Günün Sorusu

nefisetülilm

2.imza yarışma birincisi
Evet, iyi hatırlıyorum... 6-7 yaşlarındaydım.
İştahsız ve zayıf bir çocuktum, o yüzden annem oruç tutma isteğime karşı çıkıyor, beni sahur vakti uyandırmıyordu.
Bir gece seslerini duyup uyandım ve "karnım acıktı" dedim.
Benden böyle bir söz duymaya alışkın olmayan annem elbette ki çok sevindi...
Sabah kalktığımda kahvaltı etmeyip "ben oruçluyum" dediğimde ise çok şaşırmıştı...
Yemekle aram iyi olmadığı için çok rahat oruç tutmuştum.
Hatta annem, iftarda ve sahurda nazlanmadan ve iştahla yediğimi görünce bundan sonra oruç tutmama karşı çıkmamıştı...:)

Evet, hatırlıyorum. :)
O zamanlar ilkokul 2. sınıfa gidiyordum. Annem sahura kalkardı, bazen abimle bizde uyanırdık. Annemin sahura kalkışına özenirdik. Bir tatil günü, "bizde oruç tutacağız anne" dedik. Tamam dedi. Ertesi gece bizide kaldırdı. Yedik, içtik. Bize, oruçluyken birşey yemeyeceksiniz, ama su içebilirsiniz dedi. :) (Anne kalbi işte, belki susuzluğa dayanamazlar diye öyle demiş.)Bu arada unutarak bir şey yerseniz, orucunuz bozulmaz dedi. Tamam dedik. O gün bol bol su içtik, ama iftar vaktine kadar bir şey yemedik. :)

O ilk Orucumda, Oruç tutmaktan hasıl olan sevinç ve neşe mi daha dün gibi hatırlıyorum. :)

Pek anımsayamıyorum ama aklımda kalanlar; Sanırım 5-6 yaşlarımdı... Sahurda ailemle kalkar birşeyler yer ve sonra uyurdum...

Tabi benim iftar, öğlen ezanının okunması ile başlardı :)

onairci

Sözlük Yazarı
Hatırlıyorum bende. Çok ısrar etmiştik anneme, kardeşimle oruç tutmak için. Okul öncesi zamanlardı. O zamanda gene iyiydi en kısa günlerdi, annem ve babam bütün gün bizi oyalamışlardı zaman geçsin diye:)

G

güney

Ziyaretci
Ben nedense hiç oruç tuttuğumu hatırlamıyorum fakat ramazana dair asla unutmadığı bir şey varki hala gülümseyerek anarım..

Ramazan ayının başlangıç günlerinin birinde bendeniz Ankarada sevgili babama telefon açtım ;
-Alo
-Babacığım nasılsınız
-İiyiyiz yavrum
-GAVURLARLA MÜSLÜMANLAR AYRI AYRI OTURUYORUZ
Ben gülme krizinden arta kalan son nefesle
-Hayırdır babacığım
-Vallahi kızım kardeşlerin geldi annenle küçük kardeşin yan odada iftar hazırlığındalar ben ve hakan çalışma odasında ,yani anlayacağın gavurlarla müslümanlar ayrı ayrı başka havalarda...

Hala mutlulukla hatırladığım... canım babacığım beni duyuyor ve görüyordur bilirim....

cok cücük yaslada yahura kalkmistim babamve annemle ancak öyleye kadar
tutabilmistim anne tamam tekne dibi orocu sayilir dedi ve güldüler-

cok cücük yaslada yahura kalkmistim babamve annemle ancak öyleye kadar
tutabilmistim anne tamam tekne dibi orocu sayilir dedi ve güldüler-

Valla bravo yani Kırmızıgül.Altı üstü bir cümlede insan bu kadar yazım hatasını nasıl yapar.Çok merak ediyorum sen kullancı adını(nick) nasıl doğru yazdın :))

Valla bravo yani Kırmızıgül.Altı üstü bir cümlede insan bu kadar yazım hatasını nasıl yapar.Çok merak ediyorum sen kullancı adını(nick) nasıl doğru yazdın :))

Bunu bende anlamış değilim

kırmızıgül açıklayabilirmi acaba,hayır güzel fikirleride var ne diyeceğimi bilemiyorum

Üst Alt