• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Günün sözü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yakamoz

Amatör
Üye
Çırpındıkça batan, battıkça saldırganlaşan, saldırganlaştıkça ipi tutulmayan , tutulmadıkça dağılan tek şey hayasızlıktır.

Yakamoz

Amatör
Üye
İyi ki aynacı değilim. Her gün ayna kırardım. Sana baktığı için. Sen baktığın için.
Ümit Yaşar Oğuzcan

RABİA

Bağımlı
Üye
İnsanlara kırmızı bir kuyruklu yıldız göster, onları belirsiz bir kaygı
ile korkut ve göreceksin ki, insanlar evlerinden koşarak çıkarken
bacaklarını kıracaklardır..! Fakat onlara mantıklı bir cümle söyleyip
bunu yedi sebep ile kanıtlarsan ; Sana sadece güleceklerdir...

*Bertolt Brecht

RABİA

Bağımlı
Üye
‎''İnsanlar iyi ve onurlu olabilirler ama sonuçta cenazesine gelen kişi sayısı hava durumuna bağlıdır...! ''

RABİA

Bağımlı
Üye
Birinin kişiye konduramadığı iyi hâl kişiden bir şey eksiltmez, birinin kişiye yakıştırdığı kötü hâlle kişi hâllenmiş olmaz

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Üzülme der Mevlana ..! istediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyor
.

Sağlıcakla kalınız...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
"Birgün bize bir cennet armağan etmeye kalkarlarsa, bunu biz kendimiz yaratmalıyız diyerek reddederiz…"

Kime ait olduğunu bilmiyorum ama ''bir devrimci edebiyatçı''nın sözü olduğu belirtilmekte..

Attila

Amatör
Üye
Ömür Dediğin Üç Gündür
Dün Geldi Geçti
Yarın Meçhuldur
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür
O Da Bu Gündür

RABİA

Bağımlı
Üye
''İnsanların, değişim kargaşası içinde, yüzyılların biriktirdiği eğitim kazançları ile temaslarını kaybettiği zamanlar olabilir. Fakat eğitim kazancı hiçbir zaman ortadan kaybolmaz. Kitaplar yakılabilir, şehirler tahrip edilebilir; fakat hakikat, tıpkı özgürlük aşkı gibi, mütevazi erkek ve kadınların kalblerinde yaşama...ya devam eder. Yarının kesin zaferi demokrasi ile, eğitimde demokrasi ile mümkün olacaktır. Çünkü dünyada hiçbir halk ebediyen cehalete veya ebediyen köleliğe mahkum edilemez.''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt