• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Göz Kapağı Estetiği

Okunuyor :
Göz Kapağı Estetiği

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Gözlerinizdeki canlılığın nedeni bakışlarınızda gizlidir.Fakat senelerin verdiği deformasyon gözlere gölge düşürebilir.Göz altlarında oluşan torbalar,ve gözlerde oluşan düşüklük canınızı sıkmasın…

Ufak tefek yapılan uygulamalarla sahip olduğunuz ışıl ışıl bakışlara sahip olabilirsiniz.Bugünlerde yoğun olarak uygulanan lokal anestezi ile ağrısız ve çok kısa süren operasyonlar güzel bakışların tekrar kazanılmasına yardımcı oluyor.

Gözler yaşlanmanın etkisiyle ya da genetik olarak çok genç yaşlarda bile torbalanabilir.Hatta bazen torbalanma olmadan göz kapağı sadece sarkar ya da gevşer.Oluşan görüntü ise kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir.Sadece estetik açıdan oluşan bir durum değil göz kapaklarının sarkması görme de de olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti gözlere uygulanan cerrahi girişimdir.Bu operasyonda göz kapağının altından ve üstünden fazla olan deri çıkarılır.Fakat çıkarılan deri miktarının çok iyi ayarlanması gerekmektedir.

Estetik cerrahi uzmanları operasyon sırasında yapılanları şöyle açıkladı;göz kapağı ameliyatı sırasında fazla deri alınır ve fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir.Bu şekilde güzel bir görünüm elde edilirken kişinin rahat görmesi de sağlanır.Operasyon lokal anestezi ile yapılır ancak hastanın isteğine göre ya da başka işlem de yapılacaksa genel anestezi yapılır.Ameliyat ortalama 1 ile 1.5 saat arasında değişir.Hastanın şikayetine göre sadece alt veya üst kapak ya da ikisi birden yapılabilir.

Operasyon üst kapağa yapılacaksa kesi göz kapağının katlanma yerinden yapılır.Üst göz kapağına gizli dikiş uygulanırken alt göz kapağına da kirpik dibinde kendiliğinden kaybolan dikişler uygulanır.Ayrıca göz kapakları insan vücudunda en az iz kalan bölgedir.

Ameliyattan sonra ödem oluşmaması için göz kapağı 1 saat kadar kapalı tutulur.Hasta hemen eve dönebilir ve herhangi bir sargı ya da pansuman söz konusu değildir.2 gün içerisinde hasta normal hayatına dönebilir ve duş alabilir.4 gün sonra üst kapaktaki dikiş alınır.Bu süre zarfında güneş gözlüğü ile günlük hayata devam edilebilir.

Ameliyat sonrasında hasta istediği gözlere sahip olmaktadır.Yer çekiminden dolayı etkilenme ya da kişinin bünyesine göre gözkapaklarının şekli 5 ile 10 yıl ya da ömür boyu dayanabilmektedir.

kozmetikestetik.com
 
Üst Alt