdan azabımdan dolayı bugün buradayım. Arkadaşım da bu paranın yarısını kabul ederse paylaşma istiyorum. Önce ondan ve gerçekten Müslüman Türk halkından canı gönülden özür diliyorum."

BU DURUMA DÜŞTÜĞÜ İÇİN ÜZGÜNÜM

Diğer yarışmacı Aydeniz Aydoğmuş ise "Sonuçta ortada bir yemin vardı, bu duruma düştüğü için açıkcası çok üzüldüm. Çok tepkiler aldığı zaten gözüküyor" dedi.

devamı; Milliyet - Yeminini bozan yarışmacı pişman oldu
 
  • Etiketler
    güven bana
  • Üst Alt