• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Güneydoğu’nun önemli isimlerinden trt şeş değerlendirmeleri

helindem

Amatör
Üye
GÜNEYDOĞU’NUN ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN TRT ŞEŞ DEĞERLENDİRMELERİ
1 Ocak’ta yayın hayatına başlayan TRT Şeş, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizde yaşayan Kürt vatandaşlarımız arasında yeni açılımlara sebep oluyor. Bölgenin önemli şahsiyetleri, TRT’nin yeni yayınıyla ilgili olumlu söylemlerde bulunmaya devam ediyor. Genç yaşta bir yeğenini teröre kurban veren, Güneydoğu’nun önemli isimlerinden Haşim Haşimi’nin açıklamaları da, bu örneklerden bir tanesi.
Haşimi, Rizgari sitesine yaptığı açıklamada; “TRT’nin Kürtçe kanalının çok önemli bir açım olduğunu, devletin önemli kurumlarının mutabakatı ile bu yayının ortaya çıktığını ve önemsenmesi gerektiğini” belirtiyor. Haşimi, “Türkiye'nin değiştiğini vurgulayarak, Kürt siyasetinin de bu değişime ayak uydurduğunu, söylemlerin eskisi gibi radikal olmadığını” kaydediyor.
“Türkiye’de büyük açılımlar olduğuna” dikkat çeken Haşim Haşimi, “Koşulların bunu gerektirdiğini, açılımların devam edeceğini, TRT Şeş'i bu nedenle çok önemsediğini” aktarıyor.
“Kürtlerin TRT Şeş’in yayına başlamasından çok memnun olduğuna” işaret eden Haşimi, “DTP’nin, yeni kanalı seçim yatırımı olarak değerlendirmesini saçma bulduğunu, ayrıca siyasi partilerin seçim yatırımı yapmalarının da yadırganacak bir şey olmadığını, bu konuda Kürtlerin DTP’ye kızgınlık duyduğunu, TRT Şeş'i izleyen herkesin, DTP’nin nankörlük yaptığını düşündüğünü” anlatıyor.
“Devletin resmi kanalında Kürtçe yayın yapılmasının çok önemli olduğunu bir kez daha” vurgulayan Haşimi, “DTP’nin içinde Allah korkusu varsa, TRT Şeş’i biraz olsun izlemesi ve gerçeği görmesi gerektiğini” belirtiyor.
Haşim Haşimi, “DTP’nin, TRT Şeş konusunda yanlış yaptığını, bu kanala dört elle sahip çıkması, hatta bu işin bayraktarlığını yapıp, eleştirilerini ortaya koyması gerektiğini” söylüyor.
Eski Milletvekillerinden Sedat Yurttaş da, “TRT Şeş’te Şener Şen’in “Eşkiya” filmini Kürtçe izlemenin apayrı bir duygu olduğunu, filmin konusunun, kahramanlarının, olayın geçtiği yerin, izleyicileri ekrana kilitlediğini, bu ülkeye, bu devlete aidiyet duygusunun geliştiğini, Kürt sorununun şiddet parantezinden kurtulması için TRT’nin Kürtçe yayınının çok ciddi bir adım olduğunu” ifade ediyor.
“DTP’liler yayınlara katılıp Kürtçe konuşsalardı, halkın takdirini toplarlardı” diyen Yurttaş, “DTP’nin bu gelişmeyi destekleyen bir dil kullanmadığını, bu arada TRT Şeş’in yayına başladığı günden itibaren ROJ TV’nin izlenmediğini” vurguluyor. “Kürt halkının ROJ TV’nin örgütsel tavrından, anlamsız tartışma programlarından bıktığını” da aktaran Yurttaş, “TRT Şeş’in samimi bir yayıncılık politikası” izlediğini anlatıyor.
Olumsuz düşünenler ne derse desin, TRT Şeş’in Kürtlerin beğenisini kazandığı, onları yürekten ve derinden etkilediği görülüyor. Terör istemeyen Doğu ve Güneydoğu halkı, kendi kanalına sahip çıkıyor.
Helin Demir
helindem@mynet.com

:alkis:
 

KEMALİST_11

Amatör
Üye
ii ozaman bi tane ermeni bitane yahudi v.s kanalları açalım biz kürtleri vatandaşımız olarak gördükçe onlar kendilerini soyutluyorlar madem türk vatandaşıysalar neden dilimizi kabullenmemekteler taviz tavizi getirir yakında özerklik isterlerse şaşmam

bu iş akp nin kürt oylarını toplamak adına yaptığı yanlış bir politikadır burası türkiyeyse türkçe konuşulacak beğenmeyen varsa çekip gidecek.
 

jurgen

Tecrübeli
Üye
Selam

Sn.by_gorki size cevaben bir hatirlatma yapmak isterim.

Lutfen Yahudileri ;kurtlerle ve ermenilerle ayni sisteme koymayin.

Yahudiler Turkiyenin siyasi yapisiyla ilgilenmez.Yalnizca Ekonomi ile ilgilenir.

Ermeniler ve kurtler ise Turkiyede toprak talep etmek tedir.

Hic bir zaman;

Bir kurt ben Turkum ;

Bir Ermeni ise ben Turkum demez.

Turkun Turkten;

Musevinin de Musevi den baska dostu olamaz.

Saygilar.
 

KEMALİST_11

Amatör
Üye
evet yani ama biz gelir tv kurarız daha rahat örgütlenn başımıza daha ii çoraplar örün diye.
 
Üst Alt