• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Günün sözü

Okunuyor :
Günün sözü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
muellif hocam her insan kendini begenir.

insanin kendisini begenmemesi mumkunmu dir?

tezati burda goruyorum.

iyi forumlar.
Tezat'lık değil de
Hesap'lık var sözde.

Sizin yaklaşımızı doğru. Bizler devamlı kendimizi beğenir ve berşeyde kendimizi üstün görürüz. Bu durumun nahoş bir durum olduğunu nefsine danışan herkes bilir.
Çünkü Bir kişinin kendini beğenmişiliği had safhalara ulaşınca başklarının doğrularını bile kendi yanlışlarına feda eder.

Bundan dolayı R.N.K. Müellifi kendisini devamlı kusurlu görmiş ve maşkasının onu meth etmesinden de kaçınmış. O bu sözü kendi nefsine söylerken bizede ders almak düştüğüne inanıyorum.

Kusurlarla dop dolu olan nefislerimizin ayıplarını görmeyip kendimizi beyenmek elbette iyi bir şey olasa gerek. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Konu ya da uygun düşmedi , konu sahibinden de özür.

RABİA

Bağımlı
Üye
Anne, vatan , evlât, dost, kadın, renk, tabiat, fikir, ruh kimi ve neyi seversen sev! Fakat söyle bunlar mı sevilmeye en fazla lâyık, bunları yaratan Allah mı? Aşk, Allah'ı bulmak için... Onu deli gibi sevmeye çalışsana!... (N-F-K)

RABİA

Bağımlı
Üye
delikanlılık ne kızla gezmek ne içki içmek ne de lüks arabaya binmektir ...delikanklılık akşam eve ekmek götürebilmektir

RABİA

Bağımlı
Üye
Ehl-i irfan meclisinde ne arar (şu) hergele?

Tut kolundan, at dışarı, (çek) kapıyı sürgele…

RABİA

Bağımlı
Üye
Üç yasak rengi seviyorum ve yasak bir alfabeyle yazıyorum şiirlerimi .Anarşist çiçekler kokluyorum ,Umudun propagandacısıyım, Bütün sözcükleri örgütlüyorum . Artık halkların değil Aşkın şarabın ve sevginin ayaklanması var ilk eylemde sınırdışı Oluyorum bana gözlerini yurt Eyle Mültecin olayım KENDİ ADINA BANA BİR KİMLİK ÇIKART BEN BİRAZDA SEN OLAYIM...

RABİA

Bağımlı
Üye
bir insanın nasıl güldüğünden terbiyesini,
neye güldüğünden akıl seviyesini anla
...

MEVLANA

RABİA

Bağımlı
Üye
Şimdi sen "su" olduğunu düşün. Su kadar özel, su kadar faydalı ve su kadar çok, tükenmez...
İnanıyorum ki gerçekten de öylesin.
Ama ister çeşmelerden dökül, ister göklerden yağ, ister nehirler dolusu ak; dibi olmayan bir kovayı dolduramazsın.
Yani seni dinlemeyenlere sesini duyuramazsın...

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Dudaklarında arzu kollarında yalnız ben, sana bakan bir çift göz ben olayım sevgilim:004:
Hep mevlana mı olacak canım :Winlk_Tongue:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt