Google bizi aptallaştırıyor mu?

selam ederim;

konu net anlaşılmış fakat bakış açılarımız farklı olmuş. sizin bakış açınızda dogrudur katılıyorum. bilginin kaynagının sorgulanması degil başlık ama başlık google bizi tembelleştiriyormu. amaç bilgi bulmaksa kütüphanedeki bilgiyle aynı bilgi degilmi google daki bilgilerde. ama sorarsanız kütüphanedeki ve google da edindiginiz bilginin dogrulugu kesinmidir araştırıyormusunuz ozaman bunu farklı bir başlıkta tartışabiliriz. muhterem bay-x. zaman ileriye gitmektir. sizde bilgiyi tembellik etmeden gidip kütüphanelerde aradıgınızı idda ediyorsanız saygı duyarım ama geçmişte kalmış bir alışkanlıktır. zaman ileriye gitmektir. zamaneye uymayan geride kalır.

Merhaba

Muhterem tansxx dikkat çekmek istediğimiz konuyu bir nebze anlamışsınız fakat söz konusu ileri gitmekse zaman algısını yanlış kavramışsınız..Zamanı ileriye götüren internet değil Bilgi'dir..İnternette yer alan bilgilerin kaynakların çoğu uzaydan gelmiyor hepsi kütüphanelerde yer alan kaynaklar veya kitaplardan derlenerek klavye aracılığı ile web sitesine aktarılıyor..Fakat burada dikkat çekilen husus taraflı fikirlere sahip veya ideolojik travma geçiren kişiler internetin sonsuz boşluğundan faydalanarak istediği sonuca göre lekeli bilgi ve kirli datalarını nete akıtarak kirletmekte..
 
selam ederim;

google bizi tembelleştiriyormu sorusunun cevabı. "hayır daha çabuk bilgiye ulaşmamızı saglıyor"

google bizi yanıltıyormu sorusunun cevabı. "taraflı fikirlere sahip veya ideolojik travma geçiren kişiler internetin sonsuz boşluğundan faydalanarak istediği sonuca göre lekeli bilgi ve kirli datalarını nete akıtarak kirletmekte"

bilmemki böyle daha açık oldu sanırım bay-x. anlaşamadıgımız bir husus yoktur fikirlerinize katılıyorum. sizin dikkat cekmek istediginiz husus ile konu başlıgı pek aynı degil gibi ister bilimsel alın ele ister felsefi açıdan bence iki konu birbirini tutmuyor :))
 
İ

İNCİ

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.tansxx , sanırım İNCİ Hnm ı daha tanımıyorsunuz....Kendisi " Dobra dobradır "....Lafı eğip bükmez...Doğru bildiğini söyler...Kimseye de " YALAKALIK " yapmaz...Yakında daha iyi tanırsınız...

Sağlıcakla kalınız...

Sayın Bursalı, bana kendini anlat deseler sizin kadar iyi anlatamazdım sanırım.Hem Forum dışında gerçek hayatımda hem de bu forumda kendimi ne kadar doğru ifade etmişim ki davranışlarımla ve yazdıklarımla siz ve sizin gibi düşünen insanlar üzerinde bu etkiyi bırakmışım.Teşekkür ederim.
 
Üst Alt