• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Görev Yöneticisi'ne doping

Okunuyor :
Görev Yöneticisi'ne doping

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye

Windows Görev Yöneticisi'nin özel ayarlarına erişerek daha kullanışlı hale getirin. Hem de bedavaya!


Windows'un Görev Yöneticisi çoğumuz gündelik olarak kullandığı bir uygulama değil. Ama ne zaman ki kapanmamak için direnen bir program olsa veya hangi uygulamanın sistem kaynaklarını aşırı kullandığını merak etsek, başvurduğumuz ilk araç o oluyor. Görevini başarılı bir şekilde yerine getiren Görev Yöneticisi ile ilgili olarak pek çok kullanıcının bilmediği şey ise, bu uygulamanın özel ihtiyaçlara göre kişiselleştirilebileceği...

Örneğin Görev Yöneticisi'nin İşlemler sekmesinde o andaki kullanıcıya ait çalışan tüm uygulamaların listelendiğini göreceksiniz. Fakat eğer Görünüm'ü ve ardından Sütun Seç'i tıklarsanız, bu uygulamalara ait hangi bilgilerin görüntüye dahil olacağını kendiniz seçebilirsiniz. Microsoft'un burada seçebileceğiniz sütunların ne anlama geldiğini anlatan özel bir sayfası bile var.

Benzer şekilde diğer sekmelerde de özel görümler oluşturabilirsiniz. Ama sizin istediğiniz Görev Yöneticisi'nin renk şeması ve görselliği üzerinde bazı değişiklikler yapmaksa, bunun için Windows'un sunduğu imkanlar yeterli olmayacaktır. Bu yüzden ücretsiz bir uygulama olan Task Manager Modderburadan indirebilir ve kullanabilirsiniz.

chip.com.tr
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt