Google Chrome ipuçları

Birden fazla giriş sayfası

Chrome'u açtığınızda birden fazla sitenin yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Anahtar simgesine tıklayın ve Seçenekler'e tıklayın. 'Başlangıçta' bölümünde 'Şu sayfaları aç' seçeneğini etkinleştirin ve açılmasını istediğiniz siteleri ekleyin.

Sekmelerinizi inceleyin

Sekmelerinizden birinin sistem kaynaklarını tükettiğinden mi şüpheleniyorsunuz? Hangi sistelerin tarayıcınızı veya sisteminizi yavaşlattığını Chrome'un entegre Görev Yöneticisi sayesinde görebilirsiniz. Shift+ESC klavye kısayolunu kullanın ve her sekmenin ne kadar bellek ve CPU tükettiğini inceleyin.

Farklı Chrome sürümlerini test edin

Chrome'un yeni özelliklerine herkesten önce ulaşmak istiyorsanız Chrome'un Beta veya Dev kanalına üye olun. Bu da yetmiyorsa Chrome'un Canary yapısını kullanabilirsiniz. Bu sürüm, Chrome'un en sık güncellenen sürümüdür ve şu an çalıştırdığınız Chrome'dan ayrı olarak yüklenebilir.

Web sayfalarını uygulama kısayollarına dönüştürün

Düğmesiz ve kendine has pencereler, Gmail, Twitter, Facebook, YouTube gibi siteler için faydalı olabilir. Bunu yapmak için Anahtar simgesi > Araçlar > Uygulama kısayolları oluştur yolunu izleyin ve Oluştur düğmesine basın.

About' komutu

Firefox'da bulunan ayarları ayrıntılı bir şekilde listeleyen 'about:config' sayfasını muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu komut Chrome'da çalışmıyor, ancak tarayıcınızda bu komutları deneyebilirsiniz:

AboutNS
About:Cache
Aboutlugins
About:Memory
About:Crash

Sitelerin kodlarını düzenleyin

Web sitelerini yerel olarak değiştirebilir ve değişiklikleri sadece kendi PC'nizde olmak üzere görebilirsiniz. Sayfanın değiştirmek istediğiniz bölümüne sağ tıklayın ve Öğeyi denetle'ye tıklayın. Elements sayfasında yaptığınız değişiklikler gerçek zamanlı olarak görüntülenecektir.
kaynak:chip
 
Üst Alt