günün sözü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aklımdaydı kaç zamandır bir türlü kendime soramadım..!Kaybedilmiş yıllar var ya işte o yılları yaşayamadım..!Artık birçok şeyin farkındayım.!Kaldığım yerden başlamalıyım..Gizlendiği yerden çıktı öbür yanım.Bir daha geriye bakmayacağım..!Hiç kimse üstüne birşey alınmasın..!Biraz da kendim için yaşayacağım..!

Bir gün daha bitti bak bugün hayattan;
Ya sona çok yaklaştık artık,
ya da başlayacağız en baştan.
Belki yanlış belki doğru ile ayrılıp bu yoldan
Batacağız gemimizle dünya limanından
...kim demir atıp kıyıya ölümsüz olmak isterki?
dünya bu alt tarafı herşeyiyle geçici
en iyisi kalbinin yoludur herzaman
onu takip etmelisin hedeften şaşmadan
götürür seni en doğru kıyıya
arkasında koşmalısın dizlerin yorulmadan...

ЧüzLєr qörDüм Sahtє, DostLar qörDüм ÇıқarCı.. SöyLєSєηє ZaLiм Düηya қiм qєRçєқ қiм ЧaLaηCı.. ?

Bazen,uzaklaşmak gerekir yakınlaşmak için.. Bazen,hatırlamak gerekir hatırlanmak için.. Bazen,ağlamak gerekir açılmak için.. Bazen, anmak gerekir anılmak için.. Bazen'de susmak gerekir duymak için,Bazende susarsınız birilerinin sizi anlaması için..

Baş olanlar övünmesin ne gelirse başa gelir,dizler yere değer amma,baş dönerse taşa gelir. . . !
Hz Mevlana

Sabretmek

öylece durup beklemek değil,

ileri görüşlü olmak demektir.
...
Sabır nedir?

Dikene bakıp gülü,

geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir.

Ve bilirler ki gökteki ayın

hilal’den dolunaya varması için zaman gerekir.

Tebrizli Şems

"Öf" dedi fare. "Dünya da günden güne daralıyor. İlkin bir genişti ki, korktum, koştum ileri, uzakta sağlı sollu duvarlar görür görmez dünyalar benim oldu. Ama bu uzun duvarlar da bir çabuk birbirlerine doğru ilerliyor ki, en son odadaydım işte; orada, köşede kapan duruyor, gide gide kısılacağım kapana."

Kedi: ‘Sen de öyleyse yönünü değiştir’ dedi
ve fareyi kedi yedi…
Franz Kafka

İnsan bir düşü sevebilir mi?" diye sordu. "evet", dedim hiç düşünmeden, "bence zaten en çok onu sevebilir, bir düşü..."
"birini sevmen icin elle tutulur bir neden bulamiyorsan onu sahiden seviyorsun demektir..."

Kürşat Başar

Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma.

Bütün kapılar kapansa bile

sonunda "O" kimsenin bilmediği patikalar açar.

Sen şu an göremesen de,

dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var.

Şükret ! İstediğini elde edince şükretmek kolaydır.

Sufi; dilediği gerçekleşmediğinde de şükredebilendir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt