• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Gözlerini Üzerimde Hissetmek Hoşuma Gidiyor

Okunuyor :
Gözlerini Üzerimde Hissetmek Hoşuma Gidiyor

ResuLL

Tecrübeli
Üye
Adam ertesi gün kalkacak uçağı beklemek zorunda ve trende tesadüfen tanıştığı kadını da kendisine eşlik etmesi için ikna etmeye çalışıyor.

Viyana’da bir gün boyunca, henüz yeteri kadar tanımadığınız bir adamla birlikte dolaşmak fikri, genç kadının çok kolay kabulleneceği bir durum değil. Ama aşk sizden, aklı ve aklın tüm çıkarsamalarını bir kenara atarak karar vermenizi istiyor. Delice, anlamsızca, aptalca görünen tercihlerde bulunmanızı bekliyor göz göre göre.

Şiddetin aşktan daha çok kavramla anlatılabildiği bir ülkede insanlar öfkenin her türlüsüne uygun aptalca kararlar alabildiği halde aşk için bunu yapamıyorlar. Çünkü şiddet hakkında söyleyebildikleri, aşk hakkında söyleyebildiklerinden daha fazla. Çünkü bir kadını anlayabilmekten acizken, akılları her türlü siyasal ve ekonomik teoremlere yeterince eriyor.

Bir kadını anlayabilmek, bir sürü sosyo-ekonomik süreci anlayabilmekten daha zor ve zahmetli geliyor. Bunun için bu ülkede aşk için kurulabilecek basmakalıp ezber cümlelerin dışında yeni bir şey söyleyemezsiniz ama şiddeti, öfkeyi, dalavereyi, hainliği anlatabilmenin bin çeşit yolunu bulabilirsiniz. Bunların dili aramızda yaşıyor ve gün geçtikçe de genişliyor.

Bir kadının kalbini kazanmak, siyasette, borsada kazanmaya oranla hiçbir anlam ifade etmiyor bu ülkede. Kadınlar bütün bunları kazanabilmenin basit araçları haline dönüşüyor. Takıldığınız kadınların, evlendiğiniz kadınların niteliği sizin geleceğe dair hedefleriniz için birer malzemeye dönüşüyor. Bir kadına aşık olmanın böylesi çarpık bir hayata katabileceği hiçbir şey yok çünkü.

Adam kadını trenden indirebilmek için dil döküyor.

Olası pişmanlıkları hatırlatıyor genç kadına ; “Bunu söylemediğime pişman olabilirim. Düşün şimdi, bundan yıllar sonra evlenmişsin ve çocukların olmuş. Hayatın monotonlaşmaya başlıyor, kocandan sıkılıyorsun*….”

Kadına çekilmez bir geleceğin karanlıktaki parçasını gösteriyor sanki.

“İşte o gün geriye bakıp hayatına giren adamları düşünüyorsun. Ben de onlardan biriyim. Farzet ki yıllar sonra bana evet demediğine pişman oluyorsun ve yaşayabileceğin şeyleri merak ediyorsun. Şimdi benimle burada trenden in ve hayır dersen neler kaçırabileceğimizi görelim.”

Kadın ikna oluyor.

Çünkü kadınlar, konjonktür denilen belirsiz düşmanın tehditlerine aldırmadan, sadece kalplerinde yanan cılız bir ışığın peşine düşebilecek kadar cesurdurlar. Çünkü kadınlar, iktidar denilen vahşi hayvanın ağzından saçılan şantajlara boyun eğmeyecek kadar cüretkardır, aşkın kıyısında bekledikleri anlarda.

Kadınlar kısa anlarda yaşarlar. Kinleri de, öfkeleri de, merhametleri de o anda açığa çıkan duygu durumundan fışkırır. Bunu saklayamazlar. Uzun hesaplar peşine düşmüş kadınlar, artık kadınsılıktan sıyrılıp, erkeksi bir dünyadan pay kapabilmek için aç gözlülükle beklerler.

Uzun hesaplar, planlar yapmak kadınsılıktan sıyrılmaktır.
Anneler ve sevgililer için her şey içinde bulundukları anda anlam kazanır. Bu yüzden erkekler siyasi, ekonomik, sosyal bütün hesaplarını kadınlar üzerinden güçlendirmenin yolunu ararlar. Artık kadınsılığını yitirmeye yüz tutmuşlarla birlikte uzun dönemlerin hesaplarını yaparlar.

Kadın iniyor trenden.

Çünkü olası bir aşkın peşinden gitmek için değer.

“Bazen uzaklara baktığımda gözlerini üzerimde hissetmek hoşuma gidiyor” diyor kadın. Erkeğe düşense sadece o an gözlerini kaçırmamaktır kadının üzerinden.

*Before Sunrise ''

Tarık TUFAN 'dan alıntıdır ....
 

shgiptare

Kıdemli
Üye
işte budur ..kadınlara aşk deyin başkada söze gerek kalmaz .trenden de iner herşeye koşarlar .bende bir bayan olarak bu duruma çok karşıyım.gerçi yazıda hoş birşey gibi gösterilmiş ama benim düşüncem budur.hiç birşeyi düşünmeden aşk olsunda ne olursa olsun deniliyor maalesef.
 

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Çok güzeldi....

Acaba kaç kadın yapar bunu...

Keşke dememek için...

Paylaşımın için teşekkürler..
 
B

blueice

Ziyaretci
“İşte o gün geriye bakıp hayatına giren adamları düşünüyorsun. Ben de onlardan biriyim. Farzet ki yıllar sonra bana evet demediğine pişman oluyorsun ve yaşayabileceğin şeyleri merak ediyorsun. Şimdi benimle burada trenden in ve hayır dersen neler kaçırabileceğimizi görelim.”Harika bir paylaşım, çok teşekkür ederim zevkle okudum.
:alkis::alkis::alkis:
 

€lif

Amatör
Üye
Ama aşk sizden, aklı ve aklın tüm çıkarsamalarını bir kenara atarak karar vermenizi istiyor. Delice, anlamsızca, aptalca görünen tercihlerde bulunmanızı bekliyor göz göre göre.
Çünkü kadınlar, konjonktür denilen belirsiz düşmanın tehditlerine aldırmadan, sadece kalplerinde yanan cılız bir ışığın peşine düşebilecek kadar cesurdurlar.


Çok Güzel Bir Yazı... Bilmiyorum, ben mantığımı Bi kenara atıp, Aşk İçin Hiç bişeyi Düşünmeden Gitmeye Cesaret edemezdim heralde..:) Teşekkürler..
 
Üst Alt