Günümüzdeki evlilikler şirket kurma havasında yapılıyor!


Geçen gün gazetede okuduğum bir haberde iki yıl önce muhteşem bir düğünle evlenen çiftin adeta boğaz boğaza geldiği, adamın kadını dudağını patlatarak feci şekilde dövdüğü yazıyordu. Düğün resimlerine baktığımda çok mutlu birbirine gülümseyen bir çift gördüm, bir kare sonrasında ise birbirinden nefret eden ve bir daha birbirlerinin yüzlerini bile görmek istemeyen iki insan vardı karşımda. Neden biliyor musunuz, çünkü evlilikler gerçek sevgi, gerçek aşk, sonsuza kadar birlikte olma isteği üzerine kurulmuyor da ondan.

Her şey maddiyata dayalı olduğunda işte böyle birbirine hakaret eden, gerçek yüzünü gösteren, nefretinin şiddetinden sürekli karşısındakine saldıran insanlar ortaya çıkıyor. Zaten kadın adamla parası için evleniyor. Zaten resme baktığınızda bunu çok net anlıyorsunuz. Adam adeta sığır gibi hiç yontulmamış, kalın enseli, cebi oldukça dolu bir iş adamı. Kadın da oldukça güzel ve alımlı. Belli ki adam kadınla güzel olduğu için evlenmiş, ona bakacak, onun çamaşırını yıkacak. Tabii kadın bu planı yaparken adamın hiç yontulmadığını, azgınlaşınca boğa gibi saldıracağını hiç hesaba katmıyor! Sadece kendisine takılan mücevherleri görüyor, zengin bir hayatın hayalini kuruyor. Kadın evlendikten sonra biraz çirkinleşse, ya da güzelliğini yitirse, hastalanıp yatağa düşse, işte o zaman da adam kadını kapının önüne koyuyor. İşte şirket sevgi, şefkat, merhamet, hem dünyada hem ahirette birlikte olma isteğiyle değil karşılıklı menfaat üzerine kuruluyor. Atılan imzalarda bu anonim şirketin kurulması anlamına geliyor.

Kadın mutlaka malların üzerine yapılmasını istiyor, adam kadına güvenmediği için evleri, arabayı sadece kendi üzerine yapıyor. Bir gün bir geliyor ki ev bomboş! Kadın kapıya kamyonu dayayıp bütün malları alıyor ve adamı terk ediyor. İşte ilkel ve samimiyetsiz bir sevgi anlayışının sonucu böyle yıkım oluyor. Gerçek sevgi, aşk, tutku Allah aşkıyla yaşanıyor, Allah’tan korkan bir kadının ve erkeğin kalbine Allah gerçek sevgiyi koyuyor. Böyle güzel ahlaklı insanlar dünya için değil sonsuz hayatta birlikte olmak için evleniyorlar, aralarında müthiş bir güven ve vefa oluyor. Vefa yoksa, her şey yalan ve maddiyat üzerine kuruluyorsa artık o evlilikten nasıl bir son beklenir sizce? Günümüzde milyonlarca insan bu sevgisizlik ve samimiyetsizlik bataklığına saplanmış durumdalar, çırpındıkça da daha çok batıyorlar. Aslında yalnızca kendi içten pazarlıklarının karşılığını alıyorlar, akıtılan samimiyetsiz gözyaşlarının ardında yalnızca kendi samimiyetsizlikleri yatıyor.

"Kadınlara, oğullara, kantar kantar yığılmış altın ve gümüşe, salma güzel atlara, hayvanlara ve ekinlere duyulan tutkulu şehvet insanlara süslü ve çekici kılındı. Bunlar, dünya hayatının metaıdır. Asıl varılacak güzel yer Allah katında olandır." (Al-i İmran Suresi, 14)
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt