Google Play İçerik Filtreleme

Google Play İçerik Filtreleme,Google Play Ebeveyn Kontrolü Ayarları Nasıl Yapılır?,Google Play'de ebeveyn denetimlerini ayarlama

Google Play üzerinde farklı yaş gruplarına hitap eden birçok uygulama bulunmaktadır. Bu durum özellikle çocuklar için sıkıntılı olabilmektedir. Google Play servisinin filtreleme özelliği ile çocuklar için uygun olmayan uygulamaları engelleyebilmeniz mümkündür. Bu özellik sayesinde telefon üzerinden sadece belirli yaş grubuna hitap eden uygulamaların yüklenmesini sağlayabiliriz.Google Playde yetişkinler için ya da sakıncalı içeriğe sahip uygulamaların gösterilmesini engellemek için;

  • İlk olarak Google Play Store uygulamasını açıp Google Play menü tuşuna tıklıyoruz. Açılan münüden Ayarlar yazan yere dokunuyoruz.
  • Gelen ekrandan İçerik filtrelemesi yazan yere dokunuyoruz.
  • Karşımıza gelen bölümden gösterilmesini istediğimiz uygulamaların derecesesini seçiyoruz (yetişkin, Çocuk, genç tüm yaşlar) ve Tamam yazan yere dokunuyoruz.
-Son olarak gelen ekrandan bir şifre belirliyoruz ve Tamam yazan yere dokunuyoruz. Bu işlem içerik filtrelemesi bölümünü şifreleyecektir.
 
Üst Alt