Google Maps'e Firma Nasıl Eklenir?

Google Maps Firma Ekleme İşlemleri,Google Haritalara Yeni Konum Ekleme, Google Maps'e nasıl yer eklenir?

Google Maps'e Firma Nasıl Eklenir?

Google Maps'da sizi arayan müşterilerinize daha kolay konum hizmeti sunabilmek için arama sonuçlarında yer almak kurumunuz için önemli bir etmen.Bunun için;

Google Business sayfasından "Oturum Açın" linkine tıklayıp, Google hesabınızla ile oturum açmalısınız. Karşınıza gelen kısımda "Sayfa Alın" seçeneğine tıklayarak, firmanız için Google Plus profili oluşturmalı ve bu işlemden sonra haritaya yer ekleme yapmalısınız.Gelecek sayfada ise firmanıza uygun kategoriyi seçip Google Maps kısmına geçerek harita üzerinde firma isminizi aramalısınız."İşletmenizi ekleyin" linkine tıklayıp diğer adıma geçmelisiniz.Karşılaşacağımız ekranda işletme bilgilerinizi birebir aynı şekilde girmelisiniz. Eksik veya yanlış bir bilgi girmeyiniz, Google'ın size göndereceği PIN onay kodu adresinize teslim edileceği için doğru bilgi olması şart. Bilgilerinizi doğru girip devam ettikten sonra karşınıza hizmet onay bilgileri gelecektir.Bu işlemden sonra Google PIN numarası gönderme ekranı ile karşılaşacaksınız, burada "Kodumu postayla gönder" seçeneğine tıklayarak adınız ve soyadınızı yazarak PIN kodu gönderme işleminizi başlatabilirsiniz. Bu işlemden sonra işletme bilgilerinizi düzenlemeli ve gelecek PIN kodunu girerek, firmanızın Google Haritalarda listelenmesini sağlayabilirsiniz.

PIN kodunun elinize ulaşması tahmini 2 3 hafta bir süre alabilir. En erken süreç ise 15 gündür. Bu süre zarfında Google Haritalarda firmanız listelenmez, onaylama işleminden 1 hafta sonra haritalarda görünmeye başlarsınız.
 
Üst Alt