• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Grup Seksendört !

DaViD

Acemi
Üye
Seksendört" ün Merakla Beklenen Albümü Çıktı!..

Bir süredir ‘Hacettepe’ ismiyle de bilinen “Ölürüm Hasretinle” şarkısıyla, günümüzün en önemli iletişim aracı olan internette ünlenerek hayatımıza giren "seksendört"ün, merakla beklenen ve kendileriyle aynı adı taşıyan ilk albümü, Pasaj Müzik etiketiyle 07 Aralık’05 Çarşamba günü müzik marketlerdeki yerini aldı. Altı yıldır bir arada olan “seksendört” grubu Tuna(solist,gitar), Okan(basgitar,geri vokal),Erdem(gitar,geri vokal) ve Serter(davul)’den oluşuyor. Sahnedeki ilk yıllarında İngilizce cover ve bestelerini çalan sonrasında ise türkçe coverlar ve sanat müziğindeki önemli şarkıları yorumlayan “seksendört”, albüm için profesyonel olarak yaklaşık 1 yıldır Ankara’da çalışıyor. Albümde yer alan tüm söz ve besteler gruba ait.
Yüzlerini Hiç Görmeyen Binlerce Hayranları Var...

Bugüne kadar 500’e yakın ve çoğunluğu üniversitelerde hem ana hem de alt grup olarak konserlere çıkan ve iyi bir performans grubu olan “seksendört”ün, albüm çalışmalarının son dönemlerinde Hacettepe ismiyle de bilinen “Ölürüm Hasretinle” isimli şarkıları internette yayılmış. Ve bu yayılma “seksendört”e sanal ortamda ciddi bir hayran kitlesi yaratmış. Bu şekilde Şebin Karahisar’dan Tekirdağ’a kadar Türkiye’de yüzlerini hiç görmemiş ve onları sadece şarkılarıyla sevmiş çok geniş bir hayran kitlesi yaratan “seksendört”ün merakla beklenen ilk albümü Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.İnternetten Sonra Ulusal ve Yerel Tüm Radyolarda En Çok İstek Alan Şarkı; "Ölürüm Hasretinle”.Kulaktan kulağa yayılarak herkesin konuşmaya başladığı “seksendört”ün “Ölürüm Hasretinle” şarkısı Türkiye genelindeki ulusal ve yerel radyoların da listelerinde üst sıraları zorluyor. Radyo dinleyicilerinin son günlerde en çok duymak istediği şarkı olan “Ölürüm Hasretinle”, sözler ve müzikte ki duygusallık ile herkesi yakalıyor.

Türk rock müziğine yepyeni bir soluk kazandıran “seksendört” grubu 2005’in son günlerinde piyasaya çıkan kendileriyle aynı adı taşıyan ilk albümleri ve sahne performanslarıyla isimlerinden oldukça fazla söz ettirecek.

 • “seksendört” Ankaralı 4 gençten kurulu.
 • Grupta Tuna solist ve gitar, Okan bas gitar, Erdem gitar, Serter ise davul çalıyor.
 • Grubun yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi var. En son Okan’ın da katılımı ile son halini 4 yıl önce aldı.
 • Grubun yaş ortalaması 23.
 • Seksendört kurulduğu günden bu yana özellikle üniversitelerde 500’e yakın konser vererek Cem Karaca, Moğollar gibi türk rock müziğinin kilometre taşları ile aynı sahneyi paylaştılar. Grup, sahnedeki ilk yıllarında İngilizce cover ve bestelerini çaldı. Sonrasında ise türkçe coverlar ve sanat müziğindeki önemli şarkıları yorumladı.
*2001 yılında “Değiştir Kendini” isimli ilk Türkçe bestelerini yaptılar.
*2003 yılında “Ölürüm Hasretinle” yi bestelediler.
 • Yaklaşık 1 yıldır ilk albümlerinin hazırlıkları için Ankara’da çalışan grubun çıkış parçası olan " Ölürüm Hasretinle" ilk demo kayıtlardan sonra internet ortamında yayılmaya başladı.
 • Özellikle şarkının sözleri nedeniyle insanlar grup hakkında bir çok hikaye üretmeye ve bu hikayeleri açtıkları forumlar yoluyla internette yayınlamaya başladı.
 • Çeşitli internet sitelerindeki forumlardaki yorumların sayısı şu anda yaklaşık 3000 adet.
 • Ulusal ve yerel birçok radyo, internetteki bu haberleşme ve gelen istekler nedeniyle yayın politikalarını değiştirerek demo halindeki "Ölürüm Hasretinle" yi yayınlamaya başladılar. 2005 Aralık’ın ilk haftası Pasaj Müzik tarafından radyolara dağıtılan albüm versiyonu ile şarkının stüdyo kaydı radyo dinleyicileriyle buluştu.
 • “seksendört”ün kendisiyle aynı taşıyan ilk albümlerinde yer alan 10 şarkının söz ve besteleri kendilerine ait.
 • Pasaj Müzik ile yolları kesişen “seksendört”ün ilk albümü 07 Aralık 2005 Çarşamba günü müzik marketlerdeki yerini aldı.
 
Üst Alt